Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kedves szkeptikusok, valaki...

Kedves szkeptikusok, valaki ki tudná nekem számolni ennek mekkora a valószínűsége?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a Gízai nagy piramis véletlenszerű helyre épült a Földön. Mennyi az esélye annak, hogy a csúcsa 10 méteres pontossággal a fény terjedési sebessége által meghatározott szélességi körre esik (29.9792458)?


Ha jól tudom, a Föld forgástengelyét normálvektornak véve az így kapott síkhoz képest a szögeltérés a szélességi fok, tehát ezt nem lehet manipulálni.

A fénysebesség vákuumban adott.

A méter és a sec megegyezés alapján van, ezek szerint ezeket a mértékegységeket úgy választották, hogy a piramis GPS koordinátája "szép" legyen, vagy időszámításunk előtt több ezerrel ugyan ezeket használták?

Mekkora az esélye, hogy ez teljesen véletlen?



2015. máj. 31. 14:25
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A Google earth az pontosabb.. toltsd le és írd be oda,azt linkelni nem tudom sajnos
2015. máj. 31. 15:31
 12/29 Mojjo ***** válasza:

Ha azt mondjuk, hogy kb 1 kilóméteres játékteret adunk a piramis elhelyezkedésének, akkor a 10 méteres pontosság esélye 10%. Egy wiki idézet alapján ez nem is olyan elrugaszkodott:

"A piramis a ma Kairóhoz tartozó Gíza (el-Gizeh) és Nazlet esz-Szimmán[7] falvak közelében épült. A hely egy 60 méter magas és körülbelül 1200 méter átmérőjű mészkőplató, amelyet Mokattám-képződmény néven ismer a geológia."


Ha viszont feltételezzük, hogy nem érdekelte őket ez a plató, és nem akarták feltétlen ide építeni, hanem akár É-D irányba plusz mínusz 10 kilóméterrel is arré tudták volna építeni, akkor az esély a 10 méteres pontosságra 10/20000 = 0,05%. De kevéssé tudom elképzelni, hogy ekkora nagy területben gondolkoztak volna. Ha pontos számot akarsz, akkor ahhoz szerintem egy kis történelmi kutatás kell, hogy valószínűleg mekkora a terület, amin belül elképzelhető, hgoy felépítették volna. Ha 10 km É-D-i véletlen, hasraütök és legyen ott játékteret veszünk, akkor 0,1% stb stb...

Akárhogy is, nem olyan kis esélyek ezek.

2015. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Mojjo ***** válasza:
Hopp, az első esélylatolgatásnál 1%-ot akartan írni természetesen, nem tízet....
2015. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
És annak az esélye hogy a Földön élő összes kultúra közül akárki építtethetett volna hatalmas épxtményt,de véletlenül pont itt tették meg, és azt ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy ez nem egy építmény a 20millióból, hanem a legrégebbi és legnagyobb ami évezredek során fennmaradt
2015. máj. 31. 15:35
 15/29 Mojjo ***** válasza:

Kedves kérdező, nem a legrégebbi, bőven vannak régebbiek:

" [link]


Nem értem, miért kell valótlan adatokkal jönni.

2015. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Mojjo ***** válasza:

Egyébként komolyan, ha azt találtad volna valamerre, hogy Stonhenge átmérője yardban a Nap tejút körüli keringési idejével egyezik 8 tizedesjegyre, az nem ejtett volna ámulatba/gondolkozóba? Tényleg csak azért érdekes ez, mert a legrégebbi (nem igaz) és legnagyobb?


A becslésemet feljebb látod, valahol 0,05 és 1% közöttre teszem ennek a valószínűségét.


Viszont őszintén érdekelne, hogy mi a teóriád. Úgy értem, hogy neked mit mond ez az egyezőség?

2015. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Az a teoriám hogy az ókorban értelmesebbek voltak az emberek mint azt gondolnánk. És hazudnak nekunk a történelemmel kapcsolatban, nem lennék benne annyira biztos, hogy a méter és másodpercben megegyezéskor nem vettek figelembe valamilyen ókori leírást, és nem vagyok meggyőzve arról, hogy egy két "modern" felfedezést nem ők ihlettek..

Szerintem a nagy piramis körül valami nem stimmel, szerintem iszonyú kicsi az esélye hogy nem direkt épült pont ide, és nem poénból pont ide cipelték az 5millió tonna követ éveken keresztül. Szerintem pontosan tudták hogy ez mennyire maradandó, pontosan tudták, hogy ha lesz évezredekkel később értelmes civilizáció, annak ezzel felkeltik az érdeklődését. Szerintem ezzel üzenni akartak valamit a jövőben élő embereknek. Ennek lehet köze az "isteneikhez", vagy a csillagképhez, ami felé a "szellőző" járat mutat, és amiben hittek hogy van ott valami. Vagy ahhoz hogy istennek tartották a fáraókat, akik parancsára a piramisok épültek. Akármit is akartak ezzel mutatni, egy biztos, hogy a fáraók meggyőződése volt,hogy ez fontos, és a legújabb leletek szerint nem rabszolgák építették, hanem több tíz ezer ember őszintén hitte, hogy egy fontos célt szolgált, és ezek az emberek megbecsült tagjai voltak a társadalmuknak.

2015. máj. 31. 16:22
 18/29 anonim ***** válasza:

[link]

Azért ezt tanulmányozd már át egy kicsit. Ajánlom figyelmedbe azt a részt, hogy a csillagképekhez való tájolása pontatlan, az hogy a földrajzi égtájakhoz illeszkedik ott is van eltérés és amikor építették akkor még durvább volt ez az eltérés. Amellett egy 1200 méter átmérőjű mészkőplatóra épült (azért ez szögpercekben nem túl nagy távolság és inkább ez határozta meg hova építik nem valami földrajzi szélesség ami néhány ezer évvel ezelőtt még máshol volt), emellett ebből a mészkőplatóból termelték ki az építőanyagot a piramisokhoz, tehát sehonnan nem cipelték oda hanem a bánya mellé építették őket logikusan.

2015. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Mojjo ***** válasza:
Kérdező: Értem. Érdekes elgondolás, köszönöm, hogy megosztottad!
2015. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ha most lenne erre kedvem, beírnám a Google Earthbe, hogy É.sz. 31,4159265359 fok, keresnék valamit, ami PONT VÉLETLENÜL azon a szélességi körön van, és már gyártanám is belőle a hülyeségeket.


Minden szélességi körön van valami. Az én házam például a 47.4891234 szélességi körön van, ami pont 15.1162574644-szerese a pínek. Mekkora ennek a valószínűsége?

2015. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!