Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az igazság erről az embriós...

Ozmium42 kérdése:

Mi az igazság erről az embriós marhaságról?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam egy indexes cikket, aminek még csak a címe volt hatásvadász (és így köze sem volt a cikk tartalmához), de ma már a bulvár források futótűzként terjesztik a cikket is a hatásvadász címhez igazítva. Ez eddig oké, de állítólag (mert hogy nekem nincs tévém) már a tévében is bemondták, hogy az embrió veséből nyert sejteket "mindenbe beleteszik". Most már én kezdem hülyének érezni magam! Akkor most tesztelik rajta az ízfokozót, vagy ez maga az ízfokozó? Embrionális veséből kinyert sejtvonal.
2013. márc. 13. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

az embrionális szervezetek veséje nem hiszem, hogy ízfokozó hatású.

a tesztelés pedig gyakran végzik elsőek egészséges állatokon, és terhes állatokon. szerintem ezt választanád, mint azt, hogy a terhes anyukádon tesztelték volna.

az embrionális vesén közvetlen, in vivo szinte lehetetlen tesztelni valamiféle hatóanyagot is.

2013. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Részben. A hír alapja, hogy az ombudsman viszgálatot rendelt el, hogy milyen termékekben van emberi szövet, elsősorban embriókból, illetve javasolja, hogy ezeket nem ártana jelölni se ártana... Ez tény, mint ahogy az is tény, hogy léteznek ilyen termékek, elsősorban kozmetikai szerek esetén.

A másik része kicsit félreértett, valóban folytak vele tesztek, pepsi, nestle és egyéb óriások megbízásából, tehát teszt és nem maga az ízfokozó és elvileg nem alapanyagként használják. Hogy tényleg így van-e, manapság amikor patkányméreg lehet a nápolyiban és lóhús ott, ahol elvileg nincs, én nem lepődnék meg, ha előbb-utóbb kiderülne hova kerülnek a levágott végtagok a korházból, mondván hús az hús... Üzletnek elsőrangú, felveszi valaki, mint veszélyes hulladék aztán némi kis kenőpénzért olcsón megszabadul tőle.

2013. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!