Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megdől az ősrobbanás-elmélet?

Megdől az ősrobbanás-elmélet?

Figyelt kérdés
A James Webb olyan korai galaxisokat talált,amik túl idősek az univerzum feltételezett korához képest,emellett az ún.fáradt-fény elmélet is kétségbe vonja az univerzum ilyen mértékű tágulását.Ez a tágulás egyébként két különböző mérési módszer során eltérő eredményeket mutatott.

ma 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár. De már eddig is tudtunk a Matuzsálem csillagról, amelyik egyes számítások szerint öregebb, mint az Univerzum. Az is lehet, hogy az Univerzum korát számolják tévesen, és öregebb, mint gondolják.
ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%

A fáradt fény elmélet már évtizedekkel ezelőtt megbukott. Helyesebben soha nem tudta megmagyarázni a világegyetem tágulásának bizonyítékait, amik nem merülnek ki a kozmológiai vöröseltolódásban.

Az ősrobbanás modell, amely szerint a világegyetem a múltban egy rendkívül sűrű és forró állapotban volt, és abból az állapotból tágult a mai formájáta, pedig nem különösebben érzékeny sem a galaxisfejlődési modelljeinkre és azoknak esetleges hibáira, sem a világegyetem korának meghatározási bizonytalanságaira. Pontosabban egyik sem érdekli.

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Miért kell minden áldott héten provokátorokkal találkozni a tudomány fórumon?
ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sadam87 ***** válasza:
74%

#3

Minden héten? Minden nap!

ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát,úgy látszik leporolták a régi "megdőlt" elméletet,mert most arról olvasni,hogy egy ezt alátámasztó elmélet született.Igen,most jön az,hogy nem linkeltem forrást,utána ennek a hitelességének a megkérdőjelezése.Érdemi válasz persze nincs.
ma 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Arról mi nem tehetünk, ha te nem érted(?) hogy mit jelent az ősrobbanás.

Arról sem, ha csak provokálsz.

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még ha ez igaz is, maximum annyit jelentene hogy az univerzum idősebb, mint eddig gondoltuk. Az ősrobbanás megtörténtét semmilyen szempontból még csak nem is érinti a dolog.
ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: Rendszeresen leporolják újra meg újra. Egy újszülöttnek minden vicc új alapon. Az érdemi választ utána írtam, ha esetleg nem világos valami, nyugodtan kérdezz (nem, nem irónia, komolyan kérdezz, ha gondolod.)
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!