Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik volt számodra a matemat...

Melyik volt számodra a matematika legnehezebben megérthető ága/területe? (Egyetemi szinten)

Figyelt kérdés
2023. febr. 1. 14:16
1 2
 1/19 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Szerintem többen egyet fognak érteni: valszám…. Még most sem merném azt mondani, hogy értem, max bizonyos részeit. Pedig imádom a matekot, majd egyszer újra neki kell ülnöm, de jelenleg más, érthetőbb területek érdekelnek.
2023. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 MDaniel98 ***** válasza:
72%
A geometria úgy általában. De azt már középiskolában se értettem, szóval semmi meglepő.
2023. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Dettó, valszám.


Illetve az algebra és számelmélet volt még a mumusom, nem mintha annyira nagyon bonyolult lett volna, csak épp f-szságnak tartottam, szoftverfejlesztőként egyáltalán nem tudott érdekelni, hogy kommutatív gyűrű meg Abel csoport meg anyámkínja, úgyhogy kínlódás volt belőle levizsgázni.

2023. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
Akiknek a valszám volt a legnehezebb, azok valami biológia szerű szakra járhattak.
2023. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk Kólauborkából ki is nézem. Neki a fizika megértése is annyiból áll, hogy az elektronok azért mennek a nagyobb vezetőképességű közeg felé, mert annak nagyobb a vezetőképessége. Neki a tautológiáknál bonyolultabb állítások már az érthetőségen kívül vannak.
2023. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnökként a statisztika és a valószínűség számítás volt a mumus. Egyszerűen a definíciókkal is gondom volt. Annyira voltam képes, hogy megtanultam, amit a vizsgára kellett és tudtam, amíg a vizsgáról haza nem értem. Azóta sem hiányzott.
2023. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szintén vill.mérnök és szintén valszám és statisztika. És rettenetesen nem hiányzik. Nagyon távol áll tőlem.
2023. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem találkoztam még ilyen ágával. Szerintem a matek tök magától értetődő. Már persze ha sikerül felfognod, hogy mit miért csinálsz.
2023. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

primitív függvény.


a deriválás szép meg jó, annak vannak szabályai. ahhoz csak hátsó, meg kitartás, meg papír kell. adott esetben sok-sok papír. meg lehet csinálni.


de amikor kapsz egy összetett függvényt és ránézésre tudod, hogy ezen már egyszerűsítettek, meg összevontak és találd ki, hogy mit kellett deriválni ahhoz, hogy ez jöjjön ki, az a sz*pás kategória.

ha nem találkoztál már vele korábban, vagy nincs egy isteni sugallatod, akkor esélyed sincs megcsinálni.

2023. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Matematika szakról. Numerikus analízis. Minden más tárgyat nagyon szerettem, de a numerikus analízist addig tudtam, míg megtanultam vizsgára, és utána el is engedtem.
2023. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!