Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy keletkezett az élet a...

Hogy keletkezett az élet a földön?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 05:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Google, YouTube.

Részletesen le van írva, videókon bemutatva... már amit a tudomány elfogad az élet keletkezéséről.

2021. szept. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Miller-Urey kísérlet.
2021. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%

Csak kár, hogy a véletlen bumm nincs bizonyítva. Mint ahogy az evolúció sem. (Állítólag felrobbant az abszolút semmi. Már a megfogalmazás sem állja meg a helyét.) Az evolúciót támogató kutatók a szingularitással próbálták magyarázni, de az elbukott.:


"A szingularitás csak matematikai probléma?


„A Big Bang-elmélet legavatottabb szakértői és szakírói, egyebek között Stephen Hawking, Roger Penrose és Paul Davies, egy pillanatra sem hagytak kétséget azt illetően, hogy hipotézisek és segédhipotézisek egész sorát felvonultató, valójában tisztán matematikai elméletről van szó, amelynek megjelenítése, tapasztalati ellenőrzése lehetetlen.

Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy a tisztán matematikai reprezentáció nem tud megbirkózni a szingularitás problémájával.

A tudományos szakkifejezés a következő modellezési problémára utal:

az általánosan elfogadott ősrobbanás-modellek szerint a ((Világegyetem kezdeti állapota felé haladva visszafelé az időben,

– a kiterjedés felfoghatatlanul kicsivé,

– a sűrűség, a nyomás, a hőmérséklet pedig mérhetetlenül naggyá válik.))

Matematikailag ez olyan határátmenet-problémához vezet, amely hasonló a nullával való osztás igényéhez: csak azt tudjuk mondani róla, hogy nem értelmezhető."


Tehát matematikailag lehetetlen. A tudósok NEM tudják lemodellezni, ami a tudomány elengedhetetlen módszertana! Amit nem tudnak megismételni többször is, -nemhogy egyszer sem- az tudományosan NEM bizonyítható! Az elmélet pedig elmélet. Filozófia...

(A szingularitás fogalma dupla zárójelben.)

2021. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

#3


Te vagy az 32%-os válaszoló? Szerintem menj vissza a vallás/valláskritika rovatba, bár igaz, ott sem bírnak téged, szóval inkább elhúzhatnál az oldalról.


Teljesenem feleslegesem csinálod a cirkuszt, mert meggyőződésem szerint nem JHVH teremtette a világot. Azt az agresszív istent csak a zsidók találták ki, aki aztán azért terjedt el, mert a zsidóságból kiszakadt, eleinte kis szektát (kereszténység) a Római Birodalom államvallássá tette.


A Biblia úgy ahogy van, csak egy mítoszgyűjtemény, sőt továbbmegyek: lehet hazugság, hiszen ki tudja, hogy mennyi pszeudonom (más nevében írt) konyvet tartalmaz. Ez pedig még a régiek szemében is hazugság volt:


[link]


Ehhez teszed te az olyan jól alátámasztott természettudományos elméleteket mint az Ősrobbanás vagy az evolúció?


Stephen Hawking nevét meg inkább ne vedd a szádra: ateista volt, aki tett az Ősrobbanás elmélet elfogadásáért. Részben neki köszönhető, ma a fizika egzakt módon veszi, hogy VOLT Ősrobbanás.

2021. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
*pszeudonim
2021. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
13%
Persze hogy volt ősrobbanás. Meg lett nyitva ez a dimenzió.
2021. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
Ha figyeltél volna, nem azt mondtam hogy Stephen Hawking hitt Istenben. Olvasd már el újra.
2021. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

#4

Nem, ez nem ő, nem olyan a stilusa. Ez valami új figura lehet, idejött 0 pontokat gyűjtögetni.

2021. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

#7


A múltkori nagy vitánkban ha jól emlékszem, már elmondtam neked, hogyan működik a természettudományos módszer. Na mindegy, elmondom most röviden miért értelmetlen az érvelésed:


A természettudomány (fizika) pontosan úgy működik, hogy matematikai modelleket állít fel. Kérlek szépen, ez ALAP. Az Ősrobbanás pont azért tudományos, mert matematikai háttere is. A gravitációs elméletnek is van matematikai háttere, sőt a húrelméletnek is, - ezért foglalkoznak még feltehetően vele a hibái ellenére is. A kvantummechanika is számításokon alapul, ahogyan a klasszikus fizika is.


A hipotézisek is hozzátartoznak egy tudományos model megalkotásához. A modellnek azonban vannak kritériumai:

- leírja a megfigyeléseket

- előrejelzéseket tesz

Az Ősrobbanás mindkettőnek megfelel, ezért a matematika és a hipotézis világából a tudományos elmélet szintjére emelkedett.


Lemodellezni olyan formában nem lehet, ahogyan mondjuk a biológiában elképzelsz valamit az oroszlánokról, ez aztán megfigyeled, hogy igaz-e vagy sem.


De vannak olyan módszerek, ami alapján lehet kutatni. Például a fekete lyukak ilyenek, mert esetünkben hasonló állapotok uralkodnak, mint az Ősrobbanásnál, vagy a CERN-ben a részecskegyorsítóban lehet szimulálni.

2021. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

#7


Úgy tűnik, hogy összekevertelek a 32%-ossal.* Azt hittem, hogy te ő vagy, aki egy nagyon-nagyon kellemetlen, és undok alak.


Szóval bocsánatot kérek a 4-es kommentemben való kirohanásomért. Hibáztam.


*régen a százalékrendszerben annyin állt. Innen az elnevezés. Illetve Kreatti-nak is hívják még a vallás/valláskritika rovatban.

2021. szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!