Ha a végtelenségig akarom folytatni az ALÁBBI (leírásban) törtet, azt hogyan lehet véges számú matematikai jelekkel felírni? (a kép lentebb a leírásban ˇˇˇˇ)
"Na, most pont azzal szórakoztam volna, hogyha netalántán a célfelhasználó, aki nem létezik - illetve csak én vagyok, mint felhasználó - ne tudjon 0-át beírni... :> "
Bocsánat de a z-nek a Random ad értéket és nem a felhasználó.
Biztosasn nincs gond a programmal?
Mármint általában az, hogy nem tud végtelen sok lépést számolni.
"Bocsánat de a z-nek a Random ad értéket és nem a felhasználó."
Jaaaaaaaa, hogy úúúgy!!! Nem jutott eszembe, hogy Te arra gondolsz.
Akkor viszont meg nem engedte volna lefuttatni, a szokásos hibajelzéssel : "Division by zero" --- a hiba forrását meg láttam volna, direkt ezért írattam ki Z értékét. Én nem utolsó sorban erre azért vajmi kevés esély állt volna fenn arra addig pár tesztelésig ... kb. mint a lottóhúzás (kicsivel szvsz. kisebb).
De igen, abban igazad van, hogyha alkalmazói programot ír az ember, akkor igenis kutya kötelessége ilyesmikre odafigyelni, mert bár kevesebb eséllyel is, de sok múlhat ezeken.
De hát ez >csak egy teszt volt<. És mivel tisztába voltam vele, hogy x és z értéke pozitív, ahogy Te is jelezted, és normális esetben azok is voltak, nem akartam ilyesmivel húzni az időt. Utána már töröltem is az egészet...
A baj az volt, hogy nem gondoltam rá, hogy a sorozat divergens, illetve hogy z*(1/z) és z*(1/(z*(1/(z*(1/z))))) mintájára páratlan x értéknél 1 jön ki... de ezt szerencsére jelezted.
Persze külsős számára az egyértelműbb az lett volna, ha gépen nem is csinálok semmit és papíron végigpróbálom az egészet, mert úgy is egyértelmű lett volna az eredmény, csak mivel nem gondoltam olyan méllyen bele, ezért azt hittem, hogy nagy számok fele más is lehet - tudom, jó matekosok előtt ez egyértelműen hülyeség, bocs.
"Biztosasn nincs gond a programmal?
Mármint általában az, hogy nem tud végtelen sok lépést számolni."
Hát végtelen sok lépést persze, hogy nem tud, de most nem az volt a megállapítás, hogy lim_(x->végtelen)s(x) divergens?
És ha divergens, akkor ha jól tudom hiába futtatnánk egy kvantumszámítógépen, az lenne a megoldás hogy nincs megoldás.
Vagy legalábbis valami furcsaság, amit ugyanúgy nem fogunk most tudni kiötölni, mint ahogy azt se nagyon, hogy mi van, ha egy fénysebességgel haladó térrészben fénysebességgel utazunk -- kb.
De egyébként az a z^(1/2)-s megoldás, amit írtál, azért elgondolkoztató. A logika legalábbis (valahol) jónak tűnik, attól függetlenül hogy jó vagy rossz megoldást ad.
Szóval ha a z^(1/2)-s megoldás rossz is (amit persze nem jelentek ki feltétlen, de szvsz. ha azt mondjuk, hogy a rekurzív függvény végtelenbe vett határértéke divergens, akkor ez se lehet), még akkor is paradoxonnak egész jó, nem?
De persze Ti tudjátok, hisz Ti vagytok az egyetemi matekosok! :>
"Jaaaaaa, hogy úúúgy!!! Nem jutott eszembe, hogy Te arra gondolsz."
Egyértelműen írtam csak értelmezni kellett volna a mondatot és utána a c# kódot.
"Akkor viszont meg nem engedte volna lefuttatni, a szokásos hibajelzéssel : "Division by zero" --- a hiba forrását meg láttam volna, direkt ezért írattam ki Z értékét. Én nem utolsó sorban erre azért vajmi kevés esély állt volna fenn arra addig pár tesztelésig ... kb. mint a lottóhúzás (kicsivel szvsz. kisebb). "
Az R.Next(1000) 1000 db szám közül generál egyet ezek közül az egyik szám a 0. Ha minden számot egyenlő eséllyel állít elő akkor z 1 : 1000 valószínűséggel lesz 0. Az 5-ös lottón 1 : 43949268 valószínűséggel nyersz teli találatot egy szelvénnyel, bár nem írtad hogy milyen lottón hány szelvénnyel és mennyi találat esetében.
