Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha kapnánk 50 évet, képesek...

Ha kapnánk 50 évet, képesek lennénk az elektromos áramot, mint energia továbbító "eszközt" kiváltani?

Figyelt kérdés
Pl. pneumatikus megoldásokkal? Elképzelhető egy pneumatikus kapcsolókból álló számítógép, monitor? Csak kíváncsiságból kérdem.
2022. szept. 3. 23:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

" Nagy erőt lehet nem képes, mert csak fényről van szó, "

Azért csak óvatosan az ilyen lekicsinylő kijelentésekkel. A Nap pl. azért nem roskad össze, mert a fény nyomása tart ellent a gravitáció összehúzó erejének. Az a kis gyenge fény képes évmilliárdokon keresztül ellenállni annak a borzalmasan nagy tömegnek, ami mindenáron önmagába akar roskadni.


"Ahogy az áram megy a vezetékekben, fényvezető csöveken a fény is haladni tudna, és információt közölni."

Nem csak tudna, hanem tud is, erről szólnak az optikai kábelek, az optikai jelátvitel.


Kérdező, kontinensek között pneumatikus úton adatot továbbítani? Hát, talán meg lehetne csinálni, de csillagászati összegekbe kerülne a kiépítése, de ezek az összegek messze eltörpülnének a karbantartási költségek mellett. Mindezt azért, hogy másodpercenként néhány száz vagy néhány ezer bitet átküldjünk? Annál már az is hatékonyabb lenne, ha leírnák papírra, aztán egy kis gőzös átpöfögne a levelekkel az óceán túlpartjára.

2022. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

köszi, 21, és hogy képzelnéd el a pneumatikus email továbbítást?

a légnyomás változásával, vagy valami morze szerű megoldással, rövid légnyomás, hosszú?

2022. szept. 4. 15:08
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
#22 csőpostával... :D
2022. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
na, ez frappáns válasz! :-)
2022. szept. 4. 15:14
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, talán már írta valaki: Léteznek pneumatikus logikai kapu "IC"-k. Lábak helyett kis csövecskék lógnak ki oldalt, azokra kell a műanyag vagy gumicsöveket ráhúzni. Még a hidegháború szülte ezeket, merthogy érzéketlenek voltak az EM impulzusokra. (Volt a kezemben ilyen.) Még egyszerű kijelzők is készültek ilyen elven.

Viszont sokkal lassabbak és nagyobbak, mint a félvezetős IC-k. Egy mai alap PC ilyen módon felépítve szerintem minimum egy épület méretű lenne, és egy bekapcs bootup talán egy hét alatt lefutna. Nem hinném, hogy ez a jövő. Ez kicsit olyan, mintha a villamost gőzmozdonnyal akarnád kiváltani.

2022. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
én sem hiszem, hogy ez a jövő, csak épp újraolvastam Munroe könyvét, amiben ehhez hasonló kérdésekre ad tudományos választ, és eszembe jutott...
2022. szept. 4. 15:30
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Mechanikus adattovábbítás:

[link]

2022. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
92%

Kapásból nem tudok elképzelni olyat amivel helyetesíteni lehetne az elektronok által létrehozott elektromos áramot. Ráadásul ha felteszük, hogy nincs elektron, akkor foton sincs, mert az elektronok hozzák létre a fotonokat, tehát akkor az optikai processzorok sem lehetségesek.

Viszont az atomokban rengetegféle jelenség és vagy száz féle egyébb részecske van, ezért szinte biztos hogy volna olyan amelyik alkalmas lenne, az elektromos áramhoz hasonló működésre, 50 év alatt tuti hogy ez kitalálható lenne. Most átgondolva, fotonokra mindenképp szükség lenne, hogy egyáltalán bármilyen működésű kijelzőt láthassunk. Ha pedig van foton, tehát fény, akkor kézenfekvő az optikai számítógép. Ilyen pedig most is van, már 20 évvel ezelőtt csináltak optikai proceszorokat kisérletképpen.

2022. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

28# köszi, ez érdekes új irány, amit kijelöltél, bár nem volt feltétel, hogy nincs elektron, de tényleg így is érdekes. Én inkább olyasmire gondoltam, hogy "valamiért úgy döntünk", hogy nem használjuk. Sci-fi/mese.

Például tök érdekes, hogy valaki az EM biztonság miatt kísérletezett ilyesmivel. thx 25#

27# köszi, nagyon jó a szemaforos hack is!

2022. szept. 5. 00:10
 30/31 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az optikai számítógép nem összekeverendő azzal hogy már létezik és használunk optikai adat továbbítást. Üvegszálakon most is több 1000 km -t tesznek meg az adataink.


De optikai úton készítettek már kapcsoló eszközt tranzisztorhoz hasonlót. (Igen egy fény jel kapcsolhat ki vagy be egy másik fény jelet. Sőt tovább mentek már és logikai "fénykört" (az áramkör szó szinonimájaként értem itt) is építettek belőle.

Az optikai adat tárolásra is vannak már megoldások. (És itt most megint nem a D, DVD Blue ray értendő hanem optikai működésű RAM)


Ezeknek az eszközöknek a belső működésében nincs elektromosság csak fény.

Mint említettem a perifériák viszont elektromosak még.

Tehát az ilyen logikai fénykör, memória be és kimenetein lézer ledek és foto érzékelők optocsatolók vannak. (még)


[link]


[link]

2022. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!