Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúció vs intelligens...

Evolúció vs intelligens tervezettség?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok nekem bizonyítékokat mind a 2 mellet.
2013. jan. 2. 13:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%

2 sü


Ha csak negyed annyit foglalkoztál volna teremtéselméletekkel mint az evoval akkor nem halmoznád itt a hibás magyarázataidat.


Nem tudom miért kell komolytalanra venni hogy az evo nem definiál értelmet,ez egy tény ,nem szójátéknak szántam .


A petbojos hasonlatodból látszik hogy fogalmad sincs mit írsz csak írsz .Hozhattál volna egy ellenpéldát de inkább kitaláltad ezt az ok okozattal összefüggéstelen mondatot. Az hogy más regisztrált vagy sem a nevemen semmilyen ok okozati kapcsolatban nincs velem ,tervező létére,nemlétére meg pláne nem asszociál.Máskor ha nagyot akarsz mondani gondolkozz mielőtt leírod.


"Az ID filozófiai problémája, hogy mi hozta létre az intelligens tervezőt magát, hiszen az ID támogatói szerint nem jöhet létre csak úgy spontán intelligencia. "


Ez is csak a te problémád de nem vagy egyedül,ez a tipikus evolúció tan betegség.

Az evolúcionisták azaz te is annyira beszűkült értelmezőképességűek hogy képesek a teremtéselméleteket is evolúciós rögeszméikkel vizsgálni.Ilyenkor áll be a -de hát akkor istent ki teremtette - és egyéb értelmes kérdések sora.


Ahogy láthatod ez a kérdés mindig tisztázva volt minden teremtés mondában,azaz a kérdés meg van válaszolva esetenként konkrétan ,esetenként fel sem merülhet.


Biblia .János Evangéliuma .Ki teremtette Istent?

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige,

Jn 1.2

ő volt kezdetben Istennél.

Jn 1.3

Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett.


EGYIPTOMI

Nun volt az őselem, az ősvíz formájában létező istenlény. Az ő alkotórészeiből keletkezett a mindenség.


INDIAI

A Világéjszaka sötét, mindent elborító, mozdulatlan tengerének színén összecsavarodva nyugodott Ananta, a Végtelenség Kígyója, s rajta álomba merülve pihent Visnu, a mindenség létesítője és fenntartója, az egyetlen hatalom. Bensejében a világ egész tartalma mint nyugvó gondolat derengett, rajta kívül nem volt élet, nem mozdult semmi. Álmában egyszerre megrezdült benne a gondolat, és Visnu felébredt. Kinyitotta szemét, és látott. Abban a szempillantásban megindult a mozgás...(mozgás=ige a bibliánál)


TIBETI

Kezdetben semmi sem létezett, sem tér, sem idő, sem valóság, sem jel, sem lét, sem nemlét. Ebből keletkezett minden, ami látható és tapintható.(Ja ha a tudomány mondja hogy a semmiből lettél ősrobbanással akkor az tudományosabb mintha ezt a tibeti legendában olvasod :D)


JAPÁN

Abban az időben, amikor a föld és az ég keletkezett, a magas égi mezőkön három istenség lakozott. Az istenek maguktól születtek, majd elrejtőztek....(érted,maguktól!)


BUDDHISTA

Az eget, a földet és mindent, ami él, mozog, létezik, Pan Ku, a mindenség atyja teremtette a semmiből...Teremtő munkája közben magát is alakította,....Pan Ku kegyesen előjött a holtak birodalmából, s ...


LAOSZI

Kezdetben még nem volt semmi, csak a nagy óceán. A víz fölött, a felhőkben alakot öltött az isten, de nem volt sem neve, sem feje, sem karja. És az isten a saját kebléből létrehozott egy másik istenséget, aki úgy nőtt ki belőle, mint az erdei gomba. És midőn az új istenség alakot kapott, hozzáfogott a teremtés művéhez.


