Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Be tudom bizonyítani, hogy...

Be tudom bizonyítani, hogy lehet a fénytől gyorsabban haladni. Kinek, vagy hol mondjam ezt el?

Figyelt kérdés

Nem itt gyakori kérdéseken szeretném, hanem valami olyannak, aki ezzel foglalkozik. De kinek?


(Nem térhajlítással, féreglyukkal, stb...)



2014. ápr. 18. 12:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
akkor egy kicsit még gyúrom az előző válaszom hátha érthetőbb lesz: a sebességeket nem szimplán össze kell adni hanem transzformációt kell végrehajtani rajtuk ennek persze következményei vannak egy objektum impulzusát és az erőlökést nem a megszokott klasszikus módon kell számolni hanem bejön egy új faktor ami miatt lesz egy látszólagos plusz tömege az objektumodnak ami egyre nő minél közelebb vagy c-hez és persze minél nagyobb a tömege valaminek annál több energia kell a gyorsításához. Ezt persze lehet magyarázni az idődilatációval de a dolog azért nem olyan egyszerű, kellene képleteket írni hogy szemléletes legyen a dolog anélkül nyilván nem érted meg teljes egészében, a lényeg hogy a sebességek NEM szimplán összeadódnak
2014. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
az első videóban amit linkeltem ott azt magyarázza el hogy bármi aminek tömege van soha nem érheti el a fény sebességét még akkor sem ha végtelen energiával rendelkezik, egyedül akkor érhetné el ha E=végtelen+x ahol X>0 tehát több energia kéne hozzá mint végtelen, számológéppel persze ezt nem fogod tudni kiszámolni, de egyszerű logikával belátható hogyha behelyettesíted a képletbe pl a végtelent akkoris csak a fény sebességét kapod, és ugye végtelen enegria sincs mert maga az univerzum nem tartalmaz annyit, minél közelebb van egy tárgy energiája a momentumához annál inkább fényként viselkedik a fénynek ugye nincs tömege, az energiája és a momentuma pedig egyenlő, ha tömeget adnál neki, legyen az bármilyen apró akkor nem lehetne egyenlő a momentuma és az energiája vagyis soha többet nem mozoghatna a fény sebességével, ugye itt van ez a képlet E^2=(mc^2)^2+(pc)^2 na most ha az m vagyis a tömeg 0 mint egy fotonnál akkor az E oldal ugyankkora mint a momentum oldal vagyis fénysebességgel halad a foton, ha az m nem nulla hanem pozitív szám akkor az E oldal kissebb lesz mint a momentum vagyis nem érheti el a fény sebességét, még ha csak 0.0000001 gramm lenne is az űrhajó súllya akkor is maximum a fénysebesség 99,99999 stb százalékával haladhatna bődületes enegriafelhasználásával, szval hiába csűröd csavarod ezt a gépet mivel tömege van nem érheti el a fénysebességet, egyrészt összetörne bármilyen erős anyagból is legyen másrészt több mint végtelen enrgia kéne hozzá, harmadrészt pedig az idő pont annyira lassulna le a tárgyon belül mint amennyi szükséges ahoz hogy ne érhesse el a fény sebességét mert ugye v=s/t márpedig ha lassul az idő a fénysebesség közeli állapot miatt akkor az növekvő t lesz és emiatt csökkenő sebesség, márpedig a t pont annyira fog megnőni hogy ne érhesse el a fény sebességét, így érthető?
2014. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Peti7 válasza:
Nekem igen,pedig csak 1 hónap múlva leszek 14 xD
2014. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Elég ha annyit megértesz hogy azok a fogalmak amiket használsz a sebesség ,idő , mozgás a valóságban nem elkülöníthető tényezők hanem összefüggés van köztük .


Az sem igaz hogy kis sebességeket a valóságban összeadhatsz mert pont az a lényege hogy nem adhatod össze ,te meg többször is kimondod hogy összeadod a szerkezeted sebességeit aztán csodálkozol amikor eljutsz odáig hogy ha fél fénysebességgel összenyomod .... és a másik végének túl kéne lépnie a c t pedig én ezt válaszoltam meg neked a 10. ben hogy tök mindegy mekkora az áttétel és mit számolsz ki mert a valóságban nem adódik össze semmilyen sebesség.


A valóságban te csak a két végét tudod kiszámolni a rugódnak vagy minek hogy egymáshoz képest mekkora c vel mozog , így :(a+b)/(1+(ab)) . a és b a két vége az izédnek ,az 1 a maximális mozgást jelenti ,ez anyagnál c vel egyenlő legalábbis ez a szuprémuma . Láthatod hogy soha nem fogsz még csak nagyobb sebességet sem számolni a fény sebességénél ,egyszerűen azért mert a valóságban nem adhatsz össze két sebességet.


Ez meg azért van mert az idő fogalma nem egy külső elméleti kitaláció hanem minden atom saját órajelen rezeg ketyeg , méghozzá úgy hogy ez a "ketyegés" fordítottan arányos a mozgás mértékével .


Magyarul egy *álló testnek maximálisan ketyeg az órája , míg egy maximálisan mozgó testnek minimálisan telik az órája .

Onnan tudod hogy melyik mozgott hogy a mozgóra gravitációs nehézségi erők hatottak és az újbóli találkozásnál ő maradt fiatalabb vagyis lelassult az órája amiből persze magára nézve semmit nem vett észre hisz ha ember nem a karórája lassult csak le hanem a teste összes atomja mármint a rezgése.


*a másik testhez képest nem annyira mozgó

2014. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ja és ezért látod lassítva futni a kislányt a vonaton mert így szemléltetik a külső földön maradt megfigyelő szemszögéből a dolgot ,de amikor a kislány fut előre a fénysebességgel majdnem száguldó vonaton akkor ő rendesen azt látja hogy fut előre tehát ő nem egy lassított filmet lát mivel ő maga a lassított film .

Az ablakon kinézve azt látják hogy a városokban gyorsan felépülnek a felhőkarcolók , persze nem látnak semmit mert másodpercenként 7 szer kerüli meg a földet a vonat tehát egy maszatot látnak ,a lényeg hogy valahogy szemléltetni kell a dolgokat.

2014. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!