Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem lenne logikus csak azokat...

Nem lenne logikus csak azokat az irracionális számokat tekinteni létezőnek, amelyeket ki tud fejezni az ember valamilyen matematikai képlettel vagy egyébbel?

Figyelt kérdés
Mégis mi értelme azoknak a számoknak, amelyeket nem lehet leírni, de még csak gondolni se lehet rájuk?
2022. jún. 18. 02:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
"Az irracionális számok megszámlálhatóan sokan vannak" melyik matematika szerint? Mert amit én tanultam abban az szerepelt, hogy nem megszámlálható az irracionális számok halmaza, és ezen keresztül a valós számok halmaza sem, ezért vezették be a kontinuum számosság fogalmát (igen mindjárt megjelenik U.Xorter is).
2022. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#21

Leírtam. Ha úgyse olvasod el, akkor ne hozzám gyere rinyálni.

2022. jún. 19. 12:54
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

22: De a valós számokra (ahogy javítottad magad itt a 19-ben 2022.06.19. 12:36-kor) "Valós számokat akartam írni. Mindenki megértette rajtad kívül."


A valós számokra ugyanúgy nem igaz az, hogy megszámlálhatóak lennének. Miután a valós számok a racionális és az irracionális számok "együttese". Amit írtál a 15-ben (2022.06.19. 12:02) sem a valós, sem az irracionális számokra nem igaz, csak a racionális számokra. Ezt kéne felfogjad és csak utána kötözködni. És bárhogy csavarod ez továbbra se lesz igaz. Sőt akárhogy küzdesz léteznek irracionális számok. És abból is végtelen van, csak nem megszámlálható végtelen. De ezt itt már a sokaidik kérdésben próbáljuk elmagyarázni neked.

2022. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Igazából végső soron tök mindegy milyen számokról beszélünk (irracionális, valós, akármi) mert ha nevén tudjuk nevezni akkor már nem felelnek meg a kérdésben felvetetteknek azaz “nem lehet semmilyen egyenlettel leírni de még gondolni sem lehet rájuk”. Ilyen szám egyszerűen nincs. Vagy ha van is (még?) nem neveztük el, nem használjuk egyenletekben, nem tudunk gondolni rá stb szóval nem is tekintjük létezőnek. S amint felfedezzük máris elnevezzük, használni kezdjük stb szóval megint csak kiesik a kérdésben felvetettekből. Win-win!
2022. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 dq ***** válasza:
100%
2022. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz létező alatt, ha még a halmaz számosságról se tudsz semmit?
2022. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!