Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan működik az Intelligens...

Brain Storming kérdése:

Hogyan működik az Intelligens Tervezettség?

Figyelt kérdés
Vagy egyszerűen csak úgy kell érteni, hogy a "Tervező" egyszer megtervezte az élővilág minden egyedét, és azok a megteremtettségük óta változatlan formában úgy léteznek, ahogy megtervezték őket?

2012. dec. 16. 03:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Áh, ezt csak a legsötétebb kreósok állítják.


Akik egy picit is körbenéznek maguk körül, azok azt állítják, hogy Isten megteremtette a világot, és az azóta evolúcióval fejlődik. Trükkös, mi? :P

2012. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, de akkor viszont a nagy teremtő francot sem teremtett, megy az magától is...
2012. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
Materialista gondolkodású ember lévén, az intelligens tervezés lehetőségét az ősrobbanást megelőző, teljesen ismeretlen állapotra tudom csak vonatkoztatni, mint egy lehetséges, de nem túl valószínű, kiváltó okot.
2012. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3-as:


Mert mi valószínűbb annál, hogy Isten gyújtotta meg az ősrobbanás kanócát?

2012. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Salx Narval ***** válasza:
Az,pl, hogy már az ősrobbanás előtt is létezett energia és anyag. Az sem kizárt, hogy az ősrobbanás nem egyedi eset. Lehet, hogy csak része egy folyamatnak. Más világok is létezhetnek. Ez mind csak feltételezés, a teremtett világ is ide tartozik, mármint szerintem.
2012. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, h "Hogyan működik az Intelligens Tervezettség?", nem pedig az ősrobbanás "eredete"...
2012. dec. 17. 00:27
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
Bocs kérdező, hogy nem konkrétan a vastagbetűs kérdésre válaszoltam. Arra szerettem volna utalni, hogy az általad említett tervezési elképzelés, (mármint az egyszeri és egyidejű,változatlan formájú, teremtés) nem valószínű. Tehát, ha volt is intelligens tervezés, akkor az ősrobbanást előidéző állapotot teremthette meg esetleg és nem konkrétan az univerzumot, naprendszereket, bolygókat, állatokat és az embereket. Azt, hogy hogyan, nyilván senki sem tudja, legfeljebb elmélkedni lehet a dolgon, azt hittem ez egyértelmű. Bocs még egyszer.
2012. dec. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

No prob - maga a téma is zavaros.


Éppen azért lettem volna kíváncsi, hogyan tudná vki esetleg összekötni az intelligens tervezés témáját a kreacionisták (és elnézést kérek attól, aki szerint a kettő nem ugyanaz; szerintem igen) példáival. A "hogyan működik" részre természetesen az "eredeti tervezés" módja lenne a válasz, mivel azonban erre senki sem tud választ objektíven... arra gondoltam, talán az intelligens tervezés hívei megosztanák az olvasókkal azt, ők hogyan vélekednek erről. Persze nem feltétlenül tud erre egy kreacionista válaszolni :)

2012. dec. 17. 13:18
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát jó, legyen tervező.

Akkor ugye fel kell tételezni, hogy a kaporszakállú tudott osztani, szorozni, négyzetre emelni.

Nagy huncut az öreg, mert hamar rájöhetett, az örök élet még számára sem kivitelezhető.

Gyorsan csapdát állított tehát, mert bevallani nem akarta...

Ültetett egy (füge?) fát, ami tilalmas.

Mennyien lennénk manapság?

Nesze egy link, nem írom le mégegyszer:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az Intelligens tervezettség fogalma vagy teóriája egy sumák teória-- Istent nincs mersze tagadni, mert hátha létezik... de az evolúciót a se akarja, mert hisz akkor mit szólna a többi tudós?


Igy aztán a két elméletet összeöntve kitalálta az intelligens tervezőt Darwin és Isten keverékét.


egy probléma van csupán, hogy nem létezhet a teremtésben előre tervezés. Ha valaki azt állítja igen, akkor határozza meg a Teremtőt is, aki állítólag előre tervezni volt képes ha intelligenciával rendelkezett.

2012. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!