Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » PONTOSAN mi az a fekete lyuk?

PONTOSAN mi az a fekete lyuk?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 19:19
1 2 3 4 5 6
 21/59 csizia ***** válasza:
Ha egyből írtam volna Neki, hogy nem tudjuk mi az. Akkor lenne igazad. De itt sokan válaszoltak elmondták mit tudunk róla és én utána írtam ezt. Ezért nincs igazad.
2013. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:

Miert csak nekem esik le, hogy csizia ezzel a mondattal, hogy: "Halvány lila gőzünk sincs mi az a feketelyuk." ironizalt? Fekete lyuk >> halvany LILA goz >> ironia

Tenyleg be van szukulve az az illeto...


Amugy jol definialtak neked, kerdezo. Be is bizonyitottak mar a letezeset, ha jol emlekszem, a Cygnus X-1 volt az elsokent felfedezett, de inkabb nezz utana, nem vok benne teljesen biztos. Viszont pontos mibenletet soha nem fogjuk tudni gyakorlati kiserletekkel vizsgalva bizonyitani. Nem fogjuk tudni gyakorlatban megvizsgalni pl, hogy valoban letre johet e egy Einstein-Rosen hid. Igy a szamitasok szintjen marad meg a dolog, es a vizualis megfigyelesekenel. Azaz nezhetjuk a feketeseget.

2013. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 Szecsői Tibor ***** válasza:

"Feltételezzük, hogy megállítja az időt kijukasztja a teret, meg hogy semmi nem szabadul belőle"

He? Javaslom az általános relativitáselmélet nevű résztudomány részletes tanulmányozását. Kezdd mondjuk ott, hogy tízes számrendszer. Vagy ott, hogy "már az ókori görögök is..."


"Ja mondjuk az sanszos elképzelés, hogy épp benne vagyunk egybe....."

Ógyász. Nincs több kérdésem.


Pont a fentiek miatt nem gondolnám, hogy a lila irónia volt :).


Az a definíció helytálló, hogy a szökési sebesség a felszínén meghaladja c-t (_pontosan_ ez a fekete lyuk, ha a kérdés így van feltéve), de a többi hozzászóláshoz hozzátenném, hogy nem feltétlen igaz, hogy csillag a szülőobjektum. Az Einstein-Rosen híd, meg fehér lyukak, meg ilyen extrém dolgok már egész más lapra tartoznak.

2013. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 csizia ***** válasza:
A világegyetem Című dokumentunsorozatot nézegesd. Ott van egy két nobel díjas fizikus aki ilyen hülyeségeket mond mint én.
2013. nov. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 csizia ***** válasza:
Bizony, bizony feltételezik, hogy minden feketejukból új univerzum nyílik. Ez nagyon alap. Morgan freemanes dokumentumfilmbe még arra is kitérnek, hogy az a legősibb univerzum ahol kevés a feketu lyuk....
2013. nov. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

"Bizony, bizony feltételezik, hogy minden feketejukból új univerzum nyílik"


Ezt a scifi írók feltételezik. Komoly tudósok nem.

2013. nov. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 csizia ***** válasza:
SZecsői Tibor. Szerintem haladj a korral és ne ragadj le egy fejlődő tudománynál ott amit valamikor te tanultál. Szánalmas...
2013. nov. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 csizia ***** válasza:
Nem. Le vagy maradva. A Világegyetem című dokumentumfilmsorozatban is van erről szó, meg a A féreglyukon át morgan freemannel. Abba is. Még véletlenül se scifi. Majd ha lesz egy kis időm belinkelem.
2013. nov. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 csizia ***** válasza:
Kicsit művelődj a témába mert most beégetted magad.
2013. nov. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 csizia ***** válasza:

Utazás az univerzum peremére. https://www.youtube.com/watch?v=tosDq3fk79Q


1óra 6 perc 10 másodperc. AZt mostmár csitu. Ja gondolom ezt is hülyék csinálták mi?

2013. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!