"ezek csak találgatások.a tudósok is csak elméletben állították fel. nincs bizonyíték."
Köszönöm!
2010. máj. 17. 22:11
42/48 anonim válasza:
A kérdező kommentje:
"ezek csak találgatások.a tudósok is csak elméletben állították fel. nincs bizonyíték."
Köszönöm!
Na gec... nehogymá találgatások legyenek... akkó a f***é tanultam modern fizikát...
A kérdezőnek: Te úgy látom eldöntötted hogy nincs kapcsolat a sebesség és az idő között. És hiába is próbálunk meggyőzni nem fog sikerülni. Előttem jó páran sorolták a bizonyítékokat, és te egyetlen félmondatnak hiszel, amit isten tudja ki írt....
2010. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
43/48 A kérdező kommentje:
Mert a többit Steven Hawking írta?
2010. máj. 19. 22:49
44/48 anonim válasza:
Nem de arra hogy minél gyorsabban mész annál lassabban telik az idő vannak bizonyítékok is. ÉS ahogy közelítesz fénysebességhez valószínűleg(ismétlem valószínűleg, de miért ne lenne így? Ha valakiknek ez az élete hogy ezt kiszámolják akkor biztos igazuk van) szinte észrevehetetlenül lassú lesz.
2010. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
45/48 anonim válasza:
Emberek!
Miért olyan nehéz megérteni, hogy ha te fénysebességgel mész, számodra SEMMI nem történik???
Nem áll meg az idő sem - hanem MINDENKI MÁSNAK áll meg az idő! Körülötted a világ haladási irányban összenyomódik, mint egy hatalmas lepény. Egyetlen pillanat alatt átszáguldasz rajta (már, ha nem zúz téged azonnal ripityára valami) - és amikor valahol megállsz, akkor a világ visszaugrik az eredeti méretre, majd kiderül, hogy megtettél x millió fényévet (vagy csak 20 cm-t), és közben eltelt x millió év (vagy 20 fsec).
Mit nem lehet ezen érteni?
2010. jún. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
46/48 anonim válasza:
Ha még mindig megvan a hitetlenünk:) Akkor józan paraszti ésszel gondold, hogy az a hadron ütköztetőben a fénysebesség 99,999997% (kb.) 3 terravolt energiával ruháznak föl 1etlen atomot, 99,99997 (van 1 tized eltérés) esetén viszont elég 700 millió gigavolt (nem emlékszem a potnos értékre), ez jól láthatóan exponenciálisan növekszik a határérték közelítésével. Ergó a tétel igaz. Ergó a relatív idő is igaz. (Nincs most időm jobban kifejteni)
2011. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
47/48 anonim válasza:
A fénysebbesség közeli sebesség elérése is nagyobb tömegű testeknél komoly problémákat vet fel, a hatalmas energiaigény mellett. A világűr ugyanis nem teljesen üres, m2-enként található benne néhány atom. Ahogy közeledsz a fénysebességhez, adott idő alatt egyre több atom csapódik a hajónak, a fénysebesség elérésél, pedig szinte tömör falat alkatnak az atomok. Emellett a relatív idő miatt értelmetlenné válik az utazás hiszen ha a földön több ezer/millió év telik el az utazásod során, akkor a társadalomba beilleszkedési probléma is jelen van valamit a kutatási eredményeid is egy nagyon elavult technológiával készültek. Valamint ennyi idő alatt az emberek hatalmas fejlődést érhetnek el. Pl.: 1977ben indult 1 űrszonda ami még nem hagyta el a naprendszert, tervek szerint 2020ban indul egy másik űrszonda ami még azelőtt utol fogja érni a 77es űrszondát mielőtt elhagyná a naprendszer. Valószínűleg ha elérnénk is a fénysebesség közeli sebességet értelmetlen lenne, mivel mire odaérnénk a legközelebbi csillaghoz addigra, már lehet lenne olyan technológia amivel képesek lennénk megelőzni a régi hajót.
2011. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
48/48 A cserkész válasza:
Azért mert az idő a fény sebességével terjed.(téridő)(max fs el)
(Ezt a többiek nem tudják,nincs benne a könyvekbe.)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!