Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most hogy állunk ezzel a...

Most hogy állunk ezzel a klíma felmelegedéssel,igaz vagy kormányzati nyomásra terjesztett propaganda az elektromos autó átállás miatt?

Figyelt kérdés

Ha mindez igaz volna, akkor azok a felmelegedési mikrociklusok maguktól is érződnének, nem kéne a tv-ben erről beszélni.

Én onna tudom sok benne a túlzás, hogy Grönland még mindig jég alatt van,pedig az előző felmelegedési mikrociklus alatt 1000 éve a sziget zöld volt, erdők voltak rajta,és búzát termesztettek rajta.

Most meg azért nem mutatják hogy nyáron a kombájnok aratnak rajta.


2022. aug. 29. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Te hol voltál ezen a nyáron és az elmúlt pár évben?

Ezt bizonygatni kell?

2022. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

50 körül vagyok, emlékszem még a 80-as évekbeli nyarakra is, lehet még akkor nem is éltél.

Ugyanilyen melegek voltak, és ugyanígy volt jó sok vihar.

2022. aug. 29. 11:12
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

De életem es nem voltak ilyen melegek es aszályosak. A telek brutál enyhék az utobb jó pár évben. -10-15 fokok tartossan se voltak ritkák es sokkal több hó volt.

Most télen van 3szor -5 mutatoba, a hó a töredéke.

2022. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom te hol élsz,nálunk idén is volt hó, havat is kellett lapátolni, meg hideg is volt.

Amúgy egy mezőgazdasági szövetkezet üzemvezetője voltam a 90-es években,pontosan tudom milyen nyarak ősz tél tavasz volt, mert ehhez kellett igazítani a földmunkákat.

Elég sok képet visszanéztem mostanában amiket akkor csináltunk,ott is volt hogy 3-4 hétig semmi eső nem esett és tartósan 30-40 fok között volt a hőmérséklet.

Semmi különös nincs ma ebben, mindig is a nyár meleg volt a tél meg hideg.

2022. aug. 29. 11:24
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon élek és nem csak én de mindenki ezt tapasztalja itt.

Még a legkonteosabb se tudják tagadni, annyira nyilván valo.


Az hogy nyáron meleg van, télen hideg es volt hó, semmit mondo megállapitás ebben a kérdesben. A mértéken van a hangsúly.

Mostanában max van -5-8 fok egy télen es 10 centi hó.

Akkor -15-18 a leghidegebb es térdig érő havak.

A mostani hó mennyiség a negyed sincs talán.


Ha nem hiszel a saját szemednek vagy nem ebben az orszagban élsz, akkor nézd meg mit mond a tudomány.

2022. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
2022. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Most 3 hónapig nem volt erdémi csapadek, nem harom hetig.

A mezőgazdaságba iszonyat károkat okozott a szokatlan szárazság.

2022. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

53 vagyok és rosszul emlékszel, nem voltak ennyire melegek a nyarak. 31-32 fok volt a legtöbb, és már attól is nagyon szenvedtünk. Konkrétan emlékszem, '90-en nyarán voltam terhes, azt hittem, megpusztulok nagy hassal, folyton mértem a hőmérsékletet. Akkor még nem tudtam, hogy ezt később hűvösnek fogom érezni. Soha nem volt ilyen 35-39 fokos hőhullám, meleg, 25 fokos éjszakákkal akkoriban.

Télen volt térdig érő hó és mínusz 10-12 fok a fővárosban.

2022. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

A három hónapos aszályról van egy remek cikk az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján, hogy mi okozza:

[link]

2022. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

Azért az odatenne rendesen ha ~50 év alatt a jeges Grönlandból száraz búzamező lenne. Persze, mindig is voltak hideg-meleg ciklusok, csak épp szerencsés esetben nem emberöltőnyi időben volt látható változás (most van). Vagy ha volt ilyen az jellemzően kihalási hullámokkal járt. A természet persze túlél minket mint ahogy túlélt már rosszabbat is. Mi kellene valahogy túléljük a civilizáció teljes összeomlása nélkül. Szóval az egész “klímahiszti” végső soron inkább a saját épségünkről szól.

Egyébként elektromos vagy hasonló autókra előbb-utóbb át kell állni. Tudod a fosszilis üzemanyagok egyik hátránya ,hogy van amennyi van s nem termelődik magától újra (mármint gyorsan és gazdaságosan). Viszont áramot tudunk termelni megújuló erőforrásokból, többből is, csak ki kell találni hol mi a legjobb megoldás.

2022. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!