Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha 1 dobásból egyhatod a...

Ha 1 dobásból egyhatod a valószínűsége, hogy (pl. ) 6 - ost dobok, akkor 2 dobásból kéthatod?

Figyelt kérdés
Szerintem sem, de akkor mennyi?
2015. febr. 3. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, 7 dobásból meg 7/6-od lenne, jogosan érzed, hogy nem jó.


Az, hogy 2 dobásból lesz legalább egy hatos annak a valószínűsége. 1-egyik sem hatos. Egyik sem hatos az pedig (5/6)^2. Tehát a keresett valószínűség 1-(1-1/6)^2.


Az, hogy n-szer dobok és lesz közte legalább egy hatos, annak: 1-(1-1/6)^n.

2015. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!!!
2015. febr. 3. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ja, 7 dobásból meg 7/6-od"


Hehe, én is pont ezt akartam írni :D

2015. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, #3 -as, ez implicite benne van az én probléma-felvetésemben. Tehát büszke lehetsz magadra, mert legalább olyan jó matekos vagy, mint én (én csak közepesen vagyok jó).
2015. febr. 4. 12:34
 5/5 A kérdező kommentje:
És ez a közepes főleg a kombinatorika miatt(is) van, mert középiskolában a matektanárunk csak érintette ezt a témakört - csak kerülgette, úgy hogy szüzek is maradtunk (kombinatorikailag). Pedig egy elitgimibe jártam, és hát ez így együtt elég ciki.(igaz, mindez még a 70-es évek első felében volt)(nem tudom, ez mennyire mentség a matektanárunknak?)
2015. febr. 6. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!