Elektron mint részecskék nem is léteznek?
Nincs anyagi minőségük, nincs tömeggel rendelkező anyagi 'elektron részecske'. ☝️
Az elektromosság a tér pertubációja.
A térnek nincs mennyisége, és nincsenek alkotórészecskéi.
Nincs 'elektron részecskének' nyugalmi tömege, ez csak az atomizmus fantazmagógiája. (Ahogy a foton részecske is)
Had idézzem azokat a valódi tudósokat, akik a teljes elektromosság tudományt megalapozták: Nikola Tesla, Oliver Heaviside, JC Maxwell, CP Steinmetz
* * *
Nikola Tesla November 1928 interview:
On the whole subject of matter, in fact, Dr. Tesla holds views that are startlingly original. He disagrees with the accepted atomic theory of matter, and does not believe in the existence of an “electron” as pictured by science.
“To account for its apparently small mass, science conceives of the electron as a hollow sphere, a sort of bubble, such a bubble could exist in a medium as a gas or liquid because its internal pressure is not altered by deformation. But if, as supposed, the internal pressure of an electron is due to the repulsion of electric masses, the slightest conceivable deformation must result in the destruction of the bubble! Just to mention another improbability...” - Nikola Tesla
“A Famous Prophet of Science Looks into the Future” (Popular Science Monthly) cikkében.
“My ideas regarding the electron are at variance with those generally entertained. I hold that it is a relatively large entity carrying a surface charge and is not an elementary unit (particle). When the ‘electron’ leaves an electrode of high potential and in a high vacuum it carries an electrostatic charge many times greater than normal.” - N. Tesla
“In the theoretical treatment of these electrons we are faced with the difficulty that electro-dynamic theory by itself is unable to give an account of their nature. For since electrical masses constituting the electron would necessarily be scattered under the influence of their mutual repulsions, unless there are forces of another kind operating between them the nature of which has hitherto remained obscure to us.” - mondta Einstein az elektronokról.
“Relativity”, by Albert Einstein, Random House Publisher, 1916
“To describe an electron as a negatively charged body is equivalent to saying that it is an expanding-contracting particle. There is no such condition in nature as a negative charge, nor are there negatively charged particles. Charge and discharge are opposite conditions, as filling and emptying, or compressing and expanding are opposite conditions.”
- W. Russell
"JJ Thomson developed the “Ether Atom” ideas of M. Faraday into his “Electronic Corpuscle”, this indivisible unit. One corpuscle terminates on one Faradic tube of force, and this quantifies as one Coulomb. This corpuscle is not and electron, it is a constituent of what today is known incorrectly as an “electron”. (Thomson relates 1000 corpuscles per electron) In this view, that taken by W. Crookes, J.J. Thomson, and N. Tesla, the cathode ray is not electrons, but in actuality corpuscles of the Ether.” - E. Dollard
“There is no rest mass to an ‘electron’. It is given here the ‘electron’ is no more than a broken loose “hold fast” under the grip of the tensions within the dielectric lines of force. They are the broken ends of the split in half package of spaghetti. Obviously this reasoning is not welcome in the realm of Einstein’s Theory of Relativity.” - E. Dollard
“Unfortunately to a large extent in dealing with dielectric fields the prehistoric conception of the electro-static charge, the ‘electron’, on the conductor still exists, and by its use destroys the analogy between the two components of the electric field, the magnetic and dielectric. This makes the consideration of dielectric fields unnecessarily complicated”
- C.P. Steinmetz (Electric Discharges, Waves and Impulses)
The idea of electricity as a flow of ‘electrons’ in a conductor was regarded by Oliver Heaviside as “a psychosis”.
J.J. Thomson az elektron feltalálója:
'Thomson considered the electron the terminal end of one unit line of dielectric induction.'
“Electrons as a separate, distinct entity…doesn’t really exist, they are merely bumps in something called a ‘field’.” - Dr. Steve Biller
* * *
És egy 2008-as cikk:
No Evidence for Particles - Casey Blood
Professor Emeritus of Physics
Rutgers University
"Abstract
There are a number of experiments and observations that appear to argue for the
existence of particles, including the photoelectric and Compton effects, exposure of only one film grain by a spread-out photon wave function, and particle-like trajectories in bubble chambers. It can be shown, however, that all the particle-like phenomena can be explained by using properties of the wave functions/state vectors alone. Thus there is no evidence for particles. Wave-particle duality arises because the wave functions alone have both wave-like and particle-like properties.
Further the results of the Bell-Aspect experiment and other experiments on
entangled systems, which seem to imply peculiar properties for particles if they
exist, are easily and naturally understood if reality consists of the state vectors
alone. The linear equation-Hilbert space structure for the state vectors, by itself,
can explain every mystery in quantum mechanics except the origin of the
probability law."
