Mik azok a fizikai, testi tulajdonságok amibe az ember jobb bármilyen állatnál?
Eddig én az izzadásról tudok, hogy az a leghatékonyabb hűtés.
Illetve, hogy távgyaloglásban is mi vagyunk a legjobbak.
Mik vannak még?
#14: "Azt szokták mondani, hogy semmi előnyünk nincs az állatokkal szemben, csupán csak tudunk elvontan gondolkodni és kész"
Nos, még ez sem igaz. A főemlősök mindegyike tud elvontan gondolkodni, még a páviánok is.
A csimpánzok, bonobók meg pláne... (kompozíciót mutató festményt képesek legyártani, számítógépen jeleket képesek értelmezni, és értelmesen információátadásra is használják, felfogják a cserekereskedelem lényegét pénz-imitáción keresztül, a szavannai csimpánzok imádattal figyelik a szavannai tüzet, nem félnek tőle, és olykor rituális mozdulatokat végeznek - tűztánc... stbstb)
Az elvont gondolkodás az állatvilágban még sokkal "alacsonyabb" szinten is jelentkezik, pl. a kutyák némelyike esetében, ahol kidomborodik a művészi vénájuk:
És a kutyák esetében is már aláírták az elvont gondolkodás létezését:
Az ember semmilyen jellegű szellemi képessége nem kivételes, csak a legjobb.
Amikor még csak a legmagasabb szintű értelmet a Földön a csimpánzszerű ősünk képviselte, akkor meg őrá volt mondható ugyanez.
@Kérdező: "Eddig én az izzadásról tudok, hogy az a leghatékonyabb hűtés."
Ezt biztos valami vízimajmos sületlenségoldalról véled tudni.
Tényleg nem hallottál olyanról soha, hogy egy lovat le kellett csutakolni, mert habosra izzadta magát? Mellesleg a csimpánzok, bonobók is izzadnak, vagyis a vízimajmos oldalak ebben is félrevezetnek.
Maga a szőr kiváló temperáló hatású, vagyis szőr esetén a legtöbb esetben egyszerűen nincs szükség hatékony izzadásra. Értelemszerűen ahol nincs szőr, ott az izzadás hatékonyabbá válik. A közhiedelemmel ellentétben így pl. a kutyák is tudnak izzadni, méghozzá ott, ahol nincs szőrük, a tappancsaikon.
Vagy vízimajmos állítás még, hogy csak mi tudunk könnyezni... Zöldség. Még a galamb is olykor ezt teszi.
@12 (Tevenyereggyarto)
Ja...
Arról már nem is beszélve, hogy számos viszonylag hiteles oldal állítja, hogy hosszútávfutásban lehagyjuk a lovat, amikor pedig minden évben megrendeznek versenyt a ló és ember között hosszútáv futásban...
25 év után tudott csak nyerni ember, és akkor is csak azért, mert extrém meleg volt (bár ebben a cikkeben ez nem szerepel). Mellesleg itt azt írják, hogy szoros volt a verseny máskor is, de én nem erről tudok, hanem általában a ló előnyére fél óra, vagy akár több is volt. Ráadásul a lovat mindig egy nehéz ember ülte meg, tehát a verseny már csak ezért se korrekt.
De ez a verseny egyszerűen nevetséges! Több milliárd emberből a világ legképzettebb (fél életükben napi szinten a futásra gyúrnak) legtehetségesebb (magyarán véletlenszerűen megjelenő kiugró testi képességekről van szó) emberi futói állnak sorompóba!!!
Ezek az emberi futók messze nem az átlagot, vagyis nem magát az általános értelemben vehető emberi képességeket és viselkedéseket demonstrálják. Ez pont ugyanolyan, mint amikor áhítattal állítják, hogy az ember eljutott a relativitáselmélet felfedezéséhez.
