Szerintetek hogy nézne ki, milyen látványt/képet adna 1cm³ tömör elektron (halmaz)?
Figyelt kérdés
Pl. tegyük fel (kicsit sántít a példa, de így tudom szemléltetni):
Van egy természettudós pap, aki annyira jóban van az Istennel, hogy megengedi, egyvalamit kérhet tőle. A papnak viszont éppen semmi értelmesebb nem jut eszébe, ezért azt kéri, hogy teremtsen elé 10^48 darab, azaz 1cm³-nyi elektront.
Szerintetek ez milyen látványt adna a pap számára? Hogy nézne ki ez a tömör "elektrontest"?
2015. márc. 13. 20:38
1/9 anonim válasza:
Mi történne? Földeli magát és volt nincs. Ha a papon keresztül akkor az a hálózati áram sokszorosának felel meg és hatását szerintem nem kell bemutatni.
2/9 anonim válasza:
Elég halálos lenne a sztori!...
3/9 anonim válasza:
Ha föltételezzük, hogy Isten gondoskodik arról is, hogy ne repüljön szét, ne zuhanjon a Föld magjáig, ne rántsa magához a megfigyelőt, akkor a pap egy ezüstös kis kockát látna.
4/9 anonim válasza:
egyébként arra gondoltam, hogy az egyenáram elektrolízist rendezne a pap vérével
5/9 anonim válasza:
Bingó #4 Válaszadó! Ezt kifelejtettem.
6/9 Ozmium42 válasza:
A szemünk a ~400-800 nanométer hullámhosszúságú elektromágneses hullámokat érzékeli, mást nem. Az elektron különösképpen nem foton. Ezeket a fotonokat a pályájukon lévő elektronok bocsátják ki, miközben magasabb energiaszintről alacsonyabbra lépnek. Szabad elektron ilyesmire nem képes. Attól eltekintve, hogy óriási töltéskülönbség lenne a pap és az elektrontömb között, és az ionizáló hatás plazmává ionizálná a környezetét, az elektronok halmaza szerintem átlátszó lenne, a kémiai reakciók pedig, ha Isten engedné, akkor persze erős fényjelenséggel járnának, de ez már nem az elektronok látványa lenne. Ha minden zavaró tényezőt kiiktatsz, szerint nem látszódna semmi, a fény akadálytalanul áthaladna rajta, teljesen átlátszó lenne.
7/9 A kérdező kommentje:
Ó de kár, hogy nem látszódna. :/
Térbeli alakja sincs amúgy egy elektronnak?
Egyébként ezt a plazmásítás, magához vonzásos, fényjelenséges dolog nem világos. Olyasmit értetek ez alatt, hogy ennyi töménytelen mennyiségű elektron felrobbantaná az egész szobát?! :O
2015. márc. 14. 09:53
8/9 Ozmium42 válasza:
A környezetünk gyakorlatilag semleges töltésű, mert a protonok és elektronok száma nagyjából megegyezik átlagosan. Ha egyszer csak megjelenik itt egy hatalmas mennyiségű negatív töltésű elektron, kis térfogatban, a semmiből, akkor azzal egy hatalmas erejű elektromágneses impulzus is együtt jár. Ez olyan gyorsan torzítaná a közelben lévő részecskék elektronszerkezetét, hogy leválnának az atommagról. A plazmásítás a természetben is megjelenik, a villámok belsejében. Ilyesmi fényjelenségre gondolok.
9/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor X körzetben minden szétmálna, mintha egy atombomba robbant volna egészen közel?
2015. márc. 14. 11:30
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!