PACS numbers: 03.65.Ta 03.65.-w
És akkor a kvantum mechanika Heisenberg féle bizonytalansági elvét még meg se említettem:
Ha egy 'elektron' bárhol lehet, egyszerre több 'helyen' is, akkor melyiknek van tömege?
Ezek után várom a bátor atomizmus hívők bizonyítását az 'elektron részecskére' 😉
Nem annak kell bizonyítani, aki kételkedik, hanem annak, aki állítja, hogy létezik!
🙏🏻
"> Az elektromosság a tér pertubációja.
Ez jól hangzó ezohalandzsa."
Ja, mert az nem ezohalandzsa, hogy a foton egy energiacsomag, vagy hogy az elektron valószínűségek szerint létezik?
> Ja, mert az nem ezohalandzsa, hogy a foton egy energiacsomag, vagy hogy az elektron valószínűségek szerint létezik?
Az, hogy „az elektromosság a tér perturbációja” (ez utóbbi szót amúgy hibásan is írta a kérdező) halandzsa, az a szavak jelentéséből is kiderül. Az elektromosság egy gyűjtőfogalom, ami az elektromos töltések mozgásáról, hatásairól szóló jelenségek és összefüggések jelzője. Van elektromos töltés, elektromos erőtér, elektromos potenciál, elektromos áram, elektromos energia, elektromos teljesítmény, elektromos ellenállás stb…
A tér fogalmát már leírtam, az a létező – vagy potenciálisan létező – dolgok pozíciói között fennálló absztrakt viszonyrendszer, pl. definiálhatók távolságok, irányok a térben. A dolgok pozícióját érintő jelenségek – pl. mozgás – ennek a térnek a viszonyrendszere szerint zajlik, a tér ezeknek a jelenségeknek a matematikai leírása.
A perturbáció meg zavart jelent. A szót a csillagászat használja, a jelentése a bolygók, üstökösök pályájában más égitestek vonzása által keltett zavar. Pl. a Neptunusz létezését azért feltételezték, mert az Uránusz pályájában zavarok voltak, amit egy még ismeretlen bolygó feltételezéséhez vezetett. Ki is lehetett számolni az Uránusz pályájának zavaraiból, hogy hol is kellene ennek a bolygónak lennie. A bolygó létezésének bizonyításához elég volt a távcsövet a kiszámolt helyre irányítani, és már meg is találták a Neptunuszt. A matematikában létezik még olyan, hogy perturbációszámítás, ami a fentiekhez kötődik. Ez gyakorlatilag egy megközelítési módszer, ami lehetővé teszi bonyolult, vagy akár egzakt módon megoldhatatlan matematika problémák megoldását. (Amúgy valóban használja a kvantummechanika is ezt a matematikai módszert, de ennek semmi köze a tér „zavarához”.)
A dolog annyira halandza, hogy a Google is azt mondja: ”Nincs találat a következőre: "az elektromosság a tér perturbációja".”. Lásd: [link]
(Utána persze felsorol egy csomó találatot, amiből egy-egy szó hiányzik, vagy benne vannak ezek a szavak, de nem így, egymás után.)
~ ~ ~
Az, hogy „a foton egy energiacsomag” az nem a legprecízebb megfogalmazás, de nagyjából stimmel. A precíz megfogalmazás az, hogy a foton az elektromágneses sugárzás elemi részecskéje – aminek az energiája a hullámhosszával fordítottan arányos –, így az elektromágneses sugárzás által közvetített energia kvantuma (legkisebb egysége).
Az, hogy „az elektron valószínűségek szerint létezik” még pongyolább megfogalmazás, pontosítás nélkül ez is ezohalandza. Az már némileg pontosabb lenne, hogy az elemi részecskék, vagy az abból képződő struktúrák esetén a pozíciót nem egy vektor írja le helyesen, hanem egy hullámegyenlet, ami a részecske helyzetének megtalálási valószínűségét írja le. Számos jelenség – pl. az alagút-effektus – nem magyarázható a részecskék ezen jellegzetessége nélkül. Ezzel viszont igen pontosan számolni lehet vele, a jelek szerint jól írja le mindenféle jelenségnél a részecskék viselkedését a pozíció szempontjából.
~ ~ ~
> Aha, szóval attól lesz valami tudomány, hogy tudósok mondják.
Nem. Attól lesz valami tudomány (illetve az ezt végző személy tudós), hogy megfigyelésekre, kísérletekre, mérésekre, illetve a már feltárt összefüggések közötti kapcsolatokra alapozva, a tudományos módszertant követve von le következtetéseket a világ jelenségeiről, összefüggéseiről.
