Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ember is egy állat...

Ha az ember is egy állat szerintetek, akkor miért nem az állatorvoshoz vagyunk, illetve a körmeinket, miért nem karmoknak nevezzük ami a majmoknak is van?

Figyelt kérdés
júl. 11. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

"Egyébként a majmoknak is körmeik vannak, nem karmaik."

Sőt, pl. a lovaknak, marháknak, kecskéknek sem karmaik vannak.

júl. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#9


Ezt láttad már? 😁

[link]

júl. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%
Azért nem állatorvoshoz mégy, mert az a látottak és tapasztaltak alapján kell, hogy diagnózist felállítson és megtervezze a terápiát. Az nem kérdez ki. Az állatokat nem lehet megkérni, hogy mondja el mi a panasza, és hol fáj. Szóval meg sem szólalhatnál, nem lehetne kamu történetekkel traktálni...
júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mojjo ***** válasza:
90%
Az milyen durva lesz, amikor rájön a kérdező, hogy a paradicsomot sem a gyümölcssalátába rakjuk.
júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%

Az állat definíció szerint olyan élőlény, amely fejlődése során eléri a bélcsíra állapotot, immun-, hormon- és idegrendszere van. Az ember a bélcsíra állapotot az embrionális fejlődés során körülbelül a 2. héten éri el. Immun-, hormon- és idegrendszerük van, így definíció szerint biológiailag állatok vagyunk, sőt a gyakorlati különbség a mi és az állatok szervezete között leginkább az ember kognitív képességei, a valóságban ezen kívül nem vagyunk bonyolultabbak más állatfajoknál, csak annyira különbözünk tőlük, mint ők egymástól.

A köröm pedig definíció szerint a főemlősök ujjainak végén lévő szarulemez. Vagyis igen, a majmoknak is körmeik vannak, a karom a hegyes szaruképződmény, mint ami pl. a kutyának, macskának van.

Állatorvoshoz meg azért nem megyünk, mert nem csak az ember különbözik az állatoktól, hanem a többi állat is legalább annyira egymástól. Valójában attól, hogy nagyon egy kalap alá veszik az állatorvos sem minden fajhoz értő polihisztor, ott is szakorvos vannak, amelyek között az egyik az egyik állatcsoporthoz ért a másik a másikhoz. Aki tanult biológiát az feltételezem látta, hogy akár csak színöröklődésben milyen különbség van mondjuk a lovak és a kutyák között, ez a gének eltérő elhelyezkedésére, a különböző fehérjékre vezethető vissza, de ez önmagában itt nem áll meg, különböző fehérjékre különbözőképpen hatnak az anyagok, márpedig egyes fajok között van különbség, ami ugye a DNS különbözőségére vezethető vissza.

júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!