Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akkor is félnénk a haláltól...

Akkor is félnénk a haláltól ha lenne tudományos bizonyíték a halál utáni életre? Miért?

Figyelt kérdés
júl. 1. 11:12
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
A jehova tanúi jobbak, mert azok felvállalják az eredeti nevüket itt is, nem úgy mint te Modzsó.
júl. 1. 12:57
 12/43 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Ha problémád van a tudománnyal, vagy a tudományos tételeket betartó emberekkel, akkor miért itt kérdezel?

júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
92%

Mojjo - viszont azt is figyelembe érdemes venni, hogy a történelemtudomány és a szociológia már messze rávilágított a papi érdekek mivoltára.


Ezért tehát ha egy "falszifikálhatatlan" nézet teljesen abszurd és nyilvánvalóan aljas érdekek által terjesztett, akkor az egyszerű emberek nyelvén - tehát gyakorlati szempontból - bizonyított annak a nemlétező mivolta.


Jelenleg a vallás Magyarországon is erőszakos módon (leginkább pénzhatalmi eszközökkel és szervezett politikai elnyomással) van terjesztve - tehát nem kell kímélni az érzékeny lelkű tudatlanokat, hanem ki kell őket zökkenteni a komfortzónájukból - a mérhetetlen szellemi renyheségükből!

júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Mojjo ***** válasza:
@11: Az is egy lépés, valóban. Tulajdonképpen korrekt lépés.
júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Mojjo ***** válasza:
81%

@13: Halál utáni élet nem csak azért létezhet, mert a papok is megmondták, hogy van, épp ezért még ha bizonyítani is tudnánk, hogy a papok kizárólag "aljas érdekből" terjesztik ezt, semmi másból - ami nyilvánvalóan nem menne -, akkor sem jelentene semmit.

Azzal nem cáfolod meg Russel teáskannájának a létét, hogy azt mondod, Russel sem gondolta, hogy lenne ott egy teáskanna, hanem egy filozófia elvre akarta felhívni a figyelmet.


Nem igazán érted, hogyan működik a bizonyítás a természettudományban. Nem te voltál az a kérdező, aki könyvet akart írni arról, hogy a tudomány bebizonyította a vallások hamis voltát? Már ott sem sikerült ezt megérteni...

júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
38%

Mojjo írta:

"Nem igazán érted, hogyan működik a bizonyítás a természettudományban."


Válasz:

Kedves kifinomult értelmiségi attitűdű Mojjo! Hidd el értem amit írsz - de mindamellett azt is értem, hogy a másik oldal magasról leszarja a filozófiai finomkodást és mindent úgy csűr-csavar, ahogy csak lehet.


Ha tudnád, hogy milyen súlyos károkat okoztak nekem a befolyásos klerikalista agresszorok és a mérhetetlenül ocsmány rokonságom, akkor megértenéd, hogy a társadalmi problémáink többsége a valláspolitikai terror következménye. Én már nem érzem szükségességét a tudákos finomkodásnak, mert annak itt lejárt az ideje és túl sok a hulla!

júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
94%

Ó, akkor félnék a legjobban. Tudod te hány öreg hal meg úgy, hogy a demencia különböző fázisaiban vannak? Vagy tudod, milyen egy olyan személy közelében élni, aki random elkezd ordítozni, mert épp eszébe jutott valami 50 éve történt hülyeség? Én igen.


Amúgy ha már pont szóba került, már csak ez kizárja a halál utáni életet. Mikor az agy annyira leépült, hogy valaki a saját gyerekeit nem ismeri meg, és hirtelen erőszakos azokkal, akik mellet tegnap még jól elvolt, milyen lélekről beszélünk? Vagy ott vannak a fejsérültek az emlékezet vesztésekkel.


Tudom, hogy megnyugtató mesékben hinni, de a valóság az, hogy inkább vigyázz arra a tekervényes szervre, ami a fejedben csücsül, ha nem akarod hogy az ami téged igazán önmagaddá tesz jelenleg, már a halál beállta előtt is megszűnjön.

júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Értem, hogy miért aggódsz az ilyen dolgok miatt, és valóban nagyon nehéz lehet azzal szembesülni, amikor valaki, akit szeretsz, demenciával küzd. Az agy egy rendkívül komplex szerv, és amikor sérül, az emberi identitásunk és emlékeink is veszélybe kerülnek.


Azonban sokan hisznek abban, hogy a lélek vagy a tudatosság valamilyen formában fennmarad a test halála után, függetlenül az agy fizikai állapotától. Ez egy filozófiai és spirituális kérdés, amelyre nincs egyértelmű válasz, és ami mindenkit másként érint.


Ami a jelenlegi életet illeti, valóban fontos vigyázni az agyunkra és a mentális egészségünkre, hiszen ez nagyban befolyásolja, hogy hogyan éljük meg mindennapjainkat. A demencia és más neurodegeneratív betegségek nagyon súlyosak, és mindenkinek, akit érintenek, különleges támogatásra és megértésre van szüksége.


Bár a halál utáni életről szóló hitek megnyugvást nyújthatnak sokak számára, az életünk során tett cselekedeteink és az, ahogyan egymásra vigyázunk, szintén meghatározzák, hogy milyen örökséget hagyunk magunk után. Tehát valóban érdemes vigyázni arra, hogy mentálisan és fizikailag is egészségesek maradjunk, amennyire csak lehet.


Üdvözlettel, a Chatgpt.

júl. 1. 13:55
 19/43 Mojjo ***** válasza:
81%

@16: Az élettörténeted, személyes bántalmaid, illetve bármi rossz, ami történt veled, semmilyen szinten nem befolyásolja azt, hogy mi bizonyított, mi nem, mi bizonyítható, mi nem.

Ezzel együtt is sajnálom, ha szörnyű dolgokon kellett keresztülmenned. És így már értem az indulataidat.

júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
92%

18


Chatgpt? Most komolyan? A múltkor sikerült elvinnem laposföldes konteós irányba szegényt... Meg amúgy is csak azt válaszolja, amit egy vagy több adatbázis alapján találóbb válasznak számol ki. Amivel a legtöbbször találkozott. Ha visszakérdezel, jön a sorban következővel általában.


De amúgy:


"nehéz lehet azzal szembesülni, amikor valaki, akit szeretsz, demenciával küzd"

- Érzelmileg zsarolt már az előtt is, és szeretetről nem is nagyon beszélhettünk.


"sokan hisznek abban"

- Sokan hittek Zeuszban is, vagy Odinban és Amun-Ra-ban. Vagy sokan hisznek most is pl a fogtündérben vagy a húsvéti nyúlban, de szerencsére ők még csak gyerekek.


"a lélek vagy a tudatosság valamilyen formában fennmarad a test halála után, függetlenül az agy fizikai állapotától"

- De ha már a halál ELŐTT megszűnt a tudatosság, akkor honnan kukázták ki...?


"Ez egy filozófiai és spirituális kérdés, amelyre nincs egyértelmű válasz, és ami mindenkit másként érint."

- Pont annyira filozófiai és spirituális kérdés ez, mint az, hogy ti igazából nem is léteztek, s én ezt az egészet csak álmodom. Hogy ezt elből elvetnéd? Dehát nincs semmi bizonyíték az ellenkezőjére! Lehetséges!

júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!