Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » PONTOSAN mi az a fekete lyuk?

PONTOSAN mi az a fekete lyuk?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 19:19
1 2 3 4 5 6
 31/59 csizia ***** válasza:
Esy barátomra emlékeztetsz aki kicsit túl sokat szűr. Kész van idegileg és az köt bele mindenbe amibe amúgy egyáltalán nem kéne...
2013. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 Szecsői Tibor ***** válasza:

Látom, borzasztóan szíven ütött, hogy rávilágítottam, megfelelő matematikai-fizikai alapozás nélkül nem célszerű ilyen témakörben túl sokat okoskodni a szájaddal, mert úgy jársz mint most, és hülyét csinálsz magadból :). Szerintem túl sokat töprengtél ezen, és beleszédültél ,ahogy a videóban is elhangzott az általad említett timestampnél.

Ezek az sorozatok _ismeretterjesztőek_, kereskedelmi tévében mennek, és mint olyanok, szenzációhajhászok. Ha egy kozmológiai témájú filmben nem ilyenekkel dobálóznának, hogy féregjárat, meg multiverzumok, meg fekete lyukakban létező egész univerzumok, hanem mondjuk [link] , akkor a kutya sem nézné. Maradjunk annyiban, hogy néhány, egyébként igen okos elméleti fizikus szokott mondani vadakat ilyen témakörben, mert a matekból kijöhet az, amit állítanak, jelenlegi tudásunk szerint. De olyat senki nem szokott mondani, hogy ez már pedig így van, hanem hogy egy elmélet a sok közül, és nem is a legelfogadottabb. A tévében meg hogy adják ezt át, az már más kérdés, nézz meg egy híradót, és érteni fogod, mire gondolok... Morgan Freeman meg jó színész, de ne legyen már érv az ilyen állítások mellett :).

Azért aki Natgeoból szerezte az ilyen irányú műveltségét, talán ne olyan stílusban írogasson, mintha mindenki hülye lenne, csak ő helikopter.

2013. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 csizia ***** válasza:
Nem állítottam én sem ilyet. AZt mondtam sanszos, erre le lettem hurrogva. Bebizonyítottam, hogy nem beszéltem hülyeséget. Eredmény ugyanaz. Egy ilyen tudománynál, ahol azt találgatjuk meg számolásokból következtetjük. Szerencsés esetben ugye látjuk halljuk, hogy vajon mi LEHET. Nemigazán lehet a realitásra alapozni. Ha a világegyetem végtelen. Akkor minden van benne. Ergo nem az tudja róla a legtöbbet aki könyveket búj hanem akinek nagyobb a fantáziája. Teljesen mind1, hogy honnan szeded az infokat ha igazak. AMúgy nem a nat geoból szedtem csak éppen eszembe jutott hogy ott is említik. Okoskodni meg helikopterezni tudtommal te kezdtél és tudod miért feltételezted rólam ugyanezt? Mert MAGADBÓL indulsz ki. Én csak ártalmatlanul benyögtem egy plusz információt ami mellesleg egyáltalán nem elhanyagolható. Erre te udvariatlan bicskanyitogató stílusban belekötöttél a nyelvtanba ammikor nem is erről van itt tulajudonképpen szó, és kettes iq felett mindenki érti mit akartam ezzel mondani. A másiknak a lebecsülése kritizálása, különö9sebb ok nélkül. Na ezt hívják okoskodásnak. Ahelyett, hogy belemennél még vajon mi is lehet egy feketelyuk egy nyelvtani kérdést állsz neki kötekedés gyanánt feszegetni. Nem irigyellek, igen unalmas ember lehetsz. Plusz tele vagy genyósággal. Gondolom az iskolákban meg az életben párszor átgázoltak rajtad és ezért ilyen a mentalitásod. Az ilyeneket hívják vesztesnek. Akik nem tudnak felülemelkedni a sérelmeiken. Na kapard össze az amúgy sebezhetetlen egódat azt magyarázz mellé megint valami ásitozósat.
2013. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

"Ha a világegyetem végtelen. Akkor minden van benne"


És honnan veszed, hogy végtelen? Nem az. a kommunizmusban csak azért tanultad úgy, hogy vételen, mert Sztálinnak nem tetszett a nagy bumm elmélet, meg amúgy is, már Engels is megmondta, hogy végtelen. De úgy 20 éve volt egy rendszerváltás, nem ártott volna lépést tartani.

