Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Évekkel ezelőtt felkapott...

Évekkel ezelőtt felkapott téma volt a "világszerte hallható rejtélyes hangok", azóta találtak rá tudományos magyarázatot, hogy mi okozza?


aug. 5. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Urbán környezetben bármilyen nagyobb gépi berendezés kelthet ilyen zajokat. Teljesen érdektelen a téma.


"Világszerte" pedig nem voltak ilyen hangok, hisz akkor azok alaposan dokumentálva lettek volna, és természetesen az eredetük is fel lett volna derítve.


A nagy kiterjedésű erős hangoknak nem lehet kisméretű és nagyon rejtett forrása!

aug. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A világ minden tájáról voltak ilyen felvételek, természeti környezetben is. Akkoriban olyanokat feltételezték, hogy kőzetmozgások vagy napszél miatt van
aug. 5. 02:19
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Vagy csak egy interneten szisztematikus munkával elterjesztett baromság - ugyanis nagy teljesítményű légkürtöket sok városban hallani, ahol pályaudvarok, hajók, felszíni bányák, stb. vannak a közelben...
aug. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

P.S.

A "világszerte" fogalmába az én lakhelyem is beletartozik, de az életben nem hallottam ilyen hangokat.


Nekem egyszer volt egy hasonlóan furcsa élményem (cca. 28 éve lehetett), mikor Pozsonyban a Slovnaft olajfinomító portája előtti nagy buszmegállóban hosszú percekig iszonyat erős, lokalizálhatatlanul mindent betöltő, sugárhajtású repülőgépek motorjára emlékeztető hangot hallottam.


Mivel nem volt a közelben repülőtér, és forgószárnyzaj sem volt mellé, így gondolom valamilyen hasonló méretes géppel vagy gőzfúvókával fújathattak át vagy vákuumozhattak egy vastag vezetéket, vagy valamilyen desztillálótornyot, stb., esetleg egy olyan sugárhajtóműves oltóberendezést (magyar konstrukció) próbáltak ki, melyet a Kuvaiti olajkutaknál is használtak.

aug. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 "világszerte" =/= "mindenhol". Bár tény, hogy ebben az esetben a "világszerte" nem helyes, mert Európában volt hallható, ami nem a világ, de a lényeg az az, hogy nem lokális volt.


Kérdező: már annak idején is meg volt válaszolva, sosem volt ebben semmi rejtély, a kőzetlemezek mozgásának a hangja.

aug. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben felkapta a szenzáció-hajhász sajtó, és körülfutott kétszer a világon. Összesen ennyi történt...
aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!