Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a homoszexualitás természet...

Ha a homoszexualitás természetes jelenség az állatvilágban is, mi a célja vagy értelme annak, hogy egyes példányok a saját nemükhöz vonzódnak?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 22:41
1 2 3
 21/30 sadam87 ***** válasza:
76%

A születési ráta térkép lemaradt:

[link]

2023. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan előttem páran már leírták, a természetben az azonos nemű állatok alkalomszerű együttlétének oka az egyed populációban betöltött szerepe. A szerepkör az egyed külső, belső tulajdonságain alapul. A természetben a nagy képet tekintve mindig az a genetikai állomány öröklődik a legsikeresebben, amelyik a leginkább alkalmas a környezeti tényezőkhöz alkalmazkodni.

Pl ha csökkenne a légkör oxigénszintje, akkor azok az egyedeek tudnának sikeresebben szaporodni, utódjaikban a genetikai állományt továbbörökíteni, melyek a leghatékonyabban tudják az oxigént hasznosítani. Amelyek nem tudják, azok vagy elpusztulnak, vagy betegek lesznek, vagy képtelenek lesznek egészséges utódot létrehozni. A párválasztásban szempont lesz az egyed külsőleg látható oxigén felhasználási hatékonysága (az izmok gyorsasága és ezzel együtt a vadászat hatékonysága például, a szőr/toll/bőr egészsége, stb)

Tehát az állatvilágban a párválasztás nem érzelmi alapon működik, hanem ösztönösen a legjobb genetikájú egyedek választják egymást szaporodás céljából.

Az, hogy nem szaporodás céljából miért választanak azonos nemű partnert alkalomszerűen, arra sok kutatás létezik, de mivel a faj szempontjából a viselkedésforma nem befolyásolja a faj fennmaradását, evolúciót, ezért ez ilyen szempontból csupán viselkedésbiológiai kérdés.

A populáció egyedszámának és hím/nőstény egyed arány fenntartásában van szerepe.

Valaki írta, hogy a púlszaporodott populációkban fordul elő. Nem csak ott, de természetes módon semmiképpen nem a nagyon alacsony egyedszámú, megfelelő him/nőstény arányú populaciókban. Olyan populációkban is előfordul, ahol a túlszaporodás relatív módon jön létre: az élőhely nagyságának, adottságainak drasztikus csökkenése például. Ebben az esetben a jelenség "célja" a populáció egyedszámának csökkentése. Ugyanezt célozza hasonló helyzetben az utódok elpusztítása.

Az emberi társadalomban - ha csak a biológiai szempontokat vesszük figyelembe - a gyermektelen egyedeknek hasznos szerepük van a túlszaporodás megállításában. A homoszexuális párok, vagy gyermektelen egyedek miatt az emberi faj korántsem fog kipsztulni. Ezt vizionálni eleg nagy hülyeség. A Földön élő népesség etnikai arányai változnak, de lehet, genetikailag ez előrelépés lesz.

2023. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 sadam87 ***** válasza:
34%

#22

"de mivel a faj szempontjából a viselkedésforma nem befolyásolja a faj fennmaradását, evolúciót, ezért ez ilyen szempontból csupán viselkedésbiológiai kérdés."

Erre tudnál valamilyen forrást hozni?

"A populáció egyedszámának és hím/nőstény egyed arány fenntartásában van szerepe."

Ezt mire alapozva állítod? Tudnál rá forrást hozni?

"Ebben az esetben a jelenség "célja" a populáció egyedszámának csökkentése."

És erre?

"Ugyanezt célozza hasonló helyzetben az utódok elpusztítása."

?????

2023. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
38%

#23 Természetesen! Bármelyik etológia, populációgenetikai vagy populációelemző tanulmány, könyv, egyetemi jegyzet.

Te tudsz forrást az állítás cáfolatára?

Úgy nézem, ebben a topicban a biológiai előtanulmányok háttérbe szorultak. Azok lettek lepontozva, akiknek nyilvánvalóan van előképzettségük,és az alapján írtak hozzászólást. A GYIK-on ez teljesen általános jelenség, nem lepődtem meg.

Butákkal nem vitatkozok, Isten veled...

2023. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 sadam87 ***** válasza:
68%

#24

Esetleg írhatnál egy konkrétat. De akkor hadd segítsek.

