Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 100ezer milliárd a 100ezer...

100ezer milliárd a 100ezer millárdodikon év múlva mi lesz az univerzummal?

Figyelt kérdés

A földdel mi lesz mint anyaggal. Tételezzük fel, hogy feltalálná az emberiség a nap nélkül működő bolygót ahol minden erőforrást pont annyira használnánk amennyivel folyamatosan fent tudnánk tartani az utánpótlásukat.

Létezhetne a bolygó? Az ember?



#emberiség #univerzum #az idők vége
2016. jún. 13. 00:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Ne türelmetlenkedj, ne találgass!

Várd ki a végét!

2016. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
kapsz értelmes választ a kérdésedre.
2016. jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 EagleHUN ***** válasza:
100%

Azoknak akik nem látják eléggé bizonyítottnak a proton kérdését:

Igaz csak alsó határértéke van az elbomlás kezdetének!

[link]


"Stabilitása[szerkesztés]

A szabad (nukleonokhoz vagy elektronhoz nem kötődő) protonok stabil részecskék; spontán, egyéb részecskékre történő lebomlásukat nem figyelték meg. A szabad protonok a természetben számos helyen megtalálhatóak, ahol az energia vagy a hőmérséklet elég magas ahhoz, hogy elválassza őket az elektronoktól, melyekhez a proton elektromosan vonzódik. Szabad protonok léteznek a plazmában, amelyekben a hőmérséklet túl magas ahhoz, hogy kombinálódhassanak az elektronokkal. Nagy sebességű és energiájú szabad protonok alkotják a kozmikus sugárzás 90%-át, amely a csillagközi térben terjed. A szabad protonok származhatnak közvetlenül az atommagból néhány ritka típusú radioaktív bomlás eredményeképpen; illetve (elektronok és antineutrínók mellett) az instabil szabad neutron radioaktív bomlásából.


Szabad proton spontán bomlását még sohasem figyelték meg, tehát stabil részecskének tekinthető. Azonban néhány nagy egyesített részecskefizikai elmélet megjósolta, hogy proton bomlására nagyságrendileg 1036 év múlva kerül sor; illetve kísérletileg megállapították a proton átlagos élettartamának alsó korlátját különböző feltételezett bomlásokhoz.


A japán Super-Kamiokande detektorban végzett kísérletek alsó határértéket adtak a proton átlagos élettartamára; antimüonra és semleges pionra való bomlás esetén 6,6·1033 év; pozitronra és semleges pionra való bomlás esetén 8,2·1033 év.[11] Egy további kísérlet a kanadai Sudbury Neutrínó Obszervatóriumban oxigén-16-ból származó proton bomlásából keletkezett maradék atommagból eredő gamma sugarak után kutatott. Ezt a kísérletet úgy tervezték, hogy bármelyen bomlástermékre való bomlást detektáljon; és a proton élettartamának alsó korlátját 2,1·1029 évben állapították meg.[12]


Azonban köztudott, hogy a protonok képesek átalakulni neutronná az elektronbefogás, más néven inverz béta-bomlás során. A szabad proton esetében ez a folyamat nem fordul elő spontán, csak ha biztosított a megfelelő mennyiségű energia:


p+ + e– → n0 + νe

A folyamat reverzibilis, a neutron visszaalakulhat protonná a radioaktivitás egy közönséges fajtája, a béta-bomlás során. Tény, hogy a neutronok ily módon bomlanak, átlagos élettartamuk mindössze 15 perc."


De amúgy tök mindegy mert addigra annyira kiritkul a világegyetem, hogy nem születnek új csillagok! És az utolsó vörös törpék kiégése után beáll az örök sötétség!

Ha már ilyen hosszú távon szeretnéd végiggondolni.

Az univerzum című tudományos ismeretterjesztő sorozat egy egész részt szentelt ennek!

2016. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mojjo ***** válasza:

@EagleHUN: Nem igazán értem, ezt miért citáltad, hajszálpontosan ugyanaz mondja, amit én: egyes elméletek ugyan megjósolják a proton bomlását, de kísérletileg soha nem igazolta őket senki.

Ha nagyon akarsz wikit, meg részleteket, akkor ezt érdemes olvasni a témáról:

[link]

2016. jún. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 EagleHUN ***** válasza:
90%

De nem kell ilyen messzire mennünk hogy az emberiség menekülőre fogja:

1) Bármilyen meglepő a kövek(sok kőzettípus) ha fölmelegszenek CO2-t kötnek meg! Nem kell nagyon csak 40-50 celsiusra!

