Valaki el tudná nekem érthetően magyarázni a Horizont problémát?
Igen, elég messzi két pont között a tér korlátlan sebességgel tágulhat, és tágul is. Azért nem látjuk a nagyon távoli galaxisokat, mert sosem ér el hozzánk a fényük. Metrikus tágulás.
A térnek pedig minden bizonnyal nincs határa, a világegyetemnek pedig nincs vége. Nem "semmi soncs ott", hanem eleve nincs "ott" sem.
70%-os: felejtsd el a "végtelenre növekedő tömeget" fénysebesség esetén. A tömegnövekedés nem létezik, csak a látszata, amit egy másik vonatkoztatási rendszerből észlelsz az idődilatáció miatt.
70%-os: felejtsd el a "végtelenre növekedő tömeget" fénysebesség esetén. A tömegnövekedés nem létezik, csak a látszata, amit egy másik vonatkoztatási rendszerből észlelsz az idődilatáció miatt.
Ezt nem értem akkor a részecske gyorsítókban miért tapasztalnak tömegnövekedést?
én azt nem értem, hogy ha az egész egy kis pontból indult ki, tehát minden egy helyen volt ugyanabból a matériából, akkor:
1.) miért ne lenne egyforma?
2.) honnan lehet azt tudni, hogy olyan gyorsan tágult, mint ahogy mondják?
1.) Azért nem egyforma, mert ki van mérve. A kozmikus háttérsugárzás inhomogenitásai az átlagos háttérhez képest öt nagyságrenddel kisebbek ugyan, de léteznek és az eloszlásuk pontosan fel van térképezve a teljes égboltra.
2.) Onnan tudjuk, mert ahhoz képest, hogy nem egyforma, a nagy átlagot tekintve mégiscsak egyforma, és olyan részek is egyformának tűnnek, amelyek térszerűen szeparáltak, vagyis még nem érhetett el semmilyen fizikai hatás egyikből a másikba. Ennek a problémának az elméleti megoldására született meg az inflációs modell, amely már azelőtt elsimította a különbözőségeket, hogy a fény bejárta volna azokat a tértartományokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!