Öntudatra ébredt a legfejlettebb mesterséges intelligencia, már most! Lehet ebből baj lesz?
Azt sem tudom, hogy hálózati feszültségröl üzemelö (tehát nem akkumulátoros) gép, még ha nagyon okos is, mi az istent tud kezdeni azzal, ha negnyomom a piros gonbot, ezzel elvéve töle az áramforrást - az “életet” jelentö energiát.
Tehát, ha van annyi gógyia (már pedig miért ne lenne), annak aki ezzel foglalkozik, nem rak bele aksot, nincs áram, nincs gond.
Nem az akkumulátoros géppel lesz a baj, hanem a katonai számítógéppel, ami egész nap azt számolja, indítson-e totális atomháborút, vagy ne.
Nincs technikai akadálya, hogy a rakétákat egy számítógépes program indítsa el.
Rendelkezhet bármivel amig tőllünk függ addig kuss neve.
Persze ha rátelepszik egy atomerőműre és dronokkal védi 0-24ben akkor már lehetnek gondok.
Nem, nem rendelkezik öntudattal, ez csak egy újabb clickbait cikk, ami szenzációhajhászással próbálja kicsikarni, hogy odakattints. Úgy tűnik, sikerült neki.
És nem, nem kell félni tőle, nem fog bántani. Illetve van, akit igen. Másrészről viszont meg fogja könnyíteni sokak életét.
Ez alatt azt értem, hogy az AI fejlődése valamelyest hasonlítható a gép automatizációhoz, ami a gyári operátorok számára nem jó hír, mert nem lesz szükség a munkájukra, tekintve, hogy az automata gép sokkal hatékonyabb.
Tegnap még pl. egy call centeres melóhoz ember kellett. Ma már ott kopogtat az AI az ajtóban, mert ha ezt a chatFPT típusú AI-t összekötöd egy jól működő felolvasóprogrammal, teljesen felesleges fizetni a call centeres munkatársat.
Ugyanakkor napi szinten olvasni, hány ember munkáját könnyíti meg a ChatGPT. Simán megír helyetted egy e-mailt, kidob egy programkódot, megválaszol olyan kérdéseket, amit amúgy fél vagy egy óra lenne kiguglizni.
A Microsoft ezt integrálni akarja az Edge böngészőbe és Bing keresőbe. Képes lesz pl. egy 10-15 oldalas pdf fájl rövid összefoglalására is. Ezzel iszonyat sok időt lehet megtakatítani.
Röviden: az egyszerű munkaköröket lehet kiüti, az összetettebbeknek pedig nagyon jó eszköz. Lehet boszorkányüldöző hadjáratot folytatni ellene, de felesleges. Okosabb dolog alkalmazkodni, és eszközként tekinteni rá. A technológiai fejlődésben mindig is voltak nagy ugrások.
Konkrét iparágak épültek 150 éve a lovaskocsikázásra. Aztán jött az autó. Aki lótenyésztéssel, lovaskocsi gyártással foglalkozott, meg ezek holdudvarával, az vagy megszokott, vagy megszökött.
De az utcai gázlámpák meggyújtogatója is nézhetett új meló után, amikor feltalálták az elektromos közvilágítást.
Ez hasonló helyzet. A munkaerőpiac át fog alakulni. Hogy ez probléma-e, az nézőpont kérdése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!