A globális felmelegedés okozta hőhullámok meddig emelkedhetnek?
Van erről valami tudományos előrejelzés, hogy a hőmérséklet maximuma mekkora értéket érhet el
a, a közeljövőben
b, évtizedes intervallumokban
c, és hol állhat meg végül, vagyis hosszú távon hol ér majd véget?
Egyrészt senkit nem lehet semmire kényszeríteni (ld. Kína, India, USA és a többi óriás karbonkibocsátó negatív hozzáállása a kérdéshez), másrészt az EU már rég nem vezető gazdasági hatalom.
Ráadásul az ész nélkül terjedő időjárásfüggő naperőművek miatt az EU villamosenergia rendszerének üzembiztonsága évek óta borotvaélen táncol. Ennek köszönhetően már többször járt a kontinens egy teljes Black-out közelében, csak azért, mert hatalmas költségek árán néhány (a villamos energetikához nem sokat konyító) politikus példát akar mutatni a világnak. Ki kell mondani, ez a fajta technológiaváltás az energiaiparban óriási kockázatot jelent a kontinensre nézve.
És az a legrosszabb, hogy álszent ez az egész ügy. Ha egy EU-s gazdasági erő (Németország) érdeke úgy kívánja, akkor gond nélkül rábólint újabb szénerőművek megépítésére (pl. DatteIn 4 gigaerőmű, ha valaki nem lenne képben). Ez még valamennyire magyarázható is lenne, de közben meg leállítják a zéró karbonkibocsátású atomerőműveiket, a szökőárral sújtott Fukushimára mutogatva. Csakhogy Európa nem szeizmikus terület, így teljesen kizárt egy hasonló baleset bekövetkezése. És ezeket a történéseket már elég nehéz pozitívan értékelni, bármennyire is szeretnénk.
31
Németország egyedül a világ 4 legnagyobb gazdasága. Attól hogy nem az elsó hanem a második / harmadik még nagyon is jelentős.
-Nagyon is lehet kényszeriteni őket. Most is betartanak egy csomó nemzetközi egyezményt, szabványt, előírást stb. De ha nem is lenne igy akkor nagyon jelentös kibocsátó Europa.
-Pont nem igazán érdekel ha 1-2 napra esetleg kiesik az áram szolgáltatás. kb 0 jelentösége van.
-Az atom erőmű leállitásoknak nincs kőze a környezet védelemhez, nem ezért állitják le őket.
Hosszútáván minden téres bukás ignorálni a környezet védelmet és a fejlesztéseket. Anyagilag is elképzelhetettlen veszteségeket fog okozni ha valoban komolyan megváltozik a klima. De persze éljünk a mának és mutogassúnk a másikra hogy ő is csinálja, ovoda után általában gáz ez a vileskedés.
Az, hogy egyeseket nem érdekel az energiabiztonság, az épp elég nagy probléma, pont emiatt mehet ennyire tévútra ez az egész környezetvédelmi kérdés.
Merkel ostoba módon Fukushima miatt kezdeményezte a német atomerőművek leállítását. Erőből, minden szakmai ellenérv dacára. Persze az idő minket, villamosmérnököket igazolt. Némi elégtétel, hogy az EU-ban tavaly az atomenergia kényszerűen „zöld” energiaforrás besorolást nyert, csakhogy már elkéstek a belátással.
Apró adalék, amit nagyon kevesen tudnak: amikor majd bekövetkezik a Black-out az időjárásfüggő erőműveknek köszönhetően (ami várhatóan már ezen a télen megtörténik, a földgázról villamos fűtésre való tömeges áttérés miatt), akkor az nem egy-két nap sötétséget és hideget fog jelenteni. Sajnos lesznek területek, ahol akár egy hétig is lehet majd otthon gyertya mellett kuksolni, mert iszonyat nehéz újra összeszinkronizálni a teljes villamosenergia rendszert. És ez a kiesés már akkora gazdasági kárt fog eredményezni, amit minden tagállam alaposan meg fog érezni. Úgyhogy ennyit a nulla jelentőségről... ilyen kijelentés után én itt be is fejeztem.
33
A német atomerőmüvek leállitasa nem a környezet védelem miatt volt hiába ismételgeted.
Hasonlitsúk össze a dolgokat 1 hét áram szünet vs pár nagyságrendel megnövelni az őkoszisztéma összeomlásának az esélyét ami extrém esetben milliárdok halálát okozhatja, de mindenkép hatalmas helyrehozhatatlan károkat. Számomra még mindig teljesen egyértelmű a döntés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!