Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik volt számodra a matemat...

Melyik volt számodra a matematika legnehezebben megérthető ága/területe? (Egyetemi szinten)

Figyelt kérdés
2023. febr. 1. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Látom sokan írták a valszámot és azt is, hogy nem matek szakosok:D sajnos más helyeken nem igen vezetik be mélyen az elméletet, ami nélkül szerintem én telibe megbuktam volna, mert tényleg teljesen értelmezhetetlennek tűnik. De kíváncsi vagyok mások mit gondolnak erről.


Nekem matekosként nem igen volt (bsc-n) olyan tárgyam, amit nem értettem volna, viszont mértékelméleten a nagyon gyenge kettesemért is vért izzadtam, meg a mai napig rémálmaim vannak, mert leírhatatlanul nehezebb volt a többi tárgyaimhoz képest...

2023. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet kerülő válasznak tűnik. Számomra egyetemi évek alatt nem volt olyan területe, amit ne értettem volna a tananyagból. (Szintén matematika szak.)


Viszont érdeklődésemnek hála sikerült szinte minden tanult területen találnom olyan perem területet, amit már nem értettem.

Szakdolgozatom megírása során is számos ilyen publikációba botlottam, aminek a megértésével napokat töltöttem, sőt olyanok is akadtak, amiket inkább félretettem, annyira mély ismeret lett volna hozzá szükséges.


Későbbiekben viszont egyenesen sokkolt és borzalmasan nehéz volt megküzdeni azzal a gondolattal, hogy a matematika egésze hogyan magaslik fölöttem és minden tudásom, minden erőfeszítésem, amit az életben a megértéséért tettem, csupán egy csepp a tengerben.

A mai napig emlékszem a fiatalkori felismerésemre, miszerint soha nem leszek képes maradandót alkotni matematika témában. Engem szinte arcul vágott a felismerés, hogy minden amit tudok, csupán egy szinte értékelhetetlen szelete a matematikának.


Mindig is matematikus akartam lenni gyermekkoromban, de felnőttként jöttem rá, hogy az állandó tanulás, egyetemi végzettség ellenére nem vagyok matematikus.


Aki olyat állít, hogy a matematika egészét könnyedén megérti, annak fogalma sincs a matematikáról. Távolról sem!

2023. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A 12-es hozzászólónak igaza van. Annyival kiegészíteném, hogy vannak olyan problémák, amiket nagyon könnyű megérteni, csak éppen a mai napig megoldatlanok (tipikusan a számelméletben). Ahogy Hardy is mondta, "Every fool can ask questions about prime numbers that the wisest man cannot answer."
2023. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#12 "Engem szinte arcul vágott a felismerés, hogy minden amit tudok, csupán egy szinte értékelhetetlen szelete a matematikának."


Ezzel még a kutatók is így vannak igazából. Annyi féle terület van, hogy több élet is kevés lenne elmélyedni mindegyikben, de ez már minden tudományágban így van.

Ez egyébként nekem is erős felismerés volt, dehát logikus is. Ha a nagy elődök annyit tudtak volna létrehozni, amit egy ember képes megtanulni, sehol sem járnánk :D

2023. febr. 2. 14:00
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen. Ami érdekelt, azzal sohasem volt problémám. Ami nem érdekelt, azt meg csak ímmel-ámmal tanultam meg, hogy átmenjek a vizsgán. Témakört nem tudok mondani, mert minden témakörben van érdekes rész, és mindegyikben van unalmas. (Egyébként fizikus szakon végeztem)
2023. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Differenciál egyenletek, föleg a felirásuk tud kihivás lenni.
2023. febr. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Hat en nem szerettem soha a matekot, és bár nem voltam belőle rossz (4-5, érettségim 78% lett) de ezek mindig komoly órák voltak amíg gyakoroltam egy esetleges dolgozat előtt, rengeteg idő kellett, hogy eltudjam sajátítani azt az anyagot, valamint persze magántanár mégis a valszam ment talán a legjobban, és azt meg szerettem is, en azokat a feladatokat szerettem ahol számolni kellett és lehetett érteni hogy most mit akar, szazalekszamitas is pl. A geometriat utaltam illetve minden ilyet amihez tudnod kellett 8000 szabályt előtte amire még is érted az elejét és még 120 másik dolog követi, szóval geometia:)
2023. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A matematika, fizika értése ott kezdődik, ha valaki megold egy feladatot és tudja, hogy jó. Akinek meg kell kérdeznie a tanártól, vagy valakitől, hogy helyes-e a megoldása, az csak ugatja az adott témát. Ez egy választóvonal a tudás és nem tudás között. Mindenhez nem lehet érteni. Értelmes ember elismeri, hogy van amihez ért, és van amiben a béka ülepe alatt van a tudása.
2023. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Tizennyolcnal a pont.
2023. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!