Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Az ok-okozati törvény, a kauzalitás kizárja, hogy az okozat magasabb rendű legyen, mint az ok! Ezért élettelen, személytelen anyagból nem jöhet létre személyes élőlény.
2013. ápr. 3. 15:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az hogy az élet valaminek köszönhetően keletkezett az OK, ha ezt az okot Istennek nevezzük akkor az még se a végső Ok, mert az is csak valaminek az OKOZATA.


Mivel a teremtőnek is keletkeznie kellett valamilyen OKnál fogva, valamiből.


A magasabb rendű kifejezés nem idevaló, sokkal inkább helyes a fejlődés következő fokozata.


Az pedig végképp nem igaz, hogy természetes anyagból nem keletkezhet valaminek a közreműködésével biológiai anyag.

Mert ha ez igaz lenne akkor mi se lennénk-e Földön.


A kérdés inkább az, hogy minek köszönhetjük az életünket?- és meddig marad aktív ez a bolygó ahhoz, hogy az élet fennmaradhasson rajta még egy ideig?


Bár az emberi faj, mint egyes létező parányi, még is a természet fejlődésének fokozataiban magasabban áll, mint az-az ERŐ, amely megalkotta egykoron.


Vagy is ahogy a vallások mondanák Isten.. annál az Ember magasabb kategóriába tartozik a természet fejlődésének fokozataiban.

2013. ápr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

"A kérdező kommentje:

Olvassátok a Bibliát!"


Inkább neked kéne több tankönyvet olvasnod, akkor talán nem írnál ki marhaságokat ide a GYK-ra.

2013. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Olvassátok a Bibliát!"


Tudományos fórumon elég nagy pofátlanság ilyet írni.

Amúgy a Bibliában sincs ilyen, amit te írtál.

2013. ápr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

Sceptic ha az ókorban született bibliai teremtővel hozakodsz elő akkor jobb ha elhúzol a vallás kérdések oldalra.


Bár én nem vagyok ateista, de a biblia semmiféle épp kézláb tudományos elméletet nem tartalmaz csak a fogalmak igazak illetve a Jézusi élet-tanítások idézete helyes és jó, a többi mese habbal!


Miért írom ezt? Mert EGYETLEN vallási dogma vagy filozófia nem volt képes meghatározni mi is tulajdonképpen Isten vagy mi a lélek bennünk, a halál utáni várhatóról pedig végképp abnormális képzelgéseket írt valamennyi.


Ne felejtsd el hogy nem a sötét középkorban élünk hanem az atomkorszakban a XXI században amikor már kilépett az ember az űrbe, belátni képes nagy távolságot az univerzum terébe, és bizony ott nem székel egyetlen atyauristen se, csak anyag és energia.


szóval ez az oldal tudomány nem pedig az esti meséknek a helye.

2013. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nos nekem a hittantanárom azt mondta a Biblia teremtéstörténetét képletesen kell érteni, ebben van is igazság. Akármennyire hihető-hihetetlen ő az evolúciót, és az ősrobbanást elfogadja, elhiszi. A kreacionizmus a tudománytól félő emberek eszméje.
2013. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor a Te hittantanárod elsőosztályú, mert haladó gondolkodású. Csak tudod az a baj hogy kevés van belőle és bizony a vallásos emberek is sajnos a sötét-középkori oldalát hiszik el a bibliának-- angyalok, alvilág, ördög pokol és mennyországa, utolsó ítélet stb. marhaságot. szóval a biblia szókincse, illetve a tartalma nem ide való.
2013. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mami, nem tudom, honnan szedted, hogy én ókori vallási akármikkel hozakodnék elő, szerintem én ateistább vagyok nálad :) Nézd vissza, hogy pontosan kinek a hsz-ére is válaszoltál, mert biztosan nem én voltam az elkövető.
2013. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sceptic olvass figyelmesebben-nem neked válaszoltam hanem aki azt írta hogy "az én hittantanárom....
2013. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!