Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon mi lehet a hűha (wow)...

Vajon mi lehet a hűha (wow) és a többi ismeretlen rádiójel forrása és magyarázata? Ezt hogyan és mi alapján lehetne vizsgálni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy még a tudósok sem tudják elképzelni hogy mi lehet ez.

aug. 5. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A WOW jel (de a többi is) csak annyiról szól, hogy az abc számaival és betűivel jellemezik 1 rádiójel térerejét.

De a fanok és reménykedők meg ebbe már belemagyarázzák, hogy ez már E.T. üzenete csak dekódolni kell.

aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, hogy nem egyetlen dolog okozza az összes ilyen jelet.
aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az "ismeretlen" azt jelenti, nem ismerjük. Itt a forrást. Annyi azonban bizonyos, hogy véletlenszerű eloszlást mutató jel nem tudatos lénytől származó forrásra, hanem természeti jelenségre utal.
aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gungasam ***** válasza:
A rádiójeleket fizikai jellemzőik alapján keletkezési elméletek közé sorolják. Ezeket az elméleteket elméleti szakemberek találják ki, elemezik, cáfolják vagy esetleg igazolják. Szerintem körülbelül azon a szinten vannak ezek az elméletek mint 500 éve Galillei elmélete: "Mégis mozog a Föld" Várjuk a NAGY áttörést
aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Vajon mi lehet a hűha (wow) és a többi ismeretlen rádiójel forrása és magyarázata?"

Éppen mostanában dolgoztak ki egy elméletet és találtak kisebb intenzitású, de hasonló jeleket. Amennyire emlékszem egy koncentrált nyaláb (részecske vagy sugárnyaláb) kelti, amint áthalad egy hidrogénfelhőn.

Megtaláltam a cikket, amit olvastam:

[link]

aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!