Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időparadoxonra van magyarázat,...

Időparadoxonra van magyarázat, amikor az okozat hamarabb következik be mint az ok?

Figyelt kérdés
Az eset kicsit profán, de nem ez a lényeg, hanem maga az időbeliség. Hajnalban még félálomban voltam mikor önkéntelenül szóltam a feleségemnek, hogy "Na de édesem...", majd ez után fél másodperccel pukizott egy nagyot. Nem azért pukizott, mert szóltam, neki is csak utólag esett le, hogy egyáltalán szóltam, azt mondta, hogy nem is hallotta. Nekem is csak utólag állt össze a kép, hogy önkéntelenül szóltam neki, majd utána bekövetkezett az, amiért szóltam. Semmi jele nem volt, hogy be fog következni, tehát az az opció is kizárva, hogy én tudtam volna. Szóval egyszerűen csak előbb következett be az okozat, mint maga az azt kiváltó ok. Mi lehet erre a magyarázat?

aug. 18. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Van. Véletlen egybeesésnek hívják, azonban nagyon sok esetben az is helyes kifejezés erre, hogy "kitalált sztori".
aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem kitalált. Nem kell elhinned, de tényleg így történt.

De aki kételkedik benne, az inkább ne válaszoljon, tartsa meg magában.

aug. 18. 08:43
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha a feleséged tartotta volna magában, most nem lenne egy ilyen kérdés a természettudományok kategóriában, hogy itt rontsa a levegőt, mint reggel a nejed...De szép is a magyar nyelv.
aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy mi történt és az mennyire profán vagy emberi, hanem az időbeliség. De most már látom, kamuznom kellett volna és inkább tüsszentést kellett volna írnom, hiszen egyesek úgysem hiszik el. Bár ha csak kitaláltam volna, akkor semmi értelme nem lett volna kérdést kiírni és választ várni a dolog számomra irracionális részére.


A kérdés tudományos értelemben érdekel, hogy miként lehet előbb reagálni egy eseményre, mielőtt ez bekövetkezne. Szóval ezért is fontos számomra, hogy erre tudományosan megözelített válaszokat kapjak, ne pedig hülyeségeket.

aug. 18. 09:13
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Jó, tessék:

Véletlen egybeesés, mivel fogalmad sincs, hogy miért szóltál neki, ezt már csak utólag kötötted hozzá.

Másik lehetőség: A szólás volt az okozat. Te valamiért (lehet megmozdult) szóltál neki, ő ettől picit megrezzent és befingott. Nem kell ehhez nagyon megijedni.

Harmadik lehetőség: Ő mozgott, te ezért szóltál hozzá, pont ezután a mozgástól kijött...


Válaszd ki, amelyik tetszik. Mivel félálomban voltál és fogalmad sincs miért szóltál hozzá, ezért elég logikus, hogy az agyad utólag kötötte össze a dolgokat. Akkor lenne ez érdekes, ha tudatosan a fingásra reagáltál volna és utána mehtörténik. De nyilván nem így van...nem hiszem, hogy reggel a hálószobátokban szétesett volna minden, amit a fizikáról tudunk...

aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
*megtörténik
aug. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
88%

"Időparadoxonra van magyarázat, amikor az okozat hamarabb következik be mint az ok?"

Sajnos nincs. Ezzel szakadás támadt az idő szövetén. Csak napok kérdése, hogy teljesen fel fog fesleni. :-(

aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krwkco ***** válasza:
79%

"Időparadoxonra van magyarázat, amikor az okozat hamarabb következik be mint az ok?"

Szerencsére van. Egy újabb bizonyíték, hogy szimulációban élünk. Egy kis hiba csúszott a szoftverbe. :-)

aug. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: A hiba a mátrixban egy lehetséges racionális magyarázat.
aug. 18. 18:31
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

#9 Az egyetlen racionális magyarázat erre a bélműködés "véletlenszerűsége" és az álmodó emberi agy rejtélyessége közötti kiszámíthatatlanság.


Aki egy mondatban alkalmazza a "racionális" és "mátrix" kifejezéseket, az legyen szíves átfáradni az ezóba, ahová az ilyen alacsony szintű gondolkodás való. A tudós társadalom (amit/akiket szerintem jogosan hívhatunk a racionális gondolkodás alapjának) egyöntetűen elveti a szimuláció elméletét. Az első (filozófustól, nem pedig természettudóstól származó) hipotézisek után a gondolat gyorsan feledésbe is merült. Ha nem lett volna a film, a kutya nem is foglalkozna ezzel az idióta ötlettel. Senki nem is ismerné ezt az elméletet. Senki sem gondolna rá úgy, mint valós lehetőség. De ilyen alapon a Star Wars is lehet igaz...

aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!