Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az Értelmes Tervezettség...

Brain Storming kérdése:

Ha az Értelmes Tervezettség híve elképzelésüket "alternatív tudományos elméletnek" tartják, akkor miért nem tartanak konferenciákat? ..

Figyelt kérdés
.....ahol az evolúciós elméletet megkérdőjelezők összegyűlnek és egységesítik az Értelmes Tervezettség tudományos rendszerét és esetleg azt is, hogy a Tervezőre vonatkozó elképzeléseiket egységesítsék?

#Értelmes_Tervezettség
2012. dec. 30. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Mert nekik az elméletük egyetlen mondat:

"a Nagy Tervező teremtett mindent".

Ennyi.

Erről milyen konferenciát akarsz tartani?

2012. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Eddig világos. Ezzel a magukat kreacionistáknak nevezők egyet is értenének, bár nekik is van egy un. "tudományos kreacionizmus" [link] elnevezésű irányzatuk. Aztán ott van maga az ÉT, vagy angolul ID, ami "alternatív tudományos elméletnek" tartja magát.


OK, módosítom a kérdésemet: Létezik az Értelmes Tervezettségnek mondjuk nemzetközi "tudományos" közössége?

2012. dec. 30. 12:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, szoktak. Másrészt vannak keresztény konferenciák, amiken elég sok minden szóba kerül, gondolom ez is.
2012. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A módosított kérdésre: igen.


Egy pár példát találsz ezen: [link]

jobb oldalt az Organisation pont alatt.

De vannak mások is.

2012. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ha ez hiányzott neked, akkor megnyugtatlak, tartanak konferenciákat.
2012. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Cseppet sem hiányzott... :)


Mindössze az érdekelne, hogy mi sülhet ki abból, ha a darwinizmus nagy ellenségei összejönnek különböző vallási hagyományú területekről, akkor miről tudnak értekezni? Azt azért megnézném, hogyan próbálja meg összeegyeztetni egy krsnás egy kereszténnyel a Tervezésről alkotott elképzeléseiket - bár kétlem, hogy el mernek merészkedni a Tervező kilétének témájáig.


Merthogy szerintem, ha - "ne adj isten!" ):oP - bevezetnék az Értelmes Tervezettséget a biológia órák tananyagába, akkor melyik ID-hívő társaság fogja összeállítani a tananyagot? Mert a krsnások minden előadásuk végén a védikus eredettannal jönnek elő, és itt M.o.-on a a krsnás "Tasi-atya" a leghangosabb szószólójuk...de én azért megnézném, hogy a fenenagy keresztény magyarság hogyan viszonyulna a védikus eredettan felemlegetéséhez... merthogy a keresztény felekezetek részéről a bibliai mese az egyetlen (kidolgozott) alternatíva.


Ha az ID megjelenne az iskolákban, akkor jönne vele minden ezoterikus szarság.


... Szóval ezért lennék kíváncsi arra, hogy azon kívül, hogy elmondhatják, hogy "mennyire jó hogy így összejöttünk, hogy együtt utáljuk a darwinizmust"... mit tudnak "értekezni"?


Én még nem láttam nagy összeborulást az ID különböző vallási irányzatokban hívői részéről... ):oP

2013. jan. 3. 02:32
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Van egy csomó konferencia, menj fel a honlapjukra, és nézd meg a programot, szakmai anyagokat.

2013. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"akkor melyik ID-hívő társaság fogja összeállítani a tananyagot?"

Ugyan!

Akkor a "tananyagban" is ugyanaz lesz, mint most a könyveikben: az evolúció "cáfolata". Mégis, mi más lenne?

2013. jan. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Tartanak konferenciákat, és elmennek mint vendégelőadók színesíteni a programot más konferenciákra is. Persze olyan konferenciákra, amelynek szervezői nyitottak, és nem ragaszkodnak egy teret engednek más véleménynek is (biztos attól félnek kiderül az igazság).

2. Kapaszkodj meg, van egy Vallásközi párbeszéd néven futó kerekasztal beszélgetés sorozat, és ott leül a krisnás a kereszténnyel, és bizony megvitatják a közös pontokat és eltéréseket.

3. Ha bekerülne a tankönyvekbe az ID, mint ahogy számos fejlettebb országban már be is került, akkor nagyban lehetne Tasi István munkásságára támaszkodni. Az Értelmes Tervezettség pont attól szép, hogy lehet vallásoktól függetleníteni. Nyilván mindenki a saját kiadványaiban a végén hozzáfűzi a saját további elméleteit, de maga az ID tana gyakorlatilag közös a többi vallás képviselőivel.

4. Pl. az hogy egyes mikroszerkezetű élőlények milyen tökéletesen és logikusan, egyszerűsíthetetlenül összetettek, ezt simán bele lehet rakni a tankönyvekbe vallás nélkül is.

2013. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"3. Ha bekerülne a tankönyvekbe az ID, mint ahogy számos fejlettebb országban már be is került,..."


Hol és mikor?


"...akkor nagyban lehetne Tasi István munkásságára támaszkodni. ..."


Ha máshol már bevezetésre került, akkor itt miért pont Tasi munkásságára lehetne építeni?


"Az Értelmes Tervezettség pont attól szép, hogy lehet vallásoktól függetleníteni. Nyilván mindenki a saját kiadványaiban a végén hozzáfűzi a saját további elméleteit, de maga az ID tana gyakorlatilag közös a többi vallás képviselőivel."


Na éppen itt van a bökkenő - Tasi minden előadásában, de még a Természet IQ-jában is egyértelműen a védikus teremtésmítoszt említi meg mindenhol. Sehol sem hallottam, vagy olvastam tőle olyat, hogy alaposan kifejtette volna a keresztény teremtés, vagy egyéb vallások teremtéstörténeteit...


Az meg egyenesen durva csúsztatás, hogy az "Értelmes Tervezettséget (...)lehet vallásoktól függetleníteni." Éppen ellenkezőleg - minden valláshoz hozzá lehet kötni, amit minden ID-hívő meg is tesz. Csakhogy itt jön az a pont, ami tudománytalanná teszi az Értelmes Tervezettséget, mert ha valóban tudományos igényességű elképzelés lenne, akkor nem lehetne vallásonként más-más mítosszal megalapozni.

2013. jan. 7. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!