Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Törvényszerű volt-e szerinted,...

Törvényszerű volt-e szerinted, hogy az evolúció során értelmes lények is kialakuljanak egyszer?

Figyelt kérdés
Persze magával vonzza ez a következő kérdést, hogy az élet kialakulása törvényszerű volt-e.
jún. 18. 22:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, törvényszerű, mert aminek van nem 0 valószínűsége, az egyszer be fog következni
Igen, de más az oka.
Nem törvényszerű, csak mázlisták vagyunk.
26 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
Én reménykedek hogy egyszer valaha ki fognak alakulni értelmes lények.
jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%
Matematikailag nem, csak statisztikusan törvényszerű, ugyanis az evolúció pusztán a valódi véletlenek sorozata. Ha egy mutáció előnyös, akkor elterjed, ha nem, kihal. Az evolúcióban maguk a mutációk alakulnak ki spontán véletlen módon, 's fejtik ki hatásukat.
jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
A véletlenek sorozata még nem zárja ki a törvényszerűséget.
jún. 18. 22:43
 4/43 anonim ***** válasza:
A világegyetem törvényszerűen fejlődik a szervezettebb struktúrák irányába.
jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Az életről azt gondolom, hogy ahol megvannak a megfelelő körülmények, ott nemcsak hogy ki tud, hanem ki is kell, hogy alakuljon, hiszen a fizika és a kémia törvényei univerzálisak, hasonló körülmények között hasonlóan zajlanak a folyamatok. Csak a modern korunk egyik legnagyobb kérdése, hogy mik a megfelelő körülmények?

Az intelligens élet már egy kicsit bonyolultabb. Ha a világegyetem az egyre strukturáltabb dolgok felé is fejlődik, akkor is kérdés, hogy az intelligencia strukturáltabb-e más fejlődési irányoknál. Én úgy gondolom, hogy hatalmas szerencse kell hozzá, de igazából nem csak a főemlősök ágában alakult ki. Való igaz, hogy az ember kiemelkedő, de a főemlősök mellett jelen van a cetféléknél, a polipoknál, a varjúféléknél és egyéb állatcsoportoknál a teljesség igénye nélkül a magas szintű intelligencia. Mivel ezeknek az ágaknak legalábbis egy részénél az intelligenciája konvergens evolúció eredménye, így úgy tűnik, hogy annyira nem ritka a kialakulás, mint azt régen hittük.

jún. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
0%
Értelmes lények nem pusztítják a bolygót ahol élnek.
jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem törvényszerű inkább véletlen. A dinoszauruszoknak százszor annyi esélyük lett volna inteligensé vállásra mint az emlősőknek.

Ha valaki kivűlről nézte volna a földi életet, akkor tuti biztos hogy a dinoszauruszok győzelmére fogadott volna.

jún. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, mert van egy olyan szabály, hogy ha valamilyen életforma jól alkalmazkodott, akkor nem nagyon fog változni.

Az intelligencia ráadásul elég drága. Ha nincs rá szükség, akkor nem alakul ki, és főleg nem terjed el.

jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 hgwell ***** válasza:
0%

Keress meg 3 nyuszit!

Ha az egyik nyuszi húz a másikhoz akkor létrejöhet a vonzás törvénye minden idősíkon és ugyanott ha ugyanez a nyuszi vonakodik, akkor a mágneses tér felhalmozza az új egyed elemi láncaként a következőre. Istent úgy határozott, akkor legyen pajzsunk ha párban vagyunk majd ìgy önállósít.

jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 hgwell ***** válasza:
0%
1 nyuszinak temérdeknyi lehetősége van, amíg meg nem fosztják szabadságától de van, amikor szabadságban is raboskodhatnak. Nem tudom minden jól van e kitalálva.
jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!