Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért a tudományos gondolkodás...

Miért a tudományos gondolkodás? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Én egy olyan ember vagyok, aki akkor fogad el bizonyos elméleteket, ha azt alá lehet támasztani valamilyen bizonyítékkal. Akkor mát tényként kezelem és hitelesnek veszem. (természetesen a hamis bizonyítékokat nem fogadom el)


Vannak azonban olyan emberek, akik saját maguk, vagy mások által kitalált elméletekben hisznek, amire semmilyen bizonyíték nincs. Ezt még közülük is elismerik talán néhányan hogy valóban, csak "szerintük" van az a dolog, de ők elfogadják.


Három dologra kérnélek titeket ha lehetséges:


-Legyetek szívesek elmondan azt, hogy miért döntöttetek úgy, hogy azokat a dolgokat fogadjátok el, amikre van bizonyíték? (Tudom fura a kérdés, de mivel ez nem mindenkire jellemző, azért érdekel)


-Szerintetek miért van az, hogy bizonyos emberek nem tudják elfogadni azt ami már régen bizonyított?


-Hogyan lehetne pontosan megfogalmazni a tudományos gondolkodást?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 29. 21:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

teaman, bocs, de szerintem marhaság, amit írsz :)

Mivel nem foglalkoznak a fizikusok, mert kiszámolva lehetetlen??? Mi a gond a mágneses erővel?

2011. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :))
2011. júl. 30. 23:06
 23/23 A kérdező kommentje:

11:18-as válaszoló:


Érdekes válaszokat írtál te is. Sokmindenben egyetértek veled. Hiszen valóban ami valakinek "tudományos gondolkodás" az másnak "értelmetlen okoskodás"


A fénnyel kapcsolatos példád is ilyen, amennyit értek belőle, tipikusan olyan dolog, ahol az általad említett két példa emberfüggő hogy ki melyiket fogadja el, és mi alapján.


Ám én úgy gondolom hogy vannak olyan tények, amelyek valóban megdönthetetlenek. Fel lehet ellenük hozni bizonyos érveket, de nem állják meg a helyüket.


Elrugaszkodva a természettudománytól tipikus példa erre az I. világháború, amely tény, hogy megtörtént. De ha természettudományos példát akarok mondani, akkor nem tudom mennyire tartoznak ide a gyümölcsök. Tudományos tény, hogy tartalmaznak vitaminokat, azoknak természetes forrásai. Úgygondolom hogy erről pedig a mindennapi életben is meggyőződhetünk hiszen egészségesek.

2011. júl. 31. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!