Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gravitációs erő/tömegvonzás...

A gravitációs erő/tömegvonzás gyorsabb a fénynél?

Figyelt kérdés
Amennyiben egy hatalmas tömegű test "teremne" pillanatok alatt A pontban, úgy az általa kifejtett gravitációt mikor éreznék meg egy fényév távolságból?

2013. júl. 30. 21:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
0%

A tömegvonzás nem hasonlítható a csak fényhez. A tömegvonzás inkább a magnetoszféra erejéhez hasonlítható.


a gravitáció egy bizonyos nagyságú tömegben áramló energiának vonzerejét jelenti,-


a fény viszont hullámrészecskéket s azoknak sebességét.


Más a Nap gravitációs hullám ereje, amely fogva tartja a bolygókat és más a fényrészecskéinek zuhataga, amely ránk zúdul, szerencsére, majd egyszer szerencsétlenségünkre.

2013. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

Szerbusz!

Nem gyorsabb,maximum ugyanolyan gyors.Einstein ezt is megfogalmazta Newtonnal kapcsolatban.

A négy fizikai kölcsönhatásból(erős,elektromágneses,gyenge,gravitáció) azt tapasztalták,hogy gyorsabb nem lehet a fénynél.

Sőt,ha most a Nap helyén lenne egy feketelyuk,azt is csak később észlelnénk!

Remélem ,tudtam segíteni:-)

2013. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%

A gravitáció mint energia-erő nem lett meghatározva-- csak Einstein Tér-idő geometriáját vették kölcsön a kiszámításához.


a gravitációs erő úgy működik egy tömegből kisugározva mint, mint a tóba dobott kő keltette hullámok.

2013. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Tom Benko ***** válasza:
@mami: Hogyhogy nem lett meghatározva?
2013. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Miért Benko-- találsz bárhol is a gravitációs erővel kapcsolatban pontos meghatározást? Nem. csak azt, hogy minden lefelé esik, csorog a maga tömegének és súlyának megfelelő sebességgel.ezt megtudják mérni is. De ez nem a pontos meghatározás. Miképp keletkezik, milyen energia vagy erő tulajdonképpen?


Szóval úgy, ahogy meghatározták a mágnesesség eredetét, okát.


Ha Einstein Tér-idő geometriája a gravitációs számításokhoz megfelelő, akkor talán abból kiindulva kellene a gravitációt kiváltó erőt keresni.

2013. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Egyépként az hogy lefelé esik csak a gravitáció aszimetrikájának a következménye ,nem a gravitációt mérik hanem a következményében elmozduló tárgyakat . Az a torziós inga is félrevezette a tudósokat mert nem igaz hogy mindig leesik a tárgy ,gravitációs sugárzás mindíg van de elmozduló tárgy csak akkor ha nem egyenlő a tárgy tömegéből és mozgásából eredő gravitáció vektora a másik tömeges test által ez felé irányuló sugárzással . Tehát ez egy összetettebb fogalom mint hogy a testek tömegüknél fogva gravitálnak és minden test minden testet vonz féligazság odáig hogy gravitálnak de vonzalom csak az eredő vektorok aszimmetrikusságakor lép fel . Ezért nem tudsz gravitációt mérni azonos tömegű torziós gömbökkel ,nem azért mert vékony a száll és leszakadna.És ezért tudod megcáfolni Newton fizikai ingáját mert a földön nem tudsz 247mp nél hosszabb periódus idejű ingát építeni miközben a képlet szerint végtelen idejűt is tudsz csak a tömegközéppontot kell behangolni, ez nem igaz bárki kipróbálhatja.
2013. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Newton és Einstein elméletei itt is ütköznek.

Semmilyen kölcsönhatás sem lehet a fénynél gyrsabb.

Kb. tíz évvel le vagyok maradva,de akkor négy kölcsönhatás volt megfigyelve,és mindegyikhez rendeltek(Megfigyelek vagy sejtettek)egy közvetítő részecskét.

A gravitont még keresik,mert az egyik legnehezebben mérhető hatás,majd részecse gyorsítók stb. megmondják,most mi van,de a gravitont,mint részecskét,már feltételezik,Ez szállítja a gravitáció információit.

2013. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%

Amit keresnek az valójában a Fekete energia, amely egy testes" energia, nem pedig hullám, mint a fény vagy is negatív töltésű Fehér energia.


Igaz így még senki nem fogalmazta meg....


A Fekete energia az az erő amely a tömeget létrehozta-- de sajnos külső hatásokra életre kell ismét és elpusztítja a maga alkotta tömeget és önmagát is.Miközben felszabadul a Fehér energia.Amely tulajdonképpen a fény.

2013. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdésed kegyetlen hogy a gravitációs vonz erő gyorsabb -e a fénynél?


NEM gyorsabb, mivel ahogy előbb írtam az a Fekete, (protoni) energia tulajdonképpen, amely testes energia. amíg a fényt, csak hullám részecskék alkotják, ezért sokkal gyorsabb.


Hiába teremne bárhova egy hatalmas tömegű test-- az még nem jelenti azt, hogy van gravitációs vonz ereje.


pl. A Mars egy bolygó, épp úgy mint a Földünk. Még is a gravitáció a felszínén nem azonos módon keletkezett a Földünkével és így nem is igazi gravitációja van a Marsnak. CSAK statikus és csak keskeny sávban húzódhat a felszínén ugyan akkor nagyon gyenge lehet.


Az hogy valaminek tömege van az nem jelenti azt, hogy aktív vagy épp sztatikus gravitációval rendelkezik. Minden tömeg amíg nincs benne belső felbomlási folyamat, vagy nem éri kintről valamilyen hatás (hő, elektromos, vagy mechanikai)addig kifelé semleges.Vagy is minden lepotyog róla.


Csak a csillagoknak van messzire kiterjedő gravitációs HULLÁMJUK-- amelyek foglyul szokták ejteni az arra haladó kisebb égitesteket... mint amikor a tóba dobott kő keltette hullámok, a vízbe dobott labdát foglyul ejti az egyik hulláma.


KB. igy futkározik minden bolygó fogolyként a Napunk körül.


Igen tudom... igy még senki nem fogalmazta meg.

2013. aug. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Csak jelzem az olvasó felé, hogy ennek a fejtegetésnek azért nem túl sok köze van a fizikaórán tanított, egyetemeken kutatott elméletekhez, sem a newtoni, sem az Einsteini gravitációelmélethez.


De nem fogok ilyenkor belemenni egy ilyen vitába.

2013. aug. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!