Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matematika mely témaköre a...

A matematika mely témaköre a legnehezebb szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolok itt felsőbb szintű matematikára, azaz amibe már a ledoktorált matematikusok bicskája is beletörik, és csak néhány professzor érti.
2015. febr. 9. 19:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen vannak ilyenek, például a P=NP kérdés annyira nehéz (és fontos), hogy a bizonyítójának 1 millió dollárral honorálják a felfedezését.
2015. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az durva.


De én témakörökre gondoltam, bár ha a témakör nem jó szó rájuk, akkor úgy mondom, hogy olyanokra mint pl az algebra, valószínűségszámítás, halmazelmélet, gráfelmélet, számelmélet, stb. Tehát hogy az ilyenek közül melyik az, amit a matematika legnehezebbjének tartanak, amit a legtöbb tanulással lehet csak elérni.

2015. febr. 9. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen tág témakörre nehéz bontani; az általad felsoroltaknak is van könnyebb és nehezebb része (sőt, olyan is van, amit még nem fedeztek fel). De például a diszkrét matekon ott van a Sperner-rendszer, amihez több könyvet is írtak, annyira nagy dolog.
2015. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rosszul fogod meg a kérdést. Az algebra, az analízis, a valószínűségelmélet, a geometria lehet kimondottan egyszerű a legeslegelején, pl egyetem első évében. Azonban mindegyiket jelenleg is a világ legokosabb emberei közül kikerülő emberek művelik, következésképpen AKÁRMELYIK lehet egészen elképesztően mély és bonyolult, ha igazán elmélyedsz benne. Ilyen téren nincs különbség nagy területek között, a különbség abban van, hogy te milyen szinten mélyedsz el benne és képességeid alapján milyen mélységig juthatsz el benne.
2015. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet igaz az, hogy a "analízis" mondjuk könnyebb, mint az "algebra", hiszen az sem igaz, hogy az analízist "butább" emberek művelik, mint az algebrát. Minden területet egyformán szörnyen okos emberek ( Isten adta tehetséggel és nagy szorgalommal) MŰVELNEK. Emiatt nem lehet rábökni egy területre. Ráadásul ma már esélytelen, hogy valaki két ilyen nagy területet kutatói szinten átlásson...

Továbbá változóak az adottságok is egyénenként, van akinek nagyon megy a geometria, van akinek nagyon nem...


Ha a lehető legnehezebben akarsz tudományos eredményt elérni ;) akkor mondjuk tudok egy tippet; olyan területen próbálj új eredményeket fölmutatni, amit sok évszázada kutatnak és nagyon alaposan kiműveltek.

2015. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És melyik az a terület, amit a legalaposabban kiműveltek?
2015. febr. 10. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb minden amit az egyetemen tanítanak! :D Pl. az analízisben a sorok elmélete, vagy algebrából a csoportelmélet, gyűrűelmélet, vagy mondjuk geometriából a projektív geometria, sztem.


(Off. Nem teljesen értem a kérdés célját egyébként. Ha maga ez a kérdés így fölmerült benned, akkor még nagyon messze vagy a matematikai kutatómunkától, ami nem baj, de még bőven ráérsz kitapasztalni, hogy érdekel-e, mi érdekel, van-e hozzá tehetséged.

Eléggé fura célkitűzés lenne még a matematikán belül is a lehető legnehezebben új eredményt elérni.

Hidd el, óriási dolog már eleve bármi kicsit is újat felmutatni a matematikában...)

2015. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!