"A tér fogalmát már leírtam, az a létező – vagy potenciálisan létező – dolgok pozíciói között fennálló absztrakt viszonyrendszer, pl. definiálhatók távolságok, irányok a térben."
Ennek semmi köze a fizikai térhez. Amiről azt mondják a tudósok, hogy annak a görbülete okozza a gravitációt. Szóval ha görbülete tud lenni a semminek, akkor lehet nyugodtan perturbációja is.
> Ennek semmi köze a fizikai térhez.
Akkor te hogyan definiálod a fizikai teret? Mert a Wikipédia pl. így: „A tér a fizikában egy matematikai modell, az anyagi tárgyak kölcsönös helyzeteinek halmaza; az a 3 vagy több dimenziós viszonyítási rendszer, amelyben a testek és események viszonylagos helye és iránya megadható.”
> Szóval ha görbülete tud lenni a semminek
A tér nem semmi. A tér egy matematikai absztrakció, ami a pozíciók közötti viszonyokat írja le.
Attól, hogy valami nem anyagi természetű, hanem elvont fogalom, attól még létező – csak éppen nem anyagi természetű –, valós dolgot ír le, így lehetnek tulajdonságai. A háromszög is absztrakt fogalom. Absztrakt, mert elvonatkoztatunk attól, hogy piros, kék, fából vagy vasból készült háromszögről van-e szó, egyáltalán fizikai, anyagi szinten létező háromszögről van-e szó. A háromszögnek viszont vannak tulajdonságai. Pl. hogy nincs olyan háromszög, ami konkáv lenne, vagy hogy a szögeinek összege – euklideszi térben – mindig 180˚, vagy hogy az oldalai hossza között fennálló összefüggés bármely háromszögre az, hogy c²=a²+b²-2abcosγ.
Vagy az, hogy hierarchia az is egy elvont fogalom. Ugyanannyi ember tud hierarchiát is képezni, meg tud hierarchia nélküli rendszert is alkotni. És ennek az elvont fogalomnak is vannak tulajdonságai, hogy hány szintből áll a hierarchia, kizárólag egy, vagy több felettese is lehet-e valakinek, a felettes mindig a hierarchiában eggyel magasabb szinten van-e, stb…
Igen, a térnek is vannak tulajdonságai. Pl. a térnek van geometriája, lehet görbült, ami pl. abban nyilvánul meg, hogy egy háromszög szögeinek összege 180° vagy annál kisebb, vagy éppen nagyobb.
Ha ezt nem érted az nem baj. De akkor nem értem, hogy mi visz rá téged, hogy természettudományos kérdésekben nyilatkozz. Ez kicsit olyan, mintha valaki úgy osztogatna villanyszerelési tanácsokat, hogy nem érti, hogy mi a különbség a nulla és a fázis között.
> Szóval ha görbülete tud lenni a semminek, akkor lehet nyugodtan perturbációja is.
Lehetne. Ha létezne ez a fogalom. A perturbáció – ahogy írtam – a csillagászatban egy jól meghatározott jelenség. A tér perturbációja meg a fene tudja mit jelent: [link]
Szóval előbb meg kellene határozni, hogy milyen valódi összefüggést takar az, hogy a tér „perturbált”. Mi ennek a matematikai nyelven való megfogalmazása, mértéke, jellege. Mert ennek hiányában az a kijelentés, hogy a térnek van perturbációja, nem takar semmiféle a valósággal összevethető állítást.
"Szóval előbb meg kellene határozni, hogy milyen valódi összefüggést takar az, hogy a tér „perturbált”. Mi ennek a matematikai nyelven való megfogalmazása, mértéke, jellege. Mert ennek hiányában az a kijelentés, hogy a térnek van perturbációja, nem takar semmiféle a valósággal összevethető állítást."
Mindenekelőtt azt kellene meghatározni, hogy milyen valódi összefüggést takar az, hogy a tér görbült. A görbültséget eleve csak eukleidészi térben tudjuk értelmezni. Egy kétdimenziós görbült tér például egy labda felülete. Mondjuk ez is sokkal inkább csak az eukleidészi tér egy alrendszere, mintsem valami önálló tér. Na de hogyan értelmezel egy háromdimenziós görbült teret? Mitől lesz az "görbült", ha betenni se tudod az eukleidészi térbe, hogy megnézd, görbül-e valamerre. Itt sunnyogják el a tudósok a valóságot, és inkább megalkotnak kitalált metrikus tereket, csak hogy igazuk legyen.
Vagy ha te is beismered, hogy ezek a kitalált metrikus terek csak a jelenségek leírásához és előrejelzéséhez használhatók (azaz nem léteznek a valóságban), akkor miért nem ismered be ugyanezt az elektronról is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!