Hogyan változik meg az ételek minősége magasabb légköri nyomáson?
A feltett kérdést először félreértettem, ugyanis a "magasabb" jelzőt a nyomásra is érthetjük ebben a megfogalmazásban! Ezért Helyesebben hangzik:
"... minősége magas-légköri nyomáson"
Vagy egyszerűen, ami ugyanezt jelenti:
"alacsony légköri nyomáson"
Kisebb lesz a véroxigén-szint, ami az érzékelés megváltozásával is jár.
A világ legmagasabb hegycsúcsaira felmászó emberek abba szoktak belehalni, hogy kifáradva leülnek. Ekkor olyan apátia lesz úrrá rajtuk, hogy nem hagyják abba időben a pihenést, és ott helyben kihűlnek.
Láttatok már kuktafazekat?
A légmentesen lezárható edényben melegítés hatására gőz fejlődik, és benne némi túlnyomás alakul ki.
Kellő ügyességgel ízletesebb étel készíthető mint normál nyomáson.
#6 (09:49) - legalább ne írj hülyeségeket, ha nem értesz a témához!
A kuktafazékban nem a túlnyomástól fő meg az étel hamarabb, hanem a főzővíz magasabb hőmérsékletétől. A kuktafazékban főzést nem az ízek miatt használjuk - mert a magasabb hőmérsékleten való főzés árthat is az ízeknek - hanem a rágósabb dolgok gyors és megfelelő szétfőzéséhez.
Na, kukta vitából elég is:
a légmentesen zárt fazékból nem szökik el a gőz, a nyomás egyre nő, így a benne lévő alapanyag főzése közben a hőmérséklet a forrpontnál magasabbra emelkedik. Ezáltal lerövidül a főzési idő, sőt, mivel kifelé szinte semmi nem párolog, az ételek ízei is koncentráltabbak, töményebbek, erősebbek lesznek, és sok olyan étel is megpuhul benne, amelyre máskülönben órákat várhatnánk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!