AZTÉK


Az első istenpár - "a mi húsunk ura, és úrnője": Xochiquetzal - sokáig a tizenharmadik égben lakott, amelynek keletkezéséről soha senkinek nem sikerült semmit sem megtudnia.


GERMÁN

A határtalan semmiben élt a titokzatos világszellem, akit soha élő ember szeme még nem pillantott. Ő teremtette messze északon a Ködök Birodalmát és délen Muspellt, a tűz országát...


GÖRÖG


Kezdetben csak Khaosz, a tátongó üresség létezett, belőle vált ki Erebosz, az alvilági Sötétség, és Nüx, a fekete Éjszaka. Aztán megszületett Gaia, a széles mellű Föld, a világmindenség megingathatatlan alapja, s önmagából hívta létre Uranoszt, az Eget. Akkor már megjelent minden élet ősforrása,...(megint az ősrobbanás máshogy megfogalmazva:D)


MAGYAR


Hol volt, hol nem volt. Régen volt. A Tetejetlen Fa legtetején volt egy pázsitos domb...(kvantum fizika a köbön ! ma már tudományos tény hogy az anyag duális természetű ,miközben létezik mint anyag , van egy antianyag párja is ezért igaz hogy hol van hol nincs de mindig van tehát "régen volt" folyamatos múltidő telitalálat.

2013. jan. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%
Szóval szerinted mivel a vallásokban van arról szó, hogy isten, hogyan teremtődött, egyáltalán vannak istenekről szó, ez már bizonyítja is, hogy létezik és ő teremtette a világot. Amellett, hogy ez nem egy kifejezetten jó érv rá lehet húzni azt is, hogy mivel létezik ateizmus és agnosztikus nézőpontok, amik szerint istenek nem léteznek vagy nem lehet róluk tudomást szerezni, így azok nem is léteznek, nem is lehet róluk tudomást szerezni.
2013. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
28%

Előző ha nem vagy képben inkább fogd be és tanulj meg mondatot szerkeszteni.


Itt nem az Isten létének bizonyítására érveltem hanem arra a kijelentésre hogy a teremtés hívők állítólag agonizálnak mert logikailag nem megoldható a válasz Isten keletkezésére.

Valóságban nem merül fel ilyen kérdés még az ID seknél sem mivel tudják (már aki) hogy Isten egy transzcendens fogalom. Az alkotás,teremtés pedig az anyagi formákra irányul .Nem kérdezhetsz ilyet hogy a szellemedet ki teremtette!


Csak az ostoba materialista hsz ek ,evo betegségben szenvednek és pl az Istent is megszemélyesítik mint valami ősszakállú bácsi.Innen már egyenes út vezet a 2xsü féle hsz ek hez ,hogy akkor Istent ki teremtette.

A mondákból egyértelműen el lehet olvasni hogy az Isten minden néphagyományban egy fizikailag megfoghatatlan a mai beszűkült agyú embernek pláne fölfoghatatlan fogalom.

Mert mi az hogy ő a semmi ,meg a kezetlen fejetlen végtelen idő ami a mellkasából szüli a többi teremtőt.

Mi az hogy ő az ige és belőle lett a többi ige .

És miért mondja a biblia hogy NE ÁBRÁZOLD SEMMI KÉPEN ISTENT!

Szerinted hányféle képen lehet ezt a mondatot értelmezni? Az ősszakállú bácsi még belefér?


Akinek ennyiből nem áll össze hogy ezek a hülye tudománytalan mendemondák végig összefüggnek és ugyan arról a dologról beszélnek az ne is keresse arra a választ hogy hogyan lett ez az egész világ, mert az ő felfogási képessége az az esti híradó és fókusz.


A dolog ami mesékbe van kódolva az maga a valóság,a téridő,és kvantumfizika,ha úgy tetszik az evolúció és az anyag.Ha nem lenne mesékbe konvertálva már a papok rég elégették volna a teremtésről szóló kvantumfizikai leiratokat.