Nem! Oda egy ember jutott el, vagy csak nagyon kevés, akik véletlenségből kiugróan másra sikeredtek, szemben az emberi elsöprő átlaggal, ahol sokkal kisebb kognitív képességek mérhetők. Az, hogy egy kivételesen tehetséges ember egy extrém tulajdonságot képes kipréselni magából eszeveszett tanulás és/vagy gyakorlás folytán, az nem azt jelenti, hogy az így elért teljesítmény az emberiség tulajdonsága lenne, pedig rögtön szeretünk ilyesmivel elbüszkélkedni, mintha az a mi saját jellemzőnk is lehetne, ha akarnánk. :D
#2: "Pár méteren (tehát tényleg csak 2-3m) belül gyorsabbak vagyunk a négylábúaknál. Nekik egyszerűen kell egy kis idő amíg "összeszedik" a lábaikat."
Ez elég merész állítás. Eleve a négylábúak is a két hátsó lábukkal indítanak, ráadásul kb. hasonló méretekben mindegyik sokkal nagyobbat tud ugrani, mint az ember, és a testük állása is előnyben van, hiszen az ember is előre dől (a négylábúnak nem kell), amikor startolni akar a leggyorsabban.
Nem láttál még macskát lelapulva a fűben, hogyan startol egy éppen felröppenő madárra? A szemeddel szinte alig tudod követni a sebességét. Egy kutya mellettem egyszer az utca túloldalán hörögve véletlenségből átszakította a rozzant kerítést. Arra se volt időm, hogy kimondjam bikmakk, és már csak 2 méterre volt tőlem. Szerencsére ő is meglepődött, megállt, majd komótosan és rém nyugodtan visszaballagott a helyére. Rengeteg négylábú vadász lesből támad, és elképesztő sebességgel teszi ezt, és amely számára ez a sebesség életszükséglet...
Áh... még erre is
#21: "Testsulyhoz, testmérethez képest a legnagyobb pénisszel rendelkezik."
Aligha... :)
Ennek a lénynek a nemi szervmérete közel nyolcszorosa a teljes testhosszuknak.
Az emlősök közül a fossza Madagaszkáron él, és macskaszerű lény. A pénisze 17-20 cm, ami azt jelenti, hogy a pénisze csaknem egyhatoda az emlős teljes hosszának.
És még vannak, akik leelőznek... :)
Pl. a laposférgek még harcra is használják a péniszüket... gyakorlatilag kardoznak vele.
6#
Vedd a hátadra a házad, s úgy versenyezz vele!(csak poénkodom, ahogy te is )
#27: "Az emberek tudnak a legjobban dobni dolgokat."
Ez egy jó gondolat, és tudtommal a tudományos közösség is így véli.
De azért van benne szerintem kurfli... :)
Ugye az az általánosan elterjedt tévhiedelem, hogy az emberi kéz a fizikai adottságaiból adódóan egyedülállóan ügyes, ahogy azt a #11 is írja: "Ez teszi lehetővé az eszközhasználatot, enélkül még mindig a majmok szintjén lennénk."
Először is a csimpánz és a bonobó is rendkívül ügyesen készít (betanítás után) akár pattintott kőszerszámot is. Ügyesebben, mint némely tehetségtelen ember.
Ráadásul nem tűnik igaznak, hogy az emberi kéz fizikailag jobb kivitelezést mutatna fel a csimpánzéval szemben:
Az eredmény az, hogy valójában az emberi kéz inkább kissé primitívebb, mint a csimpánzé! Eléggé meglepő.
Persze igaz, hogy az ember sokkal koordináltabban képes kezelni a kezét, de megint odajutottunk, hogy ez sokkal inkább a magasabb szellemi teljesítményének köszönhető, és nem a valamiféle jobb testi kialakításának. Egyszóval, ha egy csimpánz emberaggyal rendelkezne, akkor az embernél jobb dobó lenne. :)
#28: "Az ember az egyetlen állat, ami képes tüzet rakni."
Simán a csimpánz, bonobó is megtanítható rá, mint bármilyen embergyerek is.
https://www.youtube.com/watch?v=GQcN7lHSD5Y
És ha az ember emberi nevelés nélkül nő fel az erdőben, akkor ő sem fog tudni soha magától tüzet gyújtani.
Amúgy nem hiszem, hogy bárki is vitatná, hogy szellemi teljesítményben az ember a legjobb, így írhattad volna azt is akár, hogy egyedül az ember képes űrhajót építeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!