Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A túl könnyű életkörülmények...

A túl könnyű életkörülmények miatt a délen élő emberek átlagban kevésbé intelligensek, mint az északon élők?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a térkép magáért beszél:

[link]



2022. jún. 3. 21:26
1 2 3 4 5
 21/43 sadam87 ***** válasza:
100%

"Ezt gondolom úgy értetted, hogy az intelligensebb országok lakói gazdagabbak, mint a kevésbé intelligenseké. "

Nem, nem úgy értettem. Úgy értettem, ahogy írtam: a GDP és ai IQ értéke elég erősen együtt mozog. Aminek akár az is lehet az indoka, amit írsz, csak szerintem nem az. (Illetve nem csak.) Hanem inkább pont fordítva: a gazdagabb országok sokkal többet tudnak költeni oktatásra. Így meg nem meglepő, ha jobban teljesítenek a teszteken. (Plusz létezik agyelszívás is: a gazdag országok szívesen csábítják magukhoz a szegényebbekből a magasan képzett munkaerőt, az utóbbinak meg valószínűleg magasabb az IQ-ja az átlagnál.)

"Persze, ez evidens, nyilván ahol feltalálták a repülőtől kezdve a telefont, ott az emberek gazdagabbak mint Fekete-Afrikában, akik lényegében semmivel sem járultak hozzá az emberiség fejlődéséhez, sőt ma is leghátul kullognak lényegében minden tekintetben."

Mondjuk ennek is a szegénység, technológiai fejletlenség az oka. (Meg az, hogy a 19. zázad közepáig európai elnyomás alatt álltak.)

2022. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 sadam87 ***** válasza:
100%

#20

A természet valóban nem lehet rasszista, de a te kétbites logikád az.

2022. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert igaz a fajelmélet, ez a jó válasz?! ☺☺
2022. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

20! Látom nem is akarod érteni, hogy az ilyesmihez pénz kell...


Amúgy csak kíváncsiságból, ha belinkelek ide neked egy listát nyugaton élő feketékről, akik komoly tudományos teljesítményt értek el, akkor az szerinted miért van? Hogy két-három évszázad alatt a "hideg" hatására az ottani afrikaiak megokosodtak?

2022. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

"A természet valóban nem lehet rasszista, de a te kétbites logikád az."


Én örülnék a legjobban ha végre megcáfolnád a kétbites logikámat, és felsorolnád végre a Nobel-díjas afrikai tudósokat, meg hogy mivel járultak hozzá a hétköznapjainkhoz az olcsó munkaerőn kívül.


"Mondjuk ennek is a szegénység, technológiai fejletlenség az oka. (Meg az, hogy a 19. zázad közepáig európai elnyomás alatt álltak.)"


És a szegénységnek, meg a technikai fejletlenségnek mi az oka? Az európai elnyomásnak mi az oka, mi az oka annak, hogy az európaiak nyomták el az afrikaiakat, és nem az afrikaiak a fehéreket?


"Hanem inkább pont fordítva: a gazdagabb országok sokkal többet tudnak költeni oktatásra."


Fordítva nézzük a dolgokat. Van egy ok, az oknak pedig van egy okozata.

Az okozatot kiválóan látod, igen, vannak gazdagabb országok, amelyek több pénzt költenek el az oktatásra. A történet nem úgy kezdődött, hogy a fejlett, gazdagok országok fejlettsége és vagyona megtermett a fán, hanem évezredek fejlődése áll mögötte. Valahogy én úgy veszem észre, hogy az okot, hogy miért gazdagok ezek az országok, azt egyszerűen nem akarjátok megválaszolni, mert szembe menne a világképetekkel, ha ki kellene mondani, hogy bizony az ok az eltérő intelligenciában rejlik.

2022. jún. 4. 21:22
 26/43 sadam87 ***** válasza:
89%

"bizony az ok az eltérő intelligenciában rejlik."

Nagy állítás bizonyíték nélkül. Mondjuk ez szinte az összes állításra igaz.

De akkor azt mond meg, a magyarok szerinted kevésbé intelligensek, mint például az angolok, amerikaiak vagy németek?

2022. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

(7-es válaszoló vagyok, több választ nem írtam még azon kívül)

"Ha megnézed azoknak az országoknak az állapotát, biztos, hogy ellentmond a valóságnak?"


Igen.

Ha megnézed, hogy viselkedik egy afrikai bushman, és hogy viselkedik egy mentálisan visszamaradott fehér ember, a kettő teljesen különbözik.


Egyszerűen mértéktelen ismerethiányra utal ilyet kérdezni. Olyan, mintha minden irónia nélkül megkérdeznéd, hogy van-e különbség egy akkumulátor és egy kanál között. Igen, van. Csak nézz rá. Ha nem vagy hajlandó ránézni, akkor ne csodálkozz, hogy nem látod a különbséget.



"A történet nem úgy kezdődött, hogy a fejlett, gazdagok országok fejlettsége és vagyona megtermett a fán, hanem évezredek fejlődése áll mögötte."


Európa kiemelkedő szerepe a világban kb. a XVI-XVII. században kezdődött. És már kezd is hanyatlani. Kb. 400 évről beszélünk, nem egy konzisztens történelmi folyamatról.


Előtte rendszeresen második-harmadik helyen állt Európa, a kínaiak és a közel-keleti világ mögött. Vagy még hátrébb esetenként.


