Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősi, nagyenyedi alumínium...

Az ősi, nagyenyedi alumínium darab rejtélyére létezik más magyarázat, ami illeszkedik a jelenlegi tudományos elképzeléseinkhez?

Figyelt kérdés

Egy érdekes leletre hívnám fel a figyelmeteket. Nagyon bizarr dologról van szó. Én magam alaposan körüljártam a témát, de nem találtam olyan magyarázatot, ami a jelenlegi történelmünkbe illeszkedne. Neked mi a véleményed róla?


A Maros folyó mellett találták a hetvenes években, tíz méterrel a föld alatt.

Az alumíniumot elektrolízissel állítjuk elő és csak 200 éve tudjuk gyártani. Ez a lelet viszont legalább 10.000 éves, de a legújabb svájci vizsgálat szerint 250.000 éves és egy nagyobb szerkezetnek lehetett a része!!! Tehát logikailag két lehetőség létezik:


1 - Vagy a földön kívülről származik, vagy az


2 - előző emberiség hagyta itt.


(Nem második világháborús repülőgépé volt, mert azok nem rendelkeztek ilyen alkatrésszel. Volt egy ilyen felvetés, de azon repülőgépek egyikének alkatrészére sem hasonlított. Egyébként is, hogyan kerülne ilyen régi földtani rétegbe, őslények csontjai mellé?)


[link]


Aki szereti multimédiás formában megismerni a témát, talán ezt a videot ajánlhatnám https://www.youtube.com/watch?v=H1FBmLuPWfI



2022. júl. 4. 18:34
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:

Amúgy tudomásom szerint ez a gép nem volt működőképes a keleti fronton, és nyugaton sem volt túl aktív.

Nekem erőltetettnek tűnik az a gondolat, hogy az Erdélyt átjáró Me 262 elveszett egy darabot, amely mélyen a földbe ragadt néhány kövület közelében.

Az Aiudból származó darabot 10 méteres mélységben fedezték fel egy orrszarvú csontjai közelében.


tényleg azt hiszed, hogy a gépről leeső rész épségben elérheti a 10 métert a föld alá? Az alumínium alacsony hőmérsékleten, körülbelül 660 Celsius fokon megolvad; hogy elérje a 10 méteres mélységet, gyorsabbnak kell lennie, mint egy meteorit, és bár lehetetlen, hogy ilyen gyors legyen (csak nem a Marsról vagy a Holdról esett), akkora sebességgel olvadna levegőből, arról nem is beszélve, hogy a formáját tekintve cseppet sem aerodinamikus. Aztán mindenki tudja, hogy az alumínium meglehetősen könnyű elem a többi fémhez képest; valószínűleg a levegővel való súrlódás annyira lelassította volna, hogy... ne érje el a 10 métert a föld alatt! Akkor mennyi az esély arra, hogy PONTOSAN néhány kövület mellé esik? Ha a gép néhány ezer kilométert repülne, Németország és Románia között és valószínűleg tovább; leválasztani egy darabot az egyetlen helyen, ahol nem egy méteres pontossággal lehetett találni kövületeket? Nem hiszem! Valószínűbb lenne, hogy az egész városom nyerne a lottón. A végén; ha repülőgépek gyártásánál használt ötvözetből készülne, az nem lenne annyira rejtély. Nem azt mondom, hogy idegenek készítették; de mivel az emberiség számos gyakorlatot elveszített, lehetséges, hogy az alumíniumfeldolgozást korábban felfedezték és elvesztették; ahogyan a mai napig sem tudjuk például damaszkuszi acélt előállítani, az összes technológiánkkal és mielőtt az emberek kardot készítettek belőle. Végül, ha valóban lenne egy ilyen helyes magyarázat, az aiud alumínium sarok már nem lenne rejtély; akár tetszik, akár nem az idegenekben és az összeesküvés-elméletekben hívő furcsaságok exponenciálisan kevesebbek, mint azok, akik az igazságot keresik és realisták. Csak néhányan nem értik, hogy az emberek 2000/3000 évvel ezelőtt is ugyanolyan intelligensek voltak; evolúciós szempontból semmi változás nem történt, csak annyit, hogy egyre többet tanultunk, de ez nem jelenti azt, hogy bizonyos értékek, technikák, technológiák elvesztek. És ez továbbra is rejtély, az elveszett információ.

2023. aug. 15. 19:06
 52/54 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező írja:

"...ahogyan a mai napig sem tudjuk például damaszkuszi acélt előállítani, az összes technológiánkkal és mielőtt az emberek kardot készítettek belőle."


Válasz:

Kb. ez a mondat teljesen egyértelművé teszi, hogy a saját semmihez sem értésedet vetíted ki a jelenkori kulturális színvonalat képviselő személyekre.


Manapság sokkal jobb acélokat vagyunk képesek előállítani a "Damaszkuszi"-nál, és gond nélkül képesek vagyunk bármilyen historikus fémtárgy anyagszerkezetét bevizsgálni és reprodukálni!

2023. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:
52 Az hogy valamilyen más megjelenésű dolgot meg tudunk csinállni nem jelenti azt, hogy minden meg tudunk alkotni midnent. Pl piramis alakú épületet meg tudunk építeni. Beillesztjük az öveget kis darabkék formájában. De az ókori csoda piramisokat olyen precízen, olyan földrengésállón, olyan pontosan megépíteni ma sem tudjuk. Amit írsz az a saját semmihez sem értésedet mutatod ki
2023. okt. 14. 19:48
 54/54 Kólauborkával ***** válasza:
82%
Had érdeklődjem így 1 év távlatából. Te építész vagy? Kétlem, mert akkor nem állítanák ekkora ökörséget, mint az utolsó válaszod, ugyanis simán felépíthetnénk ma egy piramist, többet is, de minek?
nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!