2013. nov. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 csizia ***** válasza:
Ne haragudj lerí rólad, hogy egy arogáns rosszindulatú nagyképű, kötekedő ember vagy. Ezt a szegénységi bizonyítványt te állítottad ki magadról. EZ pedig nem egy tudományos fórum, írhat ide bárki. Látatlanba megmondom, hogy neked savanyú a szőlő. Anyagi helyzet nemi élet csak tippelgetek. :) Esetleg nem ismerik el máshol sem a zsenialitásodat.... Vagy esetleg csak fórumokon ismerik el mert a való életben egy szürke kisegér vagy akin átnéznek az emberek. Ha nem fórumon zajlik ez a vita már én is otthagytalak volna, vagy helyben. :) Látod. Ilyen a csillagászat is. Legalábbis egy része. Tippelgetni kell. ANélkül leépítelek, hogy ismernélek mivel van fantáziám.... A csillagászat témában pont az a lényeg, hogy semmit nem tudunk. Ugyebár amit látunk az a létező anyag 1%-a Szinte semmit nem tudunk arról a száraz fizikai tényeken kívül, hogy mi zajlik körülöttünk a világegyetmben. Persze lehet bemagolni azt a kevéske kis semmit amit eddig megtudtunk és utána kamionnyi arccal leoltani azt akit más is érdekel a tényeken kívül. Ebben a témakörben pont az-az érdekes amit nem tudunk csak találgatunk. Nem véletlenül szólnak a dokumentumfilmek is ilyen dolgokról. Ott alapból felfogják ezt amit most neked le kellett vezetnem, tudják, hogy amit tudunk az igen hamar kimeríthető illetve megtanulható. Persze lehet vért izzadni táblányi egyenletek mellett kutatva a végső nagy igazságot. Ami nem is igazság hanem száraz matek. A kvantumfizikában már kezdenek rájönni erre, hogy a világ sokkal érdekesebb mint gondolnánk. Varázslat az egész és nem lehet száraz matekra lecsupaszítani. Na egy kicsit megpróbáltam tágítani a tudatodat, mert igen be vagy szűkülve a magad tanult okos kis világába ami a valódi dolgoknak a töredékét teszi ki. A világ nem fekete meg fehér, színes. Te fekete fehérben nézed az adást. Ja és ne lepődj meg ha vannak nálad sokkal komolyabb figurák akik a kisullyukból kirázzák amihez neked éveket kell tanulni. Ezért színes a világ. Nem vagyunk egyformák. Én elfogadlak téged, bár a saját érdekedben küzdj a természeted ellen ez nekem is feladatom... közhely.. Te is fogadj el engem. De ha nem teszed nem búsulok, mert a csajom aki egy istennő úgy külsőleg mint belsőleg, zabálja a dumámat. :)
2013. nov. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 csizia ***** válasza:
Remélem kezdesz ráébredni, hogy nem a szomszéd juliskanénit oktatod öcsi.
2013. nov. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 csizia ***** válasza:
Ember, ottvan az, hogy "Ha" Kezdesz lealacsonyodni arra a szintre, hogy nem tekintelek vitapartnernek. Amúgy nem is vagy az. Tanulni tudnál te csak tőlem de olyan dolgokat, hogy rá kéne ébredbed eddig nem éltél.... Tudod az igazi nagymesterek nem a könyvekből válnak azzá. Hanem ÉLNEK figyelnek és abból vonnak le következtetéseket. Ráadásul olyan szinten értik meg őket amilyen szinten az olvasással nem tudod. Nekik tényleg már csak az olvasásra van szükségük, hogy kiteljesedjenek.
2013. nov. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 csizia ***** válasza:

Kérlek, ha nem elég, hogy kicsit büntetnek le. AKkor lebüntethetlek nagyon is. Te kérted.. :)

Valamiért most egy olyan ember ugrott be akinek mindene megvan. Egzisztencia pénz, a nő aki a legjobban tetszik, barátok. És mégse boldog. Üres, nem értékeli. Megtanult élni de mégse... Rólad jutott ez eszembe. Remélem érted miért. AZ tudja igazán értékelni az életet aki már járt a pokolban...

Ja bocs ez nem matek. Csak hangosan gondolkodtam. Húztam is bocs.

2013. nov. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 csizia ***** válasza:
Kicsit hasonlít az előbb említett ember egy fekete lyukhoz nem? Áhh de ez már megint nem matek. Hiába unalmas vagyok nem megy a beileszkedés. Biztos a nyelvtannal is elrontottam valamit...
2013. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 csizia ***** válasza:
EZ a kis oktatás szecsői úrnak is szólt amúgy.
2013. nov. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!