Ha fogok egy testet, amelynek töltése irracionális időpontokban -x, racionális időpontokban +x, majd lerakom egy +x töltésű test mellé, akkor milyen sebességgel fog távolodni a két test egymástól?
A elektromágneses kölcsönhatás erőhatást okoz, ami meg gyorsulást. Így a milyen sebesség kérdése egyrészt függ az erő nagyságától, azt meg két test távolságától, függ a gyorsulástól, ami meg a testek tömegétől is függ, meg függ a kezdősebességtől, illetve, hogy melyik időpillanatbeli sebességre vagy kíváncsi.
Azt a kérdést, hogy hogyan változik meg egy test töltése végtelenül kicsi idő alatt átmenet nélkül azt most elegánsan gyömöszöljük vissza a palackba. Ha matematikai oldalról közelítjük meg, akkor az irracionális számok számossága nagyobb, mint a racionális számok számossága. Mondhatnánk azt, hogy „végtelenszer” nagyobb, de egyszerű, hétköznapi módon megfogalmazva ezzel is keveset mondtunk volna. Tehát az, hogy ez a furcsa test egy adott pillanatban pozitív töltésű, annak nullához konvergáló esélye van. Innen megközelítve ez a test megfeleltethető egy szimplán csak negatív töltésű testnek.
Csak kérdés: Ez hasonló feladat, mint hogy az alábbi függvénynek adott intervallumon mi az átlaga?
f(x) = {
-1, ha x eleme Q-nak,
+1, ha x eleme R/Q-nak
}
Kedves Kérdező,
a kérdés feltevése elég érdekes, rég foglalkoztam matematikával. Illetve fizikában ritka, hogy irracionális szám lenne az idő, gondolom így kellett érteni. Már már inkább filozófikus jellegű a kérdés.
Mivel "két egymáshoz végtelenül közel lévő racionális szám között is végtelen számú irracionális szám van", ezért végtelen számú időpontban közeledni fog - mivel a töltések ellentétes előjelűek ezért vonzani fogják egymást nem taszítani, így nem távolodni fognak egymástól - hozzá, illetve egymáshoz, mert kölcsönösen vonzzák egymást, hacsak a második fixen +x töltésű "test" helyzete nem rögzített, erre sincsen feltevés.
Az idő egy racionális "pontján" fellép egy taszító erő, de vélhetőleg ez nem lenne számottevő az utána következő ugyancsak végtelen számú irracionális "pillanat" miatt.
Összességében egymás felé zuhannának a kettejük fellépű Coulomb-erő miatt a folytonosság miatt, vagy ha fix a kettes számú test, akkor felé "zuhan" másik.
Szerintem az idő folyása nem tesz különbséget abban, hogy az emberi időmérés technikája éppen irracionális vagy racionális számot jelez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!