Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem lenne logikus csak azokat...

Nem lenne logikus csak azokat az irracionális számokat tekinteni létezőnek, amelyeket ki tud fejezni az ember valamilyen matematikai képlettel vagy egyébbel?

Figyelt kérdés
Mégis mi értelme azoknak a számoknak, amelyeket nem lehet leírni, de még csak gondolni se lehet rájuk?
2022. jún. 18. 02:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a szám mitől létező?"

Kapásból attól, hogy az adott módszerrel ezt kapod eredményül.

2022. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Hogy lehet egy szám létező, aminek semmit nem tudsz az értékéről?
2022. jún. 18. 14:46
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem tudsz megoldani egy konkrét egyenletet, az nem azt jelenti, hogy a megoldása nem létezik. Csak te nem ismered.
2022. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Vegyünk egy gyakorlati példát. Van egy utca, rajta ki vannak osztva a ház helyek, és ezek be vannak számozva 1-től az utca végig 19-ig. A másik oldalon 2-től 20-ig. Megépül először valahol az utca közepén egy ház, és megkapja a 11-es számot. Aztán megépül vele nagyjából szemben egy másik ház az lesz a 14. És így szép lassan beépül az egész utca, de a 13-as számra és a 8-ra még senki nem gondolt. De tudjuk, hogy ott van aztán, egyszer csak jön valaki és megépíti a 13-as számot is. Lehet, hogy 20 év múlva de lehet, hogy több. Na ugyanez van a valós számokkal, tudjuk, hogy ott van de még nem használjuk, de attól még ott van. Aztán jön valaki és kitalálja, hogy használjuk. Én most akarom bevezetni a kis szfinx jelű számot. Eddig még soha senki nem gondolt rá, de én most feltaláltam.
2022. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ne ilyen óvodás példákkal gyere. Az irracionális számok megszámlálhatóan sokan vannak, mert le lehet írni őket sorrendben:

0,1

0,11

0,12

stb.


Ebből a felsorolásból egyik szám se fog kimaradni.

2022. jún. 19. 12:02
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
15: Amiket itt felsoroltál mindegyikük racionális szám. A kérdésben irracionális szerepel, és a kérdésed arra vonatkozott, hogy létezhet-e olyan irracionális szám amire nem tudunk gondolni. Egyszerűen nem értem miért nem vagy innen még kitiltva.
2022. jún. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Távolról se arra vonatkozott a kérdésem. Olvasni tudsz?
2022. jún. 19. 12:09
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, és azt is látom, hogy a 0,1 racionális szám (1/10 és én innen elég jól látom, hogy az 1 és a 10-is egész szám), a 0,11 is racionális (11/100 szintén én még úgy tanultam, hogy a 11 racionális szám, és a 100 is az). A 0,12-is egészen racinálisnak látszik innen.


Egy dolog irracionális a kérdésed értelme.

2022. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Valós számokat akartam írni. Mindenki megértette rajtad kívül.
2022. jún. 19. 12:36
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Valós számokat akartam írni. Mindenki megértette rajtad kívül."

Nem, mindenki irracionális számokra gondolt, mivel arról szólt a kérdésed.

Az most mellékes, hogy a kérdésed ugyanolyan ostobaság akár a valós, akár az irracionális számokra vonatkozik, így az összes válasz ugyanolyan releváns mindkét esetre.

2022. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!