De mivel a mai nép olyan retardált h sem a fizikát nem érti sem szövegértése nincs így neki simán el lehet játszani ezt a megosztósdit hogy van a modernt fizika ,meg van a rózsaszín ködös mendemonda amit az őseink csak azért találtak ki mert élvezték hogy értelmetlen tetejetlen fákról írkálnak meg semmiből előbukkanó istenkéről ami nem ember nem is állat hanem ige.


Ahelyett hogy hülye kőbaltás bunkóknak nézzük és tanuljuk az őseinket inkább el kéne kezdeni mondat elemezgetni a szövegeket amiket ránk hagytak.

Nem abból kiindulni hogy elvégeztem az egyetemet és én már mindent tudok , betakaródzhatok a tudományos paplanommal és innentől kezdve én vagyok a tudományos gyerek ,mindenki más meg nem tudományos ha nem az én evolúcionális hülyeségeimet darálja.

2013. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
Ellenoldal felhagyta a harcot?
2013. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 2xSü ***** válasza:
80%
Ha rám gondolsz, akkor igen, feladtam. Értelmetlennek tartom a vitát, ha a vitapartner félredobja a logikát. Ha valaki nem veszi észre magán, hogy egy „Evolúcióra értelmes válasz nincs mivel az evolúció nem definiál értelmet és pont.” kijelentés nem más, mint egy érvelési hiba ( Pontosan: [link] ), akkor feleslegesnek tartok minden további érvelést, beleértve azt is, hogy miért érvelési hibáról van szó. Persze ez semmilyen összefüggésben nincs a vita tárgyával, ebből nem következik semmi a vita tárgyát illetően, csak annyi következik, hogy feleslegessé teszi a gépelést számomra. Nem feltétlen akarok senkit sem meggyőzni. Amit leírtam előzőleg, azt továbbra is tartom. Aki érti, érti, aki nem, azzal meg úgysem jutnánk semmire.
2013. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Tom Benko ***** válasza:

@petboj97: Hol van az üveghegy? Csak mert egy csomó magyar népmese kezdődik úgy, hogy "Egyszer volt, hol nem volt, az üveghegyen is túl..."

@Kérdező:Csak az evolúcióra fogsz kapni bizonyítékot, mert arra van. Az ID kimerül abban, hogy mantrázzuk: "nincs evolúció, nincs evolúció..." Komolyan, az ID-sek még a saját maguk által definiált fogalmakat sem képesek érteni.

2013. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

Tom papa . Ezek kvantumfizikai asszociációk és te egy annyira más nyelven beszélsz hogy ha tudnám pontosan mire utal az üveghegy sem mennék bele hogy azt neked elmagyarázzam.

Pontosan ez a más nyelv teszi lehetővé hogy ne akard elpusztítani ezeket a sorokat ,ezért van így fogalmazva és így fog továbbra is megörződni a jövő emberének.Ki tudja lehet hogy 500év múlva ennek a jelentése lesz számonkérve az elsősöktől .

Én csak a hol volt hol nemvolt ot tudom .

2013. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Tom Benko ***** válasza:
Errôl a Southern Special egyik slágere jut eszembe: Fogom a fejem. Ezek nem kvantumfizikai asszociációk, hanem szimpla ökörségek. Arra utaltam, hogy attól, hogy sokan mondanak hasonló dolgot, még nem lesz igaz.
2013. jan. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Pont ez a lényege ,te vagy az élő példa hogy a kódolás működik.

Ha csak egy csepp szikrája is felmerülne a fejedben hogy ezzel érdemes foglalkozni akkor, nincs jól bevédve az információ.

A rendszer magától kiszűri azokat az embereket akik arra érdemesek hogy megkapják az infót és ez így helyes.

2013. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Tom Benko ***** válasza:
@petboj97: Szóval szerinted a világban az a jó, hogy csak a kiválasztottak érthetik? Na, szervusz, ókor!
2013. jan. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!