"De hát ez >csak egy teszt volt<. És mivel tisztába voltam vele, hogy x és z értéke pozitív, ahogy Te is jelezted, és normális esetben azok is voltak, nem akartam ilyesmivel húzni az időt. Utána már töröltem is az egészet... "
Z az lehet negatív is sőt egésznek sem kötelező lenni, egyébként nem lett volna túl megerőltető "R.Next(1000)+1" -et írni. Most milyen sokat tanultál.
"A baj az volt, hogy nem gondoltam rá, hogy a sorozat divergens, illetve hogy z*(1/z) és z*(1/(z*(1/(z*(1/z))))) mintájára páratlan x értéknél 1 jön ki... de ezt szerencsére jelezted. "
Nem is kell erre gondolni hanem meg kell vizsgálni a sorozatot a szokásos módon sorozatot monotonitás és korlátosság szempontjából valamint hogy periodikus e.
Ha valaki ezt nem tanulta akkor is magától étetődő ötlet az első néhány tagját kiszámolni.
"Hát végtelen sok lépést persze, hogy nem tud, de most nem az volt a megállapítás, hogy lim_(x->végtelen)s(x) divergens?
És ha divergens, akkor ha jól tudom hiába futtatnánk egy kvantumszámítógépen, az lenne a megoldás hogy nincs megoldás.
Vagy legalábbis valami furcsaság, amit ugyanúgy nem fogunk most tudni kiötölni, mint ahogy azt se nagyon, hogy mi van, "
Hiába futtatnád kvantumszámítógépen az sem tud végtelen sok lépést végrehajtani. Akkor már inkább legyen Turing-gép az még erősebb sőt a lehető legerősebb, persze a Turing-gép a számítógép elméleti modellje elvileg sem lehet megépíteni (ezt használják pl. kiszámíthatóságelméletben is), de ez a Turing-gépen sem futna le ami meg azon nem futna le semmilyen más gépen sem lehet lefuttatni. Ez nem azt jelenti hogy nem lehet rá írni programot ami megoldja persze nem úgy hogy megpróbálja lefuttatni a végtelen ciklust, én sem úgy oldottam meg.
"De egyébként az a z^(1/2)-s megoldás, amit írtál, azért elgondolkoztató. A logika legalábbis (valahol) jónak tűnik, attól függetlenül hogy jó vagy rossz megoldást ad.
Szóval ha a z^(1/2)-s megoldás rossz is (amit persze nem jelentek ki feltétlen, de szvsz. ha azt mondjuk, hogy a rekurzív függvény végtelenbe vett határértéke divergens, akkor ez se lehet), még akkor is paradoxonnak egész jó, nem? "
Azt már mondtam hogy az akkor lenne igaz ha konvergens lenne, ha az lenne akkor lim_(n->∞)s(n)=P és lim_(n->∞)s(n-1)=k ==> P=z*(1/P) (ha z>0) ==> P^2=z => P=gyök z. Lenne olyan k küszöbindex hogy s(k) legalább 2 tizedes jegyig közelítené gyök z-t, de megállapítottuk (állapítottam) hogy divergens méghozzá oszcillálva divergál.
Most visszaolvastam hogy hol miket írtam egy sajtóhibát találtam "lim_(n->∞)s(n-1)=k" helyett "lim_(n->∞)s(n-1)=P" a helyes.
(Akkor közbe megzavartak és ...)
"Az R.Next(1000) 1000 db szám közül generál egyet ezek közül az egyik szám a 0. Ha minden számot egyenlő eséllyel állít elő (...)"
Aaaaaaa.... igen-igen, bocs, neked van igazad, hülyeséget írtam.
Csak abban a hitben voltam, hogy R.Next() volt simán, ami ugye megfelel R.Next(int.max)-nak... valami miatt aztán mégis átírtam R.Next(1000)-e és úgy másoltam be, csak elfelejtettem.
Bocs, igen..... mostanság nem vagyok formában....
A kvantumszámítógép a kvantum világ fizikai tulajdonágait kihasználva számol az arra írt programok programozás elmélete is eltér a hagyományostól.
Sebességét jelentősen meghatározza hogy hány qbit-es (kvantumbites).
pl egy 20 qbit-es gép 2 a 20-adikon számon tudja ugyan azt a műveletet kiszámolni egyszerre.
Mellőzve a szokásos bulváros szenzációhajhász cikkeket (részletek):
[link] (rövid)
Óóóóóóóó, köszi szépen.
Igyekszem elolvasni őket! Köszönöm a feltöltést!
Ezek szerint mégiscsak van olyan kód, amit ezek se tudnak "olyan gyorsan" feltörni. Ennek azért örülök! ;)
Bár azt látom, hogy majd az AES-nél valami jóval erősebb módszert kell majd kitalálniuk a profiknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!