Mi lehet az univerzum végén?
Azért dimenziózok, mert nem akarom minden alkalommal kiírni, hogy 1,2,3 lehetséges térbeli elmozdulás.
Persze, hogy matematikailag van alapja. Ez pont azért van mert számszerűsítjük. Ott vannak a fraktál dimenziók, ami már teljesen mást jelent, mint a szóbanforgó dimenziók, az üreshalmaz -1D...lehet erről filozofálgatni, de a dimenzió-ahogy te is mondtad- Matematikai alapú. Lehet vele számolgatni, de nem valóság. Ahogy matekkal ki tudjuk számolni azt is, hogy mi lenne, ha egy bolygó pályája nem a megszokott eliptikus pályán, hanem annál nyúltabb pályán keringne, akkor mekkora sebességre van szüksége a pályán maradáshoz.
Hogy jobban értsük amit el akarok mondani:
Ha eddig 3térdimenziót érzékeltünk, és ebben a pillanatban növesztene mindenki olyan érzékszervet, amivel még egy lehetséges elmozdulási irányt érzékelnénk( vagy ha jobban tetszik észlelnénk olyan pontokat, amiknek a pozícióját csak akkor tudnánk meghatározni, ha még egy adatot közlünk) akkor 4D tapasztalnánk. De! Ez a 4D része annak a dimeziónak, amiben minden zajlik. Ezek a pontok eddig is ott voltak, és velük együtt olyanok is, amit ezzel az érzékszervvel sem érzékelhetünk. De ha kivesszük a képből az emberi tapasztalást, akkor nem feltételezhetjük, hogy az univerzumban az események 1,2,3...26D ban fognak zajlani. Hanem( ha elfogadjuk a 26D a legmagasabb dimenziónak) akkorakkor minden 26D ban fog zajlani. Ha vissza kapcsoljuk a 3D-t tapasztaló embert, akkor ő annyit fog tapasztalni az egészből amit tud. És lesznek olyan események, ami miatt feltételezni fog magasabb dimenziókat.4,5,6...stb.
" ha a Föld egyik oldaláról elindulnánk akkor a másikon érnénk vissza."
Ez akkor is teljesül, ha van sebesség korlát, ha nincs. Az univerzum, és a Föld között az a különbség, hogy a Földnek a felszínén tudsz haladni, az univerzumnak pedig a "belsejében".
Ez a tér visszahajlik önmagában abból indul el, hogy a gömböt körként ábrázolják, mint a Földrajz atlaszokban a Földet. (ez nem teljesen van így, de megközelítőleg igaz.) kiterítik, és azt látjuk, hogyha a Földgömbön kimegyünk balra, akkor jobboldalt jövünk vissza. Ha egy térbeli alakzatot síkra vetítünk ki, akkor két pont, ami közel van egymáshoz térben, síkban távol lesznek. csakhogy az univerzum nem sík!
Ez nem minden analógiára igaz, de erre igen. ezt csak azért mondom, hogy senki ne vegye szó szerint, ne használja általánosan mert nem minden pontra igaz.
#17.
1. Létezik sebességkorlát, nem hiába! Valamilyen okból úgy alakult ki minden, hogy tökéletesen lezárja a paradoxonokat.
2. Teljesen abszurd, alaptalan és beteg elmélet az univerzumot úgy elképzelni mint egy tükörszobát. Ez tisztára olyan mintha a "határok" valami hatalmas nagy portálok lennének ami megint csak abszurd.
3. Miért vált egyáltalán ez az elmélet a legelfogadottabbá itt? Minden elmélet valószínűbb ennél.
4. Ez már csak erős perspektíva, de szerintem az univerzum végét mint határt elképzelni sem teljesen valós. A dimenziók nem érnek véget. Valószínű hogy az idő sem, ugyanúgy ahogy a tér. Ezek csak számunkra megfogalmazott fogalmak, mindennél alapvetőbb építőkövei a világunknak, nem olyan dolgok amiket érőszalaggal le lehet mérni. A térnek SZERINTEM nincs vége, ahogy az időnek sem lesz soha. Megint csak SZERINTEM ezek is fizikai szabályok csak sokkal nagyszabásúbbak és bonyolultabbak.
Ahhoz hogy a világot megértsd, az kell, hogy ne légy ember. Még mindig csak egy szimpla faj vagyunk nagy egóval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!