Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető, hogy a fizika...

Elképzelhető, hogy a fizika egy áltudomány, és a pontosnak tűnő számítások csak a véletlen művei, pont úgy, mint amikor valaki többször megnyeri a lottót?

Figyelt kérdés
ma 13:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az elemi részecskékre (elektron, proton, neutron) semmiféle bizonyítékot nem láttam még csak tényként leírják a tankönyvben őket.

Nem gyanús ez egy kicsit?

Nekem az.

ma 13:42
 2/14 A kérdező kommentje:

Link:


[link]

ma 13:44
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Minthogy a fizika és a többi természettudomány leíró jellegűek, ezért ez ki is zárható.

A fizika nem "kitalál" dolgokat, hanem megfigyel a természetet, törvényszerűséget keres a megfigyelésekben, majd leírja a talált törvényszerűséget szóban és matematikai képlettel.

Newton nem kitalálta az F=m*a képletet és akkor onnantól úgy működik a világ, hanem a világ így működik, Newton meg megfigyelte és leírta ezt.

ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Elemi részecskék? Ugyan már! Én az anyád 3,14 csaját sem láttam, oszt még is biztos vagyok benne, hogy onnan bújtál elő - meg oda is kéne visszabújnod!
ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4


A vallások is ilyen megfigyelésekből keletkeztek...

ma 14:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 a különbség a vallás és a tudomány közt az, hogy előbbi dogmatikus kijelentésekkel él, míg utóbbi kijelentései szabadon megdönthetőek. Amint utóbbi valamely megfigyelése tévesnek bizonyul már nem lesz igaz, vagy nem általánosságba lesz csak igaz.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A fizika modellt készít a valóságról, aztán ha valahol nem stimmel a modell, akkor a fizikusok csinálnak egy másik, pontosabb modellt, ami megmagyarázza.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, amikor bekapcsolod a számítógépet vagy felkapcsolod a villanyt, akkor bizony láthatod az elektronok mozgásának eredményét.
ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még mindig nem látom bizonyítva a részecskéket
ma 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!