Törvényszerű volt-e szerinted, hogy az evolúció során értelmes lények is kialakuljanak egyszer?
Érdekes, hogy ha fiatalok körében ezt a témát pedzegetem, mindig a földönkívüli élet jön elő.
Engem ez igazából nem érdekel, mert tényleg nem látom esélyét, hogy ha már nálunk ilyen mázlink volt, hogy ideszülettünk a Földre, ez szemmel láthatóan egy gigászi csoda.
Még egyet a környéken pont most?
Ez olyan, mint ha valaki lottóötöst nyer, és másnap azon morfondírozik, hogy jövő héten is meg kéne nyerni, meg úgy minden héten. Nyilván tisztában lesz vele, hogy ekkora mázlija nem lesz többet.
Lényegében mi a lottóötöst nyertük meg itt a Földön.
Más kérdés, hogy azon túl, hogy élünk, azért elég sok keserven kell átkínlódnunk magunkat időnként.
Ugyanakkor az, hogy kialakult az élet, szerintem törvényszerű.
Ahogy az is, ha valaki jó sokáig játszik, akkor törvényszerűen egyszer meg fogja nyerni a lottóötöst.
Ahogy pl. dobókockával dobunk elég sokszor, egyszer csak biztos dobunk hatost. Ha 100 dobásból egy sem hatos, gyanakodnánk, hogy valami nem stimmel a kockával.
#25 "Ebből következőleg, az állítólagos dinókihalás is az."
Hát, nem gondolnám, hogy csak állítólag haltak ki, mivel ma nincsenek itt velünk, csak a csontjaik a föld alatt, meg a múzeumokban. Gondolom nem látsz egy élőt se manapság, nemde?
Más szempontból pedig nagyon is láthatsz dínókat. Pl. a sisakos kazuár:
Vagy a Balaeniceps rex
Csak képzeld le róluk a tollakat, ugyanis a madarak egyszerűen a dínók mai folyamodványai, és persze az sem igaz, hogy ne lett volna szép számmal tollas dinoszaurusz.
Pl. a Velociraptort és Dilongot találtak tollakkal, amik közel állnak a hatalmas T-Rex-hez, ezért úgy gondolják, hogy lehet, szintén tollas volt. Ha a T-Rex-re tollat képzelsz, valóban úgy fog kinézni majdnem, mint egy hatalmas kakas. :)
#29 "Mert véleményem szerint lehetett akár meteorit is, de ez is meghatározott akkor"
Bizonyos értelemben igen. Mindenképpen előbb vagy utóbb jött volna egy ilyen "meteorit". Egyébként a meteoritnak a Föld felszínébe már becsapódott meteoroidot nevezzük. A meteor viszont a Föld légkörébe hatoló meteoroid, ami a légkörben látható fényjelenségeket generál. Ami a dínókat kipusztította, már inkább aszteroida volt, ami szilárd anyagú égitest, csak rendelkezik atmoszférával, míg a meteorid porszem, törmelék... ilyesmi.
Oké... Félreértettelek. Azt hittem, hogy tagadod az egykori dínók létezését, holott csak a kihalás módozatának elvét vonod kínpadra. Amúgy számos veszély kialakult volna a Dínókra nézve még. Vulkáni tevékenység, klímaváltozás, változások a légköri és óceáni kémiában... stbstb... Mindegyik okozott már tömeges kihalásokat, és mindegyik után igazándiból valami más és több lett, mint az előző.
Kicsit olyan, mintha az élet mindig tanult volna valami újat abból, hogy majdnem kihalt. És mindig egyre újabbat... De ehhez kellett egy olyan Naprendszer amelyben a spéci bolygó, mindig képes volt regenerálódni és frissülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!