Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időparadoxonra van magyarázat,...

Időparadoxonra van magyarázat, amikor az okozat hamarabb következik be mint az ok?

Figyelt kérdés
Az eset kicsit profán, de nem ez a lényeg, hanem maga az időbeliség. Hajnalban még félálomban voltam mikor önkéntelenül szóltam a feleségemnek, hogy "Na de édesem...", majd ez után fél másodperccel pukizott egy nagyot. Nem azért pukizott, mert szóltam, neki is csak utólag esett le, hogy egyáltalán szóltam, azt mondta, hogy nem is hallotta. Nekem is csak utólag állt össze a kép, hogy önkéntelenül szóltam neki, majd utána bekövetkezett az, amiért szóltam. Semmi jele nem volt, hogy be fog következni, tehát az az opció is kizárva, hogy én tudtam volna. Szóval egyszerűen csak előbb következett be az okozat, mint maga az azt kiváltó ok. Mi lehet erre a magyarázat?

aug. 18. 08:20
1 2
 11/13 Phoney ***** válasza:
50%
Szóval kiderült biztosan, hogy tényleg előtte szóltál, vagy csak te emlékszel így? Mert félálomban egyébként nagyon gyakori, hogy felébredsz egy hangra, esetleg önkéntelenül reagálsz is rá, még mielőtt eljutna a tudatodig, azaz meghallanád. Én sokszor ébredtem úgy hirtelen keltett zajra, hogy a zajt csak a felriadás után 0,5-1 mp-vel hallottam, mintha csak akkor kezdődött volna.
aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 krwkco ***** válasza:
69%

Ha már tényleg muszáj megoldani ezt a fontos kérdést, akkor nem lehetséges, hogy az asszony kettőt pukkantott? Egyet a "Na de édesem..." előtt és egyet utána. Csak az elsőnél még félálomban voltál és nem tudatosult.

<small>Azt hiszem, megvan az akadémiai székfoglalóm témája.</small> :-)

aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

#12 Nyilván lehet ez is. Vagy amit #11 mondott, már ha jól értem hogy erre gondolt, hogy félálomban nem úgy működik az információ feldolgozás, mint éber állapotban és simán összekeveredhet az emlékek időrendje, vagy akár maguk az emlékek is, szóval lehet még sem történt, csak álmodta.


A lényeg mindenképpen az, hogy bármi is az igazság, értelmes embernek nem valami időhurok, vagy mátrikszgliccs lesz erre az ötlete.

aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!