Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem lenne logikus csak azokat...

Nem lenne logikus csak azokat az irracionális számokat tekinteni létezőnek, amelyeket ki tud fejezni az ember valamilyen matematikai képlettel vagy egyébbel?

Figyelt kérdés
Mégis mi értelme azoknak a számoknak, amelyeket nem lehet leírni, de még csak gondolni se lehet rájuk?
2022. jún. 18. 02:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Mégis melyiket nem lehet szerinted képlettel kifejezni?
2022. jún. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
De hat csak azokat tekintjuk letezonek, szoval a vagyad teljesult is.
2022. jún. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%
Van olyan szám amit “létezőnek” tekintünk de az égvilágon semmit sem tudunk vele kezdeni? Gondolni sem lehet rájuk?
2022. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Kólauborkával ***** válasza:
95%
Kérdezö, kérlek mondj rá példát, mert én sosem hallottam ilyen tulajdonságokkal rendelkezö, létezö számról. Én is úgy tudom, hogy kívánságod már teljesült is, szóval a szerencsések közé tartozol…
2022. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel van egy kis probléma: a pi és az e számok fontosak, mégsem tudjuk őket felírni racionális számok segítségével.
2022. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Végtelen sorral tetszöleges megközelíthetjük tudtommal, vagy az nem számít? Csak hobbi matekos vagyok.
2022. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne logikus? Milyen problémát okoz (pl. neked), ha minden számot létezőnek tekintünk? Vagy az okoz álmatlan éjszakákat, hogy a számok egy része nem írható fel helyiértékes vagy tört alakban? Ez a középkorra hajaz, akkor csinálták, főleg a papok, hogy amit nem tudtak beilleszteni a Biblia világába, azt nem létezőnek tekintették.
2022. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Kérdezö, kérlek mondj rá példát"


Mondjak olyan számot, amit lehetetlenség leírni? Ügyes próbálkozás a részedről, de nem jött össze.

2022. jún. 18. 12:23
 9/26 Kólauborkával ***** válasza:
100%

De akkor ha nem tudsz fogalmat alkotni arról amit kérdezel mi értelme az egész kérdésnek?

Mert ez esetben megint az van, amit szeretnél. Csak azt tekintjük létezönek, amit le tudunk írni, fogalmat tudunk alkotni róla.

2022. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#3


Minden szám ilyen, amit nem tudunk felírni.


Pl. egész pontosan melyik az a szám, amelyet a Cantor-féle átlós módszerrel kaphatsz meg? Ez a szám mitől létező?

2022. jún. 18. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!