Evolúció vs intelligens tervezettség?
Érdekes, ez a dogmatizmus mindig olyan végsô érvként kerül elô, amikor az érvekbôl az ellenoldal kifogyott. Csak mindig azok vádolnak vele, akik leginkább hajlamosak rá.
Egyébként pedig: olvastad már a Fajok eredetét? Az önzô gént? Tudod, mirôl szól az evolúció elmélete?
Tudom.Te viszont olyan szinten vagy röghöz kötve gondolkodásilag ,a fizika matematika szögletes materialista világába hogy az menthetetlen.Az élő példája vagy azoknak akik nem ismernek mást csak a számok világát.Úgy képzelitek el a világot mint puszta számszerűen leírható valamit.Úgy is mondhatnám hogy Newton az istenetek.Nektek nincs érzéketek az irodalmi modellezéshez,pedig az is az élet része. Ha tényleg csak matematikából állna a világ akkor nem lennének visszamenőleg 30000 évre mondák.
Az hogy nem vesztek tudomást ezekről a hagyatékokról ezzel saját magatokat zárjátok ki a világ megismeréséből.
A titok továbbra is titok marad nektek ,nekem meg akik foglalkoznak vele felnyílik a tudás, ennyire egyszerű.
Annyira kocka a gondolkodásod hogy az már négyzet ,egy sík ,azaz síkagyú.Önző gének? Ekkora marhaságot is csak egy kocka tud értelmezni. Önző csak egy tudat lehet , a géneknek viszont tudtommal nincsen tudatuk úgyhogy ezt is benézted.
Mindegy nem az én bajom , tudom hogy nincs értelme vitatkoznom egy biorobottal , aki érti az érti vita nélkül is.
> nekem az evolúció szimpatikus lenne
Ez nem szimpátia kérdése. Nekem szimpatikusabb lenne, ha a Föld felszínén a nehézségi gyorsulás nem 9,81 m/s^2 lenne, hanem csak 2 m/s^s. De hát ugye nem annyi. Az igazság nem attól függ, hogy tetszik-e bárkinek is, vagy sem. Sőt szimpatikusabb lenne egy Isten, aki segít, ha bajban vagyok. De a tények azt a nézetet erősítik bennem, hogy a világot relatíve egyszerű törvények irányítják és nem egy intelligenciával, erkölcsi renddel rendelkező lény.
> miért nem találunk ma is olyan egyedeket majmokból, amik jelenleg is az ember és a majom közötti csoportba oszthatók
Erre több válasz van. Egyrészt mondjuk a több százezer évvel későbbi emberhez képest most mi vagyunk az átmenet a majmok és az akkori emberek között.
A másik oldala a dolognak, amit sokan rosszul gondolnak, hogy vannak a majmok, akik az elmúlt évszázezrek alatt változatlanok maradtak, és ebből alakult ki az ember. Magyarán, hogy az ember pl. a csimpánzokból fejlődött ki. Ez így nem igaz. Az ember is, a csimpánz is egy közös ős fajból fejlődött ki, az egyik fejlődési ág jelenlegi vége a csimpánz, a másik az ember.
Minden faj fejlődik. Pl. a környezeti hatások változásának hatására lehet, hogy egy populáció fejlődése egészen más irányba kezd el menni, mint egy másik populációé, mígnem már új fajról beszélünk. Néha elég csak egy apró mozzanat, hogy a fejlődés egészen más irányba induljon el.
Mondok egy emberi léptékkel átlátható példát. Több példa is volt a történelemben arra, hogy egy autógyártó cég egyik modelljét licenszelte egy másik ország. Elkezdték gyártani az adott típust, majd ebből kialakult egy új autómárka. A kezdeti időkben tehát teljesen ugyanúgy néztek ki az autók, majd kicsit fejlesztett mindkét cég. De a fejlődésük innentől kezdve szétvált. Időben mindegyik márkánál lehet látni a fejlődési utat, de nincsenek olyan autók amelyek jelen időben átmenetet képeznének.
De #26 válasza is nagyon szemléletes. Az, hogy a testvérem és én közös őstől származik, az nem jelenti azt, hogy kell lennie átmeneti egyedeknek köztem és a testvérem között.
> Én ezért nem szavazok egyikre sem
Szerencsére ez még mindig tudomány, ahol tényekre és a belőlük levonható legésszerűbb következtetésekre építünk, és nem választás, ahol szavazással, szimpátia alapján döntünk kérdésekről.
Az evolúció egy áltudományos hit. Darwin a szárazföldek helyett a tengereken szédelgett 5 évig. Időnként kitették a partokra, hogy magához térjen a skorbut, és a tengeri betegség ártalmaiból. Állatokat nemigen látott, legfeljebb kagylóhéjakat, meg néhány bálnát, delfint, sirályt, albatroszt.
Egyszer sikerült néhány pintyet is megfigyelnie.
A csűrük különbségéből kialakította elméletét, mely pont egyezett Wallace jobban átgondolt, de blőd elméletével. Mondjuk Darwin kölcsön vette az Ő elméletét. Az 5 év hajózással nemigen tudott fajokat részletesen megfigyelni. Se életközösségeket, se mutációkat, se törzsfát, se szelekciót nem látott. A legnagyobb áltudós volt. Ma is vannak hívei, követői akik hiszik, hogy nagy tudós volt, és az elmélete tény. A frászt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!