"de mivel a faj szempontjából a viselkedésforma nem befolyásolja a faj fennmaradását, evolúciót, ezért ez ilyen szempontból csupán viselkedésbiológiai kérdés."

Már hogy ne befolyásolná az evolúciót? Én például a 20. válaszomban egy egész konkrét példát írtam arra, hogy hogy jelenthet előnyt a homoszexuális viselkedésforma a vadludaknál (forrás: Konrad Lorenz - Én itt vagyok - te hol vagy?). (Segítek: Konrad Lorenz az egyik leghíresebb etológus. volt.)

"A populáció egyedszámának és hím/nőstény egyed arány fenntartásában van szerepe."

Nagyon érdekelne, hogyan segít a hím/nőtény arány fenntartásában a homoszexuális viselkedés? Mert ugye a homoszexuálisan viselkedő egyedeknek nincsenek utódaik, így az utódok nemi arányát sem nagyon tudják befolyásolni...

"Ebben az esetben a jelenség "célja" a populáció egyedszámának csökkentése."

[link]

(Mintha ennek a Richard Dawkins fószernek is volna valami köze a biológiához...)

"Ugyanezt célozza hasonló helyzetben az utódok elpusztítása."

Itt még elképzelni sem tudom, mire célzol. A szülők maximum akkor szokták elpusztítani az utódaikat, ha az ő vagy az erősebb utódok túlélését veszélyeztetik (de sokszor akkor sem). Aminek célja lehet az optimális fészekalj-/alomméret elérése (lásd például a fenti videót).


"Te tudsz forrást az állítás cáfolatára?"

[link]

Egyébként nem állítottam, hogy az állításaid nem igazak. Csak kérdeztem. De látom a szövegértelmezés sem megy. Mondjuk tény, hogy egyszerűbb ezt csinálni (meg egy kicsit személyeskedni), mint forrásokkal alátámasztani az állításaidat. Pláne ha azok baromságok.

2023. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
83%

11: Mint mondtam, minden állatfaj egyedileg a rá jellemző módon használja fel a homoszexeualítást, az embernél nem a gyakorlás miatt van homoszexualítás, mint a delfineknél. Az embereknél nem tisztázott, nem olyan egyértelmű a homoszexuális viselkedés előnye mint az állatoknál.

De az emberi homoszexualítás okát, nem is a jelenlegi, természettől sok ezer éve elszakadt életmódjában kell keresni, hanem a millió évekkel ezelőtti ősi viszonyok között. Még az is lehet, hogy mostanra már nincs is evoluciós előnye a homoszexualításnak, de mivel hátránya sincs ezért megmaradt.

2023. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
8%

Ennyi erővel miért vannak pl csúnya emberek hiszen az emberi élet az erzekeken alapul és azt senki nem tagadhatja hogy az ember alapvetően a széphez vonzódik, ennek ellenére a természet mégis úgy alakította a dolgokat hogy több milliárd csúnya ember szülessen(nem, a szépség nem relatív)


Akkor az ő szaporodásuk is természetellenes…

2023. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 bollocks ***** válasza:
87%
Incel szagot érzek.
2023. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
64%

#27 "A népesség csökkenés sajnos az össz emberi fajt tekintve nem valós..."

Az okfejtésed tulajdonképpen valid. Ugyanakkor én nem látom ennyire sötétnek a jövőt. Elképzelhető, hogy a szellemi elit száma csökken, de nagyon hosszú távon ez a szellemi evolúciót serkenti. Az igaz, hogy lesz egy nagyon leszakadt munkás réteg, és egy szűk elit, de ez a biológiai és szellemi evolúciós szál kettéválásához is vezethet, egyik sem fog kihalni. H.G. Wells: Az Időgép c. könyve jutott eszembe erről.

2023. júl. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Az állatvilágnál próbálták túlszaporodás elleni reakciónak és ellenben kölykökkel kapcsolatos védő "keresztapa" mintájának is magyarázni, az emberek esetében megírt életútban hiszek. Az én életem többször be is bizonyította, hogy születés előtt megbeszéljük előre a közös utakat. Ezért az embereknek még mindig sokat kell fejlődni.


35/F

2023. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!