Egy dolog miatt van most a fehér ember ilyen vezető szerepben: azért, mert itt történt a felvilágosodás. Ha a felvilágosodást sikerül az akkori királyoknak letörni, akkor ma teljesen más lenne a világ. Egy másik országból indult volna a modern tudomány, és mások kerültek volna a kolonizáció adó és kapó végére.



"felsorolnád végre a Nobel-díjas afrikai tudósokat"


A Nobel-díjat évtizedekkel ezelőtti kutatásokért adják.

Itt a nobel-díjasok listája. Nézzük az első nevet a 2021-es fizikai Nobel-díjnál.

[link]

Giorgio Parisi:

[link]

Mikor kapta az első díját az életpályája során? 1986-ban. Azaz, legalább ~1980 óta dolgozik azon, amiért most díjat kapott.

Tudod mi volt Afrikában 1980-ban? Apartheid.


Érted, hogy mennyire nevetséges a kérdésed?

2022. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"felsorolnád végre a Nobel-díjas afrikai tudósokat"


Ez egy érdekes kérdés. Ha például megnézzük a kínai és japán Nobel-díjakat, azt láthatjuk, hogy ez a két nép (két-három évtized eltéréssel) a 20. század közepétől elkezd rohamosan okosodni. Érdekes, nemdebár?

2022. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

"De akkor azt mond meg, a magyarok szerinted kevésbé intelligensek, mint például az angolok, amerikaiak vagy németek?"


Azért ne szórakozzunk, a magyarok és a nyugati népek között sosem volt akkora szakadék, mint az afrikaiakkal összehasonlítva. Ráadásul a magyarok elég sokmindennel hozzájárultak a tudomány fejlődéséhez, ami Mozambikról nem mondható el, sőt, semelyik másik fekete-afrikai országról sem.


"Nagy állítás bizonyíték nélkül."


A bizonyíték ott van a világban, elég megnézni, hogy mire vitték a különböző rasszok képviselői. Ki hódított meg kiket, honnan kerültek ki a tudósok, ki milyen innováicóval járult hozzá a társadalom boldogulásához.

Szerintem neked van egy téves prekoncepciód, hogy minden rassz egyenlő, egyenlő képességekkel rendelkezik, holott ez egyértelműen látszik, hogy nem igaz, nem felel meg a valóságnak.


"Egyszerűen mértéktelen ismerethiányra utal ilyet kérdezni. Olyan, mintha minden irónia nélkül megkérdeznéd, hogy van-e különbség egy akkumulátor és egy kanál között. Igen, van. Csak nézz rá. Ha nem vagy hajlandó ránézni, akkor ne csodálkozz, hogy nem látod a különbséget."


Én nem látok olyan hatalmas különbséget, egyetlen egy jól működő fekete afrikai országot nem látok, ami arra utal, hogy erre a bonyolult tevékenységre, ami egy országnak az üzemeltetésének felel meg, arra az ott élők képtelenek. Lehet, hogy nem szellemileg retardáltak, de túl sokat nem kell tőlük várni, ezt mutatja a történelmük és a jelenlegi állapotuk, amiért természetesen nem ők felelnek, hanem a gonosz fehér ember.


"Előtte rendszeresen második-harmadik helyen állt Európa, a kínaiak és a közel-keleti világ mögött. Vagy még hátrébb esetenként."


A közel-keleten gondolom az első földművelő kultúrákra gondolsz, akik szintén nem feketék voltak, hanem fehérek. A távol-keleti kultúrákat elismerem, ők elképesztő munkamorállal rendelkeznek, és hasonló szellemi teljesítményt voltak képesek produkálni, mint az európaiak.

Viszont itt is adódik a kérdés, hogy az afrikaiak mikor voltak képesek akár a második-harmadik helyet akár csak megközelíteni is?


"Egy dolog miatt van most a fehér ember ilyen vezető szerepben: azért, mert itt történt a felvilágosodás. Ha a felvilágosodást sikerül az akkori királyoknak letörni, akkor ma teljesen más lenne a világ. Egy másik országból indult volna a modern tudomány, és mások kerültek volna a kolonizáció adó és kapó végére."


Nem, már az ókori római birodalom is eléggé kilógott felfelé a sorból, mind a technikai fejlettségét, mind a szervezettségét tekintve. Kína, illetve India említhető velük egylapon, Afrika itt sincs sehol sem. A felvilágosodás pedig gondolom megegyezhetünk, hogy nem véletlenül Európában történt meg.


"Tudod mi volt Afrikában 1980-ban? Apartheid."


Ne vicceljünk, nem volt egész Afrikában Apartheid, 1980-ra a legötbb afrikai ország elnyerte a függetlenségét.

Ettől függetlenül továbbra sem látom azon a kontinensen a fejlődés szikráját sem, ami még rosszabb, hogy a potenciált sem, hogy képesek lennének mondjuk azt az utat bejárni, amit a Távol-Kelet kistigrisei bejártak, annak ellenére sem, hogy bőséges dúskálnak a nyersanyagokban, csak épp a humán erőforrások olyanok amilyenek.

A gyarmatosítás óta eltelt már fél évszázad, azóta látnunk kellene, ha képesek lennének valamire is az ott lakók a puszta túlélésen kívül, de még utóbbi se megy túl könnyen nekik.

2022. jún. 5. 10:33
 30/43 hollófernyiges ***** válasza:
65%

"a magyarok és a nyugati népek között sosem volt akkora szakadék"


Azért ezen ne sikoljunk át olyan könnyedén. Szóval akkor az elméleted szerint a magyarok genetikailag alsóbbrendűek a németeknél vagy angoloknál?

2022. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!