Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha én szép vagyok és a barátnő...

Ha én szép vagyok és a barátnőm is nagyon szép, akkor a gyerekeink is szépek lesznek?

Figyelt kérdés

#gyerek #nő #angyali arc
2015. júl. 22. 16:48
1 2
 11/19 Quasar07 válasza:

10 ronda párból 8-nak nagyon szép a gyereke :D

Na jó, amit írtam az nem teljesen igaz, mert nem biztos, hogy valószínűbb , de gyakoribb szerintem, legalábbis sok ilyet láttam már, meg valahol még régen olvastam is.

2015. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ismerek egy ilyen párt, szegények nagyon torzak, főleg az apuka, és a 4 gyerekük közül 3-an ugyan olyanok, de a kislány érdekes elég helyes. Szóval én úgy vettem észre, inkább a szüleikre ütnek.
2015. júl. 24. 11:59
 13/19 anonim ***** válasza:

"10 ronda párból 8-nak nagyon szép a gyereke :D "

Itt megintcsak a regresszió az átlaghoz jelenségét látjuk. Nagyobb valószínűséggel kevésbé lesznek csúnyák, mint ők. De annak valószínűsége, hogy nagyon szépek legyenek a gyerekek, csekély.

2015. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Egy kis olvasnivaló a jelenségről Mérő László tollából: [link]
2015. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Ezt találtam a linkelt szövegben:

"A biológiai öröklődés általában e két szélsőség között van: létezik valamennyire, de távolról sem százszázalékos pontosságú, még ivartalan szaporodás mellett sem. Ennek megfelelően az átlaghoz való regresszió jelensége is mindig létezik valamennyire, de sosem százszázalékos. Minél pontosabb, minél erősebb az öröklődés, annál enyhébb az utódok visszatérése az átlaghoz, és minél gyengébb az öröklődés, annál erősebb a regresszió. A matematikusoknak sikerült ezt az összefüggést egzakt matematikai formulákba is önteni."


Tehát ez a jelenség akkor létezik, ha mi "véletlenül" lettünk szépek. De ennek a jelenségnek kisebb az esélye, ha az én és a párom szülei is szépek, ugye?

Ergo akkor nagy valószínűséggel a gyerekünk is szép lesz, mivel a felmenőink is azok többnyire.:)

Ezt csak én szűrtem le, javítsatok ki, ha rosszul értelmeztem.

2015. júl. 24. 17:17
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen, valóban létezik a genetikai drift jelensége, vagyis az, hogy egy genetikai tulajdonság (vagy csúnya szóval "fenotípus") valamilyen irányban eltolódik. Ez valóban úgy kezdődik, hogy egy szülőpár utódaiban megjelenik az új tulajdonság vagy minőség. Majd azok utódaiban is és így tovább, és végül az egész populációban elterjed.

Ha van rá szelekciós nyomás. Vagyis valami olyan környezeti hatás, ami miatt ez a tulajdonság előnyös. Pl. egy hosszabb lábú ló gyorsabban fog futni, és nehezebben érik utól a farkasok.

Ha nincs szelekciós nyomás, akkor ez a drift nem állandósul, hanem egy idő után letörik, azaz visszatér az átlagos értékre. Ezt a népi bölcsesség úgy mondja, hogy az ősök tulajdonsága "hetedíziglen visszatér". Ha nem is pontosan hét generációnként vált vissza a kiugró tulajdonság az átlaghoz, de előbb utóbb biztosan.

Ez azt is jelenti, hogy minél messzebb tudod visszavezetni a családfádon a "szép ember" tulajdonságot - bármit jelentsen is ez - annál valószínűbb, hogy a következő generáció tagjai (a gyermekeid) már az átlagoshoz közelebb lesznek, mint a kiugróhoz.

Ugyanakkor a "szépség" nem egy genetikai tulajdonség, több komponensből tevődik össze. Gondolj bele, hogy a te vagy feleséged szépsége már egy kínai vagy afrikai ember szemében sem tűnik szépségnek, mert nekik mások az ezzel kapcsolatos standardjaik. Én még a szépségkirálynő választások győzteseivel sem szoktam egyetérteni, általában valamelyik udvarhölgy jobban tetszik, mint a királynő.

Éppen ezért, mert a "szépség" nem egy genetikai kategória, nem is követi a genetika törvényeit, tehát sem a drift hatás, sem a regresszió szabályai nem vonatkoznak rá, tehát SEMMIT nem lehet arról mondani, hogy mennyire lesznek szépek a gyermekeitek.

De ha nem lesznek olyan szépek, akkor se keseredjetek el, mert emberek lesznek, akiknek a testi szépségük mellett - vagy helyett - ezernyi lehetőségük lesz, hogy szépnek tűnjenek a többiek szemében, pl. azzal, hogy kedvesek.

2015. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig igenis genetikai kategória. Nyilván túl van tárgyalva, hogy szubjektív, de akkor is öröklődik, mint minden más, az más kérdés, hogy az ízlésünk eltérhet.:)

Én biztos vagyok benne, hogy szépek lesznek.:)


Pl a lovaknál említetted a hosszú lábat. Ez a jelenség hatására eltűnt a hosszú láb, de ha csak hosszú lábúak párosodtak volna akkor megmaradt volna nem? Ugyanígy a mi esetünkben.

2015. júl. 24. 18:30
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen, mint ahogy ez így is történt. A lovak ősei kutya nagyságú, rövidlábú állatok voltak. Rájuk sem ismernél.

Hogy miért nincs mégis zsíráfnyak hosszúságú lába a lovaknak? Azért, mert a túl hosszú láb éppolyan hátrányos, mint a rövid. Pl. azért mert törékenyebb, túl magasra helyezi a súlypontot és - különösen vágta közben - könnyebben megbotlanak stb. Tehát van egy "ésszerű" felső korlát.

Én is biztos vagyok benne, hogy szépek lesznek a gyerekeitek - de abban meg teljesen, hogy ti annak fogjátok látni őket -, csak sajnos ezt semmijen genetikai magyarázattal nem tudom alátámasztani.

És más sem.

2015. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem szabad számítani rá!


Én teljesen az egyik nagyanyámra ütöttem, az arcom is, a testalkatom is.

A másik, hogy ahogy látom, a kicsin szép szabályosnak tartott gyerekekből nem "szép" felnőttek lesznek, és viszont, a nem valami szép gyerekek felnőtten szabályosak, szimmetrikusak szépnek inkább mondhatóak lesznek.

Szóval, hosszú időbe kerül, amig kiderül, hogy szép lett-e a gyereketek.

2015. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!