Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudnám rábírni a szaktárs...

Hogy tudnám rábírni a szaktársamat, hogy belássa ezt matematikailag, és ne legyen hülyeség neki? [lényeges lenne, mert nagyon idétlenül hat]

Figyelt kérdés

Van egy rendes szaktársam, jó vele beszélgetni, nagyon rendes, van, amit Őneki sikerült elmagyaráznia, meg amúgy van, amihez nagyon ért, széleskörű tudása van.


De van egy matematikai bökkenő nála, magyarán olyasmit tekint Ő anomáliának a matematikában, amit a vak is lát, hogy úgy van, és nem vagyok képtelen felfogni, hogy miért van ezen kiakadva, és miért hiszi azt, hogy ezzel probléma van. Annak ellenére, hogy tényleg rendes velem, ez már zavaró nekem, de olyan egyszerű a dolog - amit Ő anomáliának hisz -, hogy szemléltetni se tudom neki.


Konkrétan : Az neki a baja, hogy hogy lehet az, hogy egy számnak a maradékos osztása önmaga. Magyarán amit nem fog fel, hogy lehetséges:


x,y C N+ ; x<y ==> x mod y = x


Ráadásul - bár ebbe már inkább bele se merek gondolni -, lehet, hogy annyira rá van szálva a dologra, hogy otthon ezen cseszi el az idejét, hogy ennek mentén próbál ellentmondást keresni a matematikában.


Tényleg nem tudom, hogy szegénynek milyen logika lett huzalozva a fejében, mert ráadásul azért nagyjából vágja a matekot, és amúgy szvsz. oda van érte.


De most egy olyan nyílvánvaló dolgon van kiakadva, amit szerintem muszáj lesz beláttatni vele, különben még a végén nagyon csúnyán fel fog sülni (pl.: ha tényleg ez alapján elkezd ellentmondásokat keresni a matematikában, ami eleve egy veszett ügy).


Szóval arra kéne egy nagyon frappáns ÉS MARADÉKTALAN (minél nagyobb matekos precizitással felírva, ahogy csak lehet) bizonyítás, hogy egy szám egy nála nagyobb számmal való maradékos osztása magát a számot (az osztandót) adja.


Előre is köszönöm!



2015. febr. 19. 20:50
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

"Vagy nem tudta a maradékos osztás DEFINÍCIÓJÁT?"


Ez utóbbi! :D

De ezt bevallom, én se tudtam, mert soha az életbe nem tanították meg. Annyit tudtam, hogy hogy működik a maradékos osztás, de hogy mi a tényleges definíciója, azt tegnapig én se tudtam.

Viszont sejtettem, hogy nem tudom, DE VAN, és lám, meg is lett.


Leginkább a formális definícióra volt szükség, ill. annak a könyvben szereplő bizonyítását is ráírtam a kinyomtatott jegyzet szélére (azt valahonnét egy egyetemi oldalról töltöttem le, azért, mert azon látszott, hogy messzemenőleg, egészen a maradékos polinomosztásig és a komplex számok köréig definiálja és bizonyítja a dolgot).


(A formális felírás ott van a Wikipédián is, bár kicsit máskép, de számomra az volt a szimpib.)

2015. febr. 20. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!