Amikor 200millió év múlva összeáll a következő "pangea", akkor a kontinens belseje egyetlen nagy és forró sivatag! Ekkor bekövetkezhet az hogy a CO2 szint túl alacsonyra esik és a növények meghalnak! Magukkal rántva az egész ökoszisztémát!

Bármily meglepő az emberiség jelenlegi CO2 kibocsájtása ez ellen hat ezt késlelteti!

Lehet hogy csak az ezt követő (plusz 400 millió év) pangeánál következik ez be. Azaz 600 Millió év múlva!

De mindenképpen bekövetkezik!

2) Mert ilyen időtávlatban már a napunk is elkezd növekedni és ezért több sugárzást kapunk. Vagyis addigra elpárolognak az óceánok és megsülünk!

NINCS 4-5 MILLIÁRD évünk! Maximum 1 Milliárd! Aztán el kell hagynunk a bolygót!

3) És ha mindez nem lenne elég a Hold is távolodik, és kb ekkor 1 Milliárd év múlva kiszakad a föld vonzásából. Vagyis soha nem fog beállni az az állapot mint a Pluto Charon kettősnél (mintha egy tengellyel lennének összekötve!).

És mint tudjátok a Holdunknak rendkívüli szerepe van a föld stabilizálásában és a mag olvadtan tartásában vagyis a mágneses védőmezőnk és légkör utánpótlás fönntartása is tőle függ! Miatta alakulhatott ki fejlett élet és maradhatott fönn. Nélküle halál és pusztulás van. Tehát ha addigra kintebb is visszük a földet a pályáján, a hold megmaradását is meg kell oldanunk! Vagy költözhetünk!

3) Arról nem is beszélve hogy még folyik a vita eléri -e a fölfúvódó nap a földet vagy sem.

4) De ha nem a ledobódó külsó rétegei becsapódnak a földbe és megolvad a teljes felszín!

5) Aztán ahogy a nap maradványa kihűl örök sötétség és fagy lesz a föld sorsa. Olyan 10 milliárd év múlva!

6) És arról még nem is beszéltünk hogy az elkövetkezendő 200 millió hátralévő évünket is keresztülhúzhatja egy kóbor: aszteroida, üstökös, neutroncsillag, csillag, feketelyuk stb...

És minden élet elpusztul!


Szóval én nem azon gondolkodnék hogy mentsük meg a földet, mert a föld menthetetlen!

Hanem minél több naprendszeren belüli és kívüli bolygót kolonizáljunk! Ha egyik másik el is pusztul az élet ami a leg értékesebb az univerzumban, fönnmarad! Nem mi vagy nem csak mi! Minden földi élőlény együtt!

Hosszú távon nincs más megoldás.

Így kár mindenféle bolygó örök megvilágító megoldáson gondolkodni.

Egy - egy jó hosszú életű vörös törpe körül kell keresni megfelelő bolygót!

2016. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Akár lesznek protonok akkor, akár nem, valamilyen anyag-energia biztosan lesz, mert az nem tűnhet el. Akkor pedig létezhet élet, és értelmes élet is. Lehet, hogy csak neutrínókból áll majd, és lehet, hogy csak a végtelenül gyenge gravitáció tartja majd össze, és lehet, hogy egy ilyen lény 2 gondolata közt 100 milliárd év telik majd el, olyan lassú lesz, de mi a rövid és mi a hosszú idő? Ha ez a lény ilyen lassan észlel majd, és minden ugyanilyen sebességgel történik, akkor az a lény nem fogja ezt lassúnak érzékelni. Ahogyan mi is csak nagyon lassan mozgunk, reagálunk egy légy szemszögéből nézve. Vagy milliárdszor lassabban egy olyan lényhez képest, aki mondjuk a nagy bumm utáni egymilliomod másodpercben élte le a teljes életét.
2016. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 dellfil ***** válasza:

Találgatások vannak. :)

Itt is van egy a sok közül. Nem kell nagyon komolyan venni! :DDD


[link]


dellfil

2016. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Kérdezek jobbat,mi volt a mi univerzumunk előtt 100ezer milliárd a 100ezer milliárdikon?de jó volna ezeket a dolgokat tudni.
2016. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!