Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés átélni egy...

Milyen érzés átélni egy kisebb földrengést? Élt már át valaki köztetek? Van hangja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 08:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A Kanári-szigeteken, Lanzarote szigetén a Timanfaya nemzeti parkban műföldrengést csinálnak a park központi épületében, 30 mp-es hanggal.

Elég nehéz lehet józannak maradni egy ilyen természeti csapás idején. Élőben nem szívesen próbálnám ki.

2010. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem régiben itt Miskolcon volt 2földrengés egymás után,igaz nem volt nagy erösségü valami 3.5ös volt de éreztem keményen ..az ággyal együtt megmozdultam ,durva volt fogalmam sem volt mit történik csak mikor leestek a polcaimrol tárgyak.ilyesztö volt de valahol mégis tetszett mert ilyen még nem volt Borsodban:)
2010. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sok a volt a mondataimban :D ...elnézést
2010. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az 1854-es dunaharaszti földrengés "szelét" éltem át. (Kb.100 km-re lakunk Harasztitól) Mozgott az ágy alattam,a képek is a falon. Megijedni nem igazán volt időm,mert nagyon gyorsan elmúlott.
2010. aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs. 1954-es.
2010. aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Néhány éve Horvátországban a nyaralásunk utolsó napján volt foldrengés, érdekesen elmosódott a távoli tárgyak korvonala, meg morajlott, de nem volt komoly, nem okozott semmilyen kárt és pánikot se. Érdekes és fura volt :)
2010. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most volt földrengés állítólag Vasmegyében.

Egyébként még kisebb koromban éltem át egy földrengést, de alig lehetett érezni, annyi látszott, hogy a lámpa a plafonon kilengett és a kristálypoharak egymásnak koccantak.

2010. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve dél-pesten is volt Szilveszterkor, mondjuk nem volt erős, de látni lehetett a csillárt, ahogy mozog. Panelban voltunk magasan, kicsit ijesztő volt, hogy mozog az egész ház alattunk, de hangja nem nagyon volt ott fent.

Ha komolyabb földrengés lenne, le se tudnánk gyorsan szaladni.

2010. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szilveszterkor kb 7 éve volt szerintem ugyan arról beszélünk. Mi Pécsett voltunk és a csillár meg a poharak rendesen csörögtek:) Számomra érdekes volt.
2010. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
1985 Berhida. Óbudán leszálltam a buszról, mentem a Bogdáni út felé a buszállomásra, amikor megmozdult a föld. Akkorát lökött, majdnem elestem, egy idegen kapaszkodott belém. A Gellérthegyre mentem, ott már mindenki kiszaladt az utcára a következő, még nagyobbnál, mert morajlott a Sashegy. Mély, morgó hang, félelmetes. Egész nap nem mertünk visszamenni, szerencsére jó idő